Обява

Свий
Няма добавени обяви.

30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

    Ми ще видим как ще държи и отзад ......взел съм полиуретан уж за по-добре ...ама дали ще е така, само времето ще покаже....Има много противоречиви мнения за полиуретана, за лифта, изобщо тя Нивата си е противоречие като цяло, ама това е друг въпрос. Ще се борим ....да е живот и здраве да я събера, че нещо взех да се изморявам и да виждам зор ...ама засега ентусиазма взема преднина пред умората.

    Коментар


    • #62
      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

      Не е противоречие Нивата ама първо е сделана и второ не търпи много тунинг.

      Коментар


      • #63
        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

        Основната цел на заниманието е лично предизвикателство. Реших да се пробвам дали сам, с малко инструменти, с нормални технически познания, много четене по форумите и що годе две прилични ръце, ще мога да направя това, което започнах. Писна ми от самозвани и прехвалени майстори, които те гледат само в портмонето и правят всичко възможно да измъкнат повече и повече пари, като накрая и нищо не правят. Друг е въпроса, че и самата кола е ремонтно-пригодна и няма нищо сложно в нея. След завършването на проекта, смело ще мога да твърдя, че е напълно ръчно изработена. Всеки един болт и гайка са ми минали през ръцете, всяка една операция е направена от мен, като изключим песъкоструенето и някой прецизни стругарски работи. Със сигурност ще има много кусури, особено около заварките, защото не съм зачиствал всичките до степен на заличаване, така прецених....Колата си я правя за собствени нужди, не за продажба. Старал съм се да купувам единствено и само оригинални части - АвтоВАЗ от официални доставчици. С парите които купих Нивата, карах я 7 години без никакъв проблем и сегашните пари, които съм дал за части ,цената се доближава до тази ,на обявените в Мобиле.бг средни цени за Лада Нива. Но след като приключа, тя няма да е в техническо отношение като тези, които се продават .....със сигурност. Ще ми остане и удоволствието да си я карам и да се сещам ,как всяка една част е минала през ръцете ми.

        Коментар


        • #64
          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

          Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
          Ясене , братята от Русия масово го правят този номер като премахват излишните тръбички. Моята помпа спирачна е с 3 изхода ,като на мястото където са 2 се слагат по една тръбичка и директно в предните апарати ,на един маркуч, а задния изход отива директно към задния мост . Мненията са ,че така системата става по-надеждна и по качествена
          Не е ли по правилно единия кръг да захранва предно ляво и задно дясно колело а другия предно дясно и задно ляво, както е на шеви Нива?

          Коментар


          • #65
            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

            Първоначално публикуван от триод Преглед на мнение
            Не е ли по правилно единия кръг да захранва предно ляво и задно дясно колело а другия предно дясно и задно ляво, както е на шеви Нива?
            Няма "по-правилно". Има подходящо за конкретния автомобил.

            Оригиналната спирачна система на Нива е много добра и в Шеви Нива са я сменили не от хубаво, а за да не правят 6-канален ABS който ще оскъпи и без това невнятно скъпия (за руските мерки) автомобил.

            Коментар


            • #66
              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

              И аз съм на мнение ,че оригиналната спирачна система няма смисъл да се променя. Но понеже колегата все пак иска да я преработи, давам това предложение.

              Коментар


              • #67
                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                С диагоналната система при отпадане на единия кръг автомобилът има склонност да се завърта при спиране. При Нива тази склонност и без това е много голяма.

                Коментар


                • #68
                  От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                  Да докладвам до тук какво свърших. Сглобих предния мост окончателно, заедно с полуоските, закрепването и всичко към него. Готов е за монтаж. Заех се с раздатката. Напълно я разглобих, след ревизията се оказа, че лагерите към предния и задния кардан са заминали. Затова смених абсолютно всички лагери вътре, като към предния и задния кардан минах на вариант с двуредови лагери, без да се купуват от новите капаци. Изработва се една втулка, лагера си ляга вътре ,монтира се към капака и всичко заспива. Разбира се идеята е взета от руски сайтове и форуми, без да им правя реклама. Раздатката е събрана и цъка като швейцарски часовник. Монтирах задните полуоски и поставих спирачните апарати. Между временно в съботата ми излезе късмета, та се записах с едно банкетно "Жигули" и сега с кеф продължавам да събирам тоя руски конструктор. Предницата ще бъде така, както съм снимал ....дали ще е добре, ще видя като я подкарам.....Засега май е това. Приемам критики, псувни, коментари, идеи и всичко, което ще е от полза .......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_123735.jpg
Прегледи:2
Размер:380.0 КБ
ID:5770137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_123729.jpg
Прегледи:2
Размер:385.0 КБ
ID:5770136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_122826.jpg
Прегледи:1
Размер:466.5 КБ
ID:5770140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_133233.jpg
Прегледи:2
Размер:552.8 КБ
ID:5770139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171012_123839.jpg
Прегледи:2
Размер:294.7 КБ
ID:5770138Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_142929.jpg
Прегледи:2
Размер:434.4 КБ
ID:5770142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171013_142919.jpg
Прегледи:2
Размер:537.6 КБ
ID:5770141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171017_145049.jpg
Прегледи:1
Размер:345.7 КБ
ID:5770144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171017_141925.jpg
Прегледи:1
Размер:292.4 КБ
ID:5770143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171017_142003.jpg
Прегледи:1
Размер:313.4 КБ
ID:5770145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22532296_1837984872897080_199215974_o.jpg
Прегледи:1
Размер:643.0 КБ
ID:5770147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171014_130918.jpg
Прегледи:1
Размер:676.2 КБ
ID:5770146

                  Коментар


                  • #69
                    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                    Здравейте, доста време мина и е крайно време да покажа до къде съм стигнал. Работи се здраво през топлото време и искрено се надявам за 01.10 - за откриването на свинския лов да бъде в движение. В крайна сметка работя напълно сам ,по няколко часа на ден ,през почивните дни - по 10-12 часа ,с идеята да се сложи край на този проект ,колкото може по-скоро.
                    Та какво направих досега :
                    Освен описаните неща в предните постове , вече е поставен двигателя, сменени са шайбите на коляновия вал, водната помпа и генератора и е сложен пистов ремък. Генератора е 140А ,изместен в дясната част и високо до делкото. Предния мост е отделен от двигателя, отпред и отзад са поставени по два амортисьора от всяка страна, 25мм допълнителна проставка на горния шарнирен болт ,с цел лек лифт. Предния капак е направен да се отваря тип "Алигатор", поставени са електрически вентилатори 2бр. от някакво си Рено, предните спирачки са с 1 маркуч ,вижда се на снимката, предните главини са с монтирани лагери от Ивеко, отзад са сложени дискови спирачки и съответно регулиращ клапан за налягането на спирачната течност / махнат е кантара отзад/ , поставена е ел.помпа за горивото, парното е преправено с двигателче от Самара, пълна хидро и шумоизолация на купето, ел. стъкла в предните врати, задните стъкла са подвижни / не съм ги снимал/ , газова уредба "Ловато" -бутилката монтирана под багажника и съответно изменена системата на ауспуха, поставен теглич, раздвижни щанги отзад, съответно и направена хидроподготовка на задния мост, раздатката, скорости и преден мост. Разбира се чисто нова електроинсталация, маркучи, тръби, съединения, както и всички вложени части дотук - основно оригинални, от официален вносител.
                    Какво остава - остава да монтирам предните пружини, да направя предната броня и площадката за лебедката, един експедиционен багажник и да прозвъня цялата инсталация. След това да запаля двигателя и да направя пробните обиколки да видим какво ще излезе ......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180722_184202.jpg
Прегледи:1
Размер:436.6 КБ
ID:5797878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180722_184215.jpg
Прегледи:1
Размер:379.2 КБ
ID:5797879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154712.jpg
Прегледи:1
Размер:384.3 КБ
ID:5797880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154917.jpg
Прегледи:1
Размер:424.4 КБ
ID:5797885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_155034.jpg
Прегледи:1
Размер:326.0 КБ
ID:5797888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_155003.jpg
Прегледи:1
Размер:337.2 КБ
ID:5797887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154932.jpg
Прегледи:1
Размер:467.4 КБ
ID:5797886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154853.jpg
Прегледи:1
Размер:423.0 КБ
ID:5797884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154839.jpg
Прегледи:2
Размер:474.3 КБ
ID:5797883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154758.jpg
Прегледи:1
Размер:443.1 КБ
ID:5797882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154743.jpg
Прегледи:1
Размер:430.3 КБ
ID:5797881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_154615.jpg
Прегледи:1
Размер:360.2 КБ
ID:5797889

                    Коментар


                    • #70
                      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                      Браво, мераклийско изпълнение!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #71
                        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                        Ако преди да си я пуснал в движение смениш маншоните на полуоските, пък и на шарнирите с полиуретанови, ще си спестиш доста и излишни главоболия.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #72
                          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                          Браво,евала за положения труд и мераклийска работа.
                          Имам само една забележка с предложение:
                          -Защо оставяш механичната охл.перка?
                          С нея Нивичката ще погрейва в задръстване и работа на празен ход, както и на по-продължително изкачване на стръмен наклон.Освен това Зимата ще загрява по-бавно, парното ще идва с идея по-късно след студен старт.
                          Но щом си я карал преди навярно си ги видял тия неща и ще заложиш на ел.вентилатор.
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 27-09-18, 10:42.

                          Коментар


                          • #73
                            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                            Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                            Браво,евала за положения труд и мераклийска работа.
                            Имам само една забележка с предложение:
                            -Защо оставяш механичната охл.перка?
                            С нея Нивичката ще погрейва в задръстване и работа на празен ход, както и на по-продължително изкачване на стръмен наклон.Освен това Зимата ще загрява по-бавно, парното ще идва с идея по-късно след студен старт.
                            Но щом си я карал преди навярно си ги видял тия неща и ще заложиш на ел.вентилатор.
                            Колега Желязков, ел. вентилатори има монтирани отпред 2бр. от някакво Рено и влязоха идеално в мястото. Първоначално не бях монтирал механичната, но след време размислих и я поставих ...Сегашната е 6 лопатова. Старата беше с 4 лопати ,но преди никога не ми е загрявала нито в задръстване ,нито в наклоните .....Сложих я с цел по-рядко да се включват ел.вентилаторите ,но по време на експлоатацията ще си каже дали ще я махна или не ....За парното вероятно си прав ,но винаги мога да я сваля за нула време.

                            Коментар


                            • #74
                              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Ако преди да си я пуснал в движение смениш маншоните на полуоските, пък и на шарнирите с полиуретанови, ще си спестиш доста и излишни главоболия.
                              Много си прав, но когато събирах всичко ,просто не успях да намеря полиуретанови или такъв ми бил късмета....заложих на оригиналните, сега вече имам и полиуретанови ,но вече ми се иска да я пускам в движение, че нямам търпение. Пък ако се скъсат тези, бързо ще ги сменя с другите.....

                              Коментар


                              • #75
                                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                                На една от снимките се видя електрическа помпа за бензин. Заменя ли щатната помпа за бензин? Поздрави за положения труд и постигнатия резултат!
                                Последно редактирано от gali_km; 23-10-18, 10:35. Причина: грешка
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X