Обява

Свий
Няма добавени обяви.

30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

    Аз също много четох за маслата и негативни мнения срещнах само за двигателното масло.За диференциалните,лоши отзиви не видях,дори това (според една анкета в един форум) е най-ползваното.Също така и е одбрено от АвтоВаз.За това на всякъде заредих с такова.Преди това карах с 90ЕР,ама зимата малко гъстичко идва май.
    Да не ме разбереш погрешно,не хваля маслото,просто от вчера съм с такова и споделям.
    Последно редактирано от kameno karp; 05-10-16, 21:08.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #32
      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

      Първоначално публикуван от antonyy Преглед на мнение
      ...молибденова графитна грес за карета...
      Молибденова или графитна?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

        Лагери ако намериш от старото производство на които пише ГПЗ някое си СССР слагай с чиста съвест . По добри са от сегашните на доста реномирани фирми . Същото важи и за нашите . Където съм сложил съветски или български лагер от преди демокрацията не ме е подвел .
        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Аз също много четох за маслата и негативни мнения срещнах само за двигателното масло.За диференциалните,лоши отзиви не видях,дори това (според една анкета в един форум) е най-ползваното.Също така и е одбрено от АвтоВаз.За това на всякъде заредих с такова.Преди това карах с 90ЕР,ама зимата малко гъстичко идва май.
        Да не ме разбереш погрешно,не хваля маслото,просто от вчера съм с такова и споделям.
        Подкара ли с ремонтирания деферинциал ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

          Стотина километра имам.Аз и двата ги направих така.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #35
            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

            Тази Нива ако има предназначение за лов ти трябват 5 гуми Lassa с вътрешни монтирани върху оригиналните стоманени джанти. Гумите са големи, тежки и мястото на резервната е върху експедиционния багажник. Задните амортисьори които си купил са къси и си вземи такива за Шеви Нива. Предните пружини посочени на снимката не са за лебедка. Ще повисне бързо предницата. Отиди с тях в автоморга и си купи предни пружини от някой джип със същия диаметър. Пружините ги режеш с флекса, подходящо ги скосяваш и без подложки ги монтираш. Електрическата инсталация и нея ще трябва да я доработиш както и охлаждането. Щом си разхвърлил Нивата полезно е да направиш вибро+термо+звукова изолация. При мен задачата се решава от зад напред. За какво точно ми трябва Нивата и след това какво трябва да направя по нея.
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • #36
              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

              Е то ако решаваш задачата отзад напред виж първо каква кола ти трябва.

              Коментар


              • #37
                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Е то ако решаваш задачата отзад напред виж първо каква кола ти трябва.
                .....и колко пари.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #38
                  От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                  Парите отделно.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                    Пружини от някой джип и току виж станала като на трупчета.Правилните пружини за отпред са от Волга(Газ 24) а за отзад от ВАЗ 2104.Отпред амовете остават същите,отзад трябва да се сменят с по-дълги.Аз съм сложил от Шеви и леко съм ги удължил,като върху ушите им съм заварил ушите от оригиналните амове.
                    Последно редактирано от kameno karp; 06-10-16, 15:05.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #40
                      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                      За какво ще ползвам Нивата.....ще я ползвам основно да ходя на лов с нея, да мога да пътувам спокойно, не много скъпо и разбира се донякъде сигурно, за да стигна до мястото където ще ловувам. Няма да има хард изпълнения, няма да има траяли и други тежки терени. Сега за амортисьорите и пружините. Да знам, че с тези щатните ще има проблем с окачването, но те са купувани в самото начало на стартиране на проекта, без да има още ясна и избистрена концепция за крайния резултат. Шеви -Нива ...е те такова животно в Плевен няма, няма магазин за резервни части за това, опитах се по интернет да търся части, ама нищо не успях да намеря ...Имам предни пружини от Волга те ще бъдат, колкото до амортисьорите, като стигна до тях и закача всичко ще го мисля тогава.
                      Отчета от днес е следния ......Нямах особено много време, но използвах наличното да сглобя секторната кутия. Преди това тя беше разглобена изцяло, почистена, прегледана. Купени нови семерини и нови лагери и съответно сглобена по надлежния ред, поставена на рафта и очакваща монтаж и масло.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161007_113520.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5730568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161007_110122.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5730569

                      Коментар


                      • #41
                        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                        Знаеш ли как се регулира тази кутия?

                        Коментар


                        • #42
                          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                          Не знам разбира се, но майстора на тия неща, както на диференциалите и автоматиците е в съседния гараж, на него ще разчитам. За сега само е събрана, за да не затрия частите, че целия гараж е отрупан вече, няма масло в нея и си чака реда ....

                          Коментар


                          • #43
                            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                            Браво на колегата.Много общо имаме.Може и аз да направя една тема за моя отскоро придобита Ладушка.
                            Относно резервните части,прегледай тази тема,може да ти свърши работа.Темата е за взаимозаменяеми части само ,че на западни фирми.
                            https://www.drive2.ru/l/2764927/#a70453961

                            Коментар


                            • #44
                              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                              И така ,ето ме отново в темата. След месец и нещо лутане и проблеми с майсторите се забавих тотално с проекта. Сега вече ми светна лампата, защо в БГ всеки е майстор. Защото няма кадърни пичове, които срещу съответното заплащане да ти свършат качествено работата. Стигнах до смяната на предните лонжерони или т.н. греди, върху които ляга предния мост и двигателя съответно. Моите след песъкоструйката се оказаха в ужасно състояние ,скъсани на места и реших тотална подмяна с нови. Резервната част включва подкалника заедно с целия лонжерон. Има като отделна част само лонжерона, но аз предпочетох да сменям всичко. Изрязах старите неща -подкалник, лонжерон ,като умишлено не свалих предната маска и започнах само от едната страна. Това трябваше да ми помогне после за да пасне всичко и разбира се ,да не загубя диагоналите. След като махнах всичко старо и гнило и зачистих точковите заварки стана проблема ......Викам си, това е отговорна работа, не е за лаик като мен и ще трябва намесата на специалист. Започна едно търсене ,едно питане ,едни пари приготвени ...ма ядец. Идва един, мести си каскета, чеше се по носа и вика - това сега как трябва да се направи ,тука ли да се сложи ....а иначе специалист -заварчик, тенекеджия ,пред тях 100 коли за работа....Разбрах, че няма да свърши работа, щото не знае какво да прави и му дадох вятъра. Идва друг "специалист" ...по пътя до гаража вика - аз кви коли съм правил ,от нищо нещо ....няма невъзможни неща за мен....Влезе вътре, гледа ,гледа ,цъка като швейцарски часовник ,мести си каскета и той ,не знае кво да прави ....Ба си и майсторите. Представям си как правят тия коли и кой после ги купува. Започна се ровене из руските форуми, гледане на клипове, четене на литература, сваляне на схеми и размери и накрая реших - така и така си е мой дрънгела, скачам в дълбоко, ще си я правя аз и каквото ще да става. Наложих целия нов детайл на мястото, с малко усилия го препаснах, след това измерих диагоналите ,те па дойдоха точно и започнах да заварявам. Направо си стана.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                                След като добих смелост с това начинание, запонах да правя лявата страна на купето. Иначе от дясно какво направих - смених както казах лонжерона, заедно с подкалника, сложих съответно и нов калник. Изрязах прага и на негово място поставих квадратен профил 80х60х3мм.По долу ще разберете как го направих. Съответно и подрязах и задния калник ,евентуално за други гуми някога. Предния калник го отрязах още преди да го монтирам. Та обърнах купето на другата страна, махнах калника и подготвих за рязане на лонжерона. Появиха се куп служебни ангажименти, които ми попречиха да се хвана сериозно с тая работа ,а тя си иска концентрация и отдаване. Затова в прозорците, които ми оставаха реших да сменя левия праг, да поизкърпя това-онова, както и да отрежа и другия заден калник. Подробностите за рязането на прага се виждат на част от снимките. Заварките не са супер професионални, като се вземе на предвид ,че предишния ми досег до електрожен и СО2 е бил ,да заварявам на село асмалъка. Но пък за сметка на това се старая, като съм сигурен че се получават. В крайна сметка няма да залагам на естетиката чак толкова много, че дрънгела ще върви в гората ,за там фешън не му трябва.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161116_135103.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5735881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161116_133548.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5735882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161116_133503.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5735883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161108_120713(1).jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5735884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161110_104927(1).jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5735885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161110_104954(1).jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5735886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161116_131944.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5735887
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161116_132011.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5735888
                                Засега стана студено, не че няма условия в този гараж, ама не е комфортно и явно проекта ще бъде замразен до по-добри времена ,или до като реша отново да се впусна в боя с нови сили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X