Обява

Свий
Няма добавени обяви.

30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

    Колега поздравления от мен .И през моя сервиз са минали доста ниви от лично впечатления тези по -старите с легналия стоп наистина са по читави като ламарини,но и за мене нивата както е и името на автомобила е за нивата .Успех в начинанието ще следя с интерес темата.И мен това ме чака.

    Коментар


    • #17
      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

      Поздравления и от мен.Аз лично не бих заменял оригинални части само зщото са на 30 г,а единствено в случай,че са износени и смяната е необходима.
      За карданите, май е по-добре да се дадат за рециклиране в Кубрат,отколкото да се вземат нови( заради залетия с боклуци пазар).И за да имаш читава Нива,правилно си решил ти да си я правиш,а не да разчиташ на "майстори" и сервизи.
      Пък и полиуретановата боя се драска поне при мен де.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #18
        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

        Браво за мераклийската работа

        Коментар


        • #19
          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

          Евала колега за мераклийската работа ! Един съвет от мен . Не сменяй нищо от оригиналните части ако не е крайно наложително защото това което слагаш като нова част е с пъти по лошо качество . На времето сегашната ми нива я взех с блокирал двигател . Направих си основен ремонт на двигателя и я подкарах . След няма и 1000 километра една сутрин в двора на работата колата угасна сама и не пожела да запали . Почнах по реда няма искра на свещите и понеже съм с новото запалване с датчик на хол и комутатор започнах да сменям наред . Към обяд колата беше с нов комутатор ; датчик и бобина и пак не даваше признаци на живот . По някое време ми идваше да изкарам камаза и да я прегазя В един момент завъртях при свалена капачка на делкото и един колега който няма книжка и кола през живота си не е карал ми вика абе пич това вътре не трябва ли да се върти ? Гледам палеца не се върти вадя делкото отдолу колелцето което предава движението на делкото и маслената помпа със замазани зъби от външната страна не вътре където им се износват ситните шлици . Чисто ново колело направено вероятно от стомана 3 или му е пропусната термообработката и понеже съм сменил всичко в двигателя с ново въобще и през ума не ми мина че проблема може да е там . Та така не сменяй нищо от оригиналните части нищо че са на 30 години .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

            Благодаря за подкрепата на всички. Така или иначе съм решил всичко което е годно да се остави, но при положение, че е напълно разглобена със сигурност ще проверя всяка една част и ако се наложи ще подменям. Колкото до частите, знам че проблема е в качеството и ми е пределно ясно, че ще има доста подводни камъни след като я подкарам....Затова се старая ако има нещо за подмяна да търся западни аналози - говоря за лагери, семерини и др. подобни....Друг е въпроса и с тяхното качество....Търговците масово предлагат "оригинални" продукти, ама повечето от тях направени в Китай. Успокоявам се от факта, че каквото за мен, така и за другите .....Гледам по философски на нещата.
            Дилемата ми е следната: Да слагам ли полиуретан по окачването или не ?! Масово руснаците са с противоречиви мнения за това и то относно качеството на тези изделия, не от ползата или вредата .....Приемам всякакви съвети относно лифта, усилване на окачването, всякакви модификации. Идеята ми е накрая като я завърша, с общи усилия да направим нещо като нагледно пособие за подобряване на Нива-та, придружено със снимки, чертежи и споделен опит ....така поне ще спестим на бъдещите фенове дългите часове ровене из многото форуми. Затова всяка помощ от всички тук, с общи усилия да го направим.

            Коментар


            • #21
              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

              Бъди спокоен. Някои китайски части за Лада и УАЗ (поне от предлаганите у нас) са доста по-добри от оригиналните.

              Коментар


              • #22
                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                Благодаря за подкрепата на всички. Така или иначе съм решил всичко което е годно да се остави, но при положение, че е напълно разглобена със сигурност ще проверя всяка една част и ако се наложи ще подменям. Колкото до частите, знам че проблема е в качеството и ми е пределно ясно, че ще има доста подводни камъни след като я подкарам....Затова се старая ако има нещо за подмяна да търся западни аналози - говоря за лагери, семерини и др. подобни....Друг е въпроса и с тяхното качество....Търговците масово предлагат "оригинални" продукти, ама повечето от тях направени в Китай. Успокоявам се от факта, че каквото за мен, така и за другите .....Гледам по философски на нещата.
                Дилемата ми е следната: Да слагам ли полиуретан по окачването или не ?! Масово руснаците са с противоречиви мнения за това и то относно качеството на тези изделия, не от ползата или вредата .....Приемам всякакви съвети относно лифта, усилване на окачването, всякакви модификации. Идеята ми е накрая като я завърша, с общи усилия да направим нещо като нагледно пособие за подобряване на Нива-та, придружено със снимки, чертежи и споделен опит ....така поне ще спестим на бъдещите фенове дългите часове ровене из многото форуми. Затова всяка помощ от всички тук, с общи усилия да го направим.
                Сетих се за маншончетата на горните и долните шарнири-смени ги със силиконови/прозрачни/такива,че са консуматив шарнирите с оригиналните,сложи и полиуретанови маншьони на каретата отпред!Фарове от Трабант задължително,седалки от опел астра двувратка са перфектни и т.н.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                  Фарове от Трабант ще намериш друг път. И ако намериш ще те бие собственикът на Трабанта.

                  Правилните фарове за Нива (и другите машини със 7-цолови стандартни кръгли фарове) са Wesem.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                    Маншоните са купени, фаровете също са купени ...не съм ги гледал каква марка са, но ги поръчвах по интернет, заедно с други части. Днес разглобих задните полуоски, извадих всичко от тях, свалих и лагерите. Освен това свалих лагерите и семерините на предните полуоси, почистих каретата. Каретата засега са добре, нямат признаци на износване ,ще останат същите. Ще купя нови лагери и семерини за полуоските, разбира се ще търся да не са руски....В краен случай ако не намеря аналози, ще купя руски оригинални. Отчета на първо време, който трябва да дам е следния: Като цяло не срещнах определени трудности при самото разглобяване. Има няколко невралгични точки, които ако никога не са сваляни са просто невъзможна работа, те са основно отдолу по окачването. Ръждата там е направо заварка. Не помага нито "майката", нито големия чук. Общо взето до тук имам скъсани около 4-5 болта само, което си е постижение. Големия ми проблем е избиването на болта държащ долния носач. направо се е заварил във втулката на предния мост. Не помогна нито горелката, нито големия чук. Вероятно ще стигна до избиването на цялата втулка и ще се прави нова. Нали съм си карък свърши въглерода ...сега ще чакам до петък да мога да заредя бутилката и да почвам със заварките. Секторната кутия е тотално разкостена. Оказа се, че семерините са заминали. Лагерите учудващо са напълно годни, червяка и ролката също. Предстои смяна на семерините. Голям зор видях и със свалянето на горните носачи и избиването на втулките им. Там нещата направо бяха тотална заварка от ръждата. Флекса се намеси, горелката също и накрая победих, ама си беше зор. Между другото поразглобих и доста неща от двигателя. Когато купих Нивата го направих с тотален ремонт и смятам да не го закачам засега. Просто го пооголих, зачистих, измих с пароструйката и доста химия и го боядисах в оригиналния цвят. Капаците, тавите на филтрите, разни други метални изделия които са свалени са изчистени, измити, обезмаслени и наново боядисани.
                    Последно редактирано от karazaz; 05-10-16, 18:59.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                      Сега искам съвет от по-знаещите. Какви масла за диференциалите и раздатката и скоростната кутия да сложа? Какви греси за каретата?

                      Коментар


                      • #26
                        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                        Аз, слагам ЕР-90 навсякъде, за грес няма претенция, за гресиране на карданите, обаче, че аз за тях разбрах, че е питането Каквато има в гаража
                        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 05-10-16, 20:58.
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #27
                          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                          За маслата,производитела предписва 75w90,80w90 и 85w90.За дифовете,СК и РК,се предписват масла GL5.За нашите климатични условия е 80w90.За каретата-графитна смазка.
                          Писал си,че си взел маншони.Какви си взел не знам,но и моя съвет е да са полиуретанови и за каретата и за шарнирите.
                          Масло на всякъде съм сложил Лукойл 80w90.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                            Колега съвет от мене потърси немски шарнири лемфьордер слагал съм преди 4-5 години на една нива която поддържам,а тя се кара само извън асфалта от човек който гледа животни скоро беше при мен за спирачки и оглед не са мръднали нито маншоните на болта нито болтовете ,а в дифовете,раздатката и ск. кутия ако намериш негрол сложи по 200гр. търси в магазините за руски авточасти, на каретата полиуретанови маншони някаде в Пловдив се произвеждат и молибденова графитна грес за карета.Успех ще помагаме с каквото можем.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                              Руснаците масово го плюят тоя Лукойл. Маншоните които съм купил са полиуретанови. Имам дилема относно втулките на носачите, щангите и амортисьорите дали и там да слагам полиуретан...Много противоречиви мнения има за тях ,като повечето са относими към качеството на полиуретана....не до ползата или вредата от тях. И друго много важно забравих да питам - какъв маслен филтър, качествен?
                              Последно редактирано от karazaz; 05-10-16, 20:46.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                                Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                                Руснаците масово го плюят тоя Лукойл.И друго много важно забравих да питам - какъв маслен филтър, качествен?
                                С право го плюят.За качествен филтър вземи на МАN,примерно Филтрон не става,на два-три пъти на различни машини се е дънил при мен,включително на нивата.Скапва му се клапана и трудно изгасва ламбата.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X