Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лебедка вътрешен монтаж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • лебедка вътрешен монтаж?

    купих си раздрънкан джип ,повечето неща са на сузуки витара,сложих му е лебедка отпред,но май излезе много напред и първото по сериозно препятствие ,може и поражение да има,сега съм решил да я поставя вътре
    Четох много ,някои неща ги схванах а за някои ще питам
    Водача които е вътре в кабината,гледах снимки из света ,някак не е закрепен по здраво,тръбата трябва да се движи леко или да е здраво закрепена?
    Не мога да намеря светъл чугун,стомана ще ми върши ли работа? въжето ми е стоманено
    Опция да лежи на двете рамена на шасито отпада при витарата,може ли само на едното рамо с по яка заварка?

  • #2
    От: лебедка вътрешен монтаж?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00014 iunga11.jpg
Прегледи:2
Размер:127.4 КБ
ID:5730346ето го постегнат и стърчащата лебедка

    Коментар


    • #3
      От: лебедка вътрешен монтаж?

      При твоето купе ще се наложи да режеш задната ламарина. И пода под нея.
      За захващането на лебедката задължително се слага допълнителна греда, на която да легне лебедката, или да се монтира плочата, но при всички положение трябва да лежи на две греди. Това с яката заварка го забрави, силите при дърпане са много сериозни, и нищо което е закрепено за една греда няма да устиска.
      Аз моето въже отначало го прекарах през тръба, уж заради безопасност, ако се скъса вътре в купето, но после изхвърлих тръбата. Така и така има седалка, а въжето минава под нея, та и да се скъса-най-много да надере седалката, няма да има дължина да ме достигне и да ми нанесе поражения.
      Отпред за дюза ползвах бутален болт от камион, срязан наполовина, че е излишно дълъг, и на края оформен като тромпет за да поема натоварване от всякакви ъгли.
      Потърси темата "Франко", някъде на последните страници трябва да съм описал как го правих, има и снимки.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: лебедка вътрешен монтаж?

        Вътре може и без дюза ако водещата тръба е 30 мм вътрешно , отвън или ролков водач или дюза с голям R от какъв да е чугун (най добре е сив чугун , но и с другите става ) . За да се реди правилно въжето , разстоянието от лебедката до водещата тръба трябва да е възможно на голямо , тръбата здраво закрепена към купето . Плочата задължително захваната към двете греди на шасито и спъната назад към близката греда , плочата или от дебела ламарина или във формата на П иначе се усуква и чупи лебедката .
        P.S. Спазвай правописа , най малкото е неуважително към останалите ( заглавието на темата е с малка буква )
        Последно редактирано от Бакалов; 03-10-16, 22:35.
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          От: лебедка вътрешен монтаж?

          Живко, при моя начин няма тръба, само дюзата отпред, и после барабана на лебедката. Някъде към метър и половина. В купето има дупка педя на педя(грубо), за да минава въжето. И се реди долу-горе добре.
          Отначало имаше тръба де, хем с дюза накрая, ама след първото дърпане се огъна, хем тръбата не беше закрепена към купето, а към рамата, през единия от болтовете на раздатката. И след още няколко дърпания въжето започна да я протрива, до степен да я пробие. И направо махнах тръбата, и си остана свободно от дюзата до барабана.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: лебедка вътрешен монтаж?

            Намерих сив чогун,ще направя два броя тромпети,Живко разстоянието барабан дюза ще е 105 см,надявам се да е достатъчно и да не огъне тръбата,но ще разбера на първото дърпане,а плочата няма как да е на двете греди ,но ще го мъчим за опора и от другото рамо,ламарината на която ляга лебедката е 7мм
            а сега след като прочетох публикацията на Колйо ,взех да се замислям дали да има тръба с предна с дюза в купето,всъщност от два дена ме мъчи мисълта че на първото дърпане ще подаде,довечера ще пусна снимки на творението,поне началото де

            Коментар


            • #7
              От: лебедка вътрешен монтаж?

              Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение
              а плочата няма как да е на двете греди ,но ще го мъчим за опора и от другото рамо,ламарината на която ляга лебедката е 7мм
              Пак не слушаш какво ти се казва. Слушай бе човек, нали онзи ден в Разград ти казах, че това е опит придобит от много проби и грешки. Да не стане като с предната плоча...

              Разбира се, че има как да е на две греди, просто където ти трябва допълнителна-ще си сложиш. Нещо по-ячко, заварките не направо към рамата, а първо на рамата слагаш планки поне 3 мм, и да стигат отгоре и отдолу на гредата. Почистваш от боклуци и заваряваш. Без да загряваш излишно метала, но и да стане добра заварка. После към тези планки заваряваш допълнителната греда. И на двете греди чрез болтове слагаш плочата. Добре е плочата да е огъната под формата на П, и вътре в нея да е лебедката, че иначе плочата се огъва при сериозно натоварване.

              Ако искаш обади ми се-по телефона е доста по-лесно обяснението отколкото с писане.
              0898 942541
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: лебедка вътрешен монтаж?

                Ще пусна тези планки отстрани на гредата,прехванахме я от 3 места,рама ,пуснахме допълнително рамо ,е едно към дебела плоча на които са свързани тръбите,да ,наистина има смисъл от тези планки,мерси много за съвета,ето какво сме направили Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_195300.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5730372това е майстора заварчик Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_193026.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5730373тука не е хванато както трябва ,не е лято,а и планки ще пусна ,но в друг гараж с по хубава апаратура,мастера така казаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_193058.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5730375тука отсранихме поставката за спирачките ,че минаваше по пътя на тръбата,ще я захванем с п-образна планка и тръбата ще минава под неяНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_200152.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5730376захващане и към плоча която е много здрава ,свързана с ролбарите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_200152.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5730376 ,а докато чаках заварки си направих и предна броня

                Коментар


                • #9
                  От: лебедка вътрешен монтаж?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_145951.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5730380ето я бронята, и готовите водачи от сив чогун,голяма мъка бе намирането муНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_172347.jpg
Прегледи:2
Размер:147.0 КБ
ID:5730381

                  Коментар


                  • #10
                    От: лебедка вътрешен монтаж?

                    Заварките не ми харесват.Наистина ги направете както трябва.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: лебедка вътрешен монтаж?

                      Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                      Заварките не ми харесват.Наистина ги направете както трябва.
                      И на мен не ми харесаха и на майстора,апарата му бил до 150 ампера,утре ще го вкара в друг сервиз където има 250 ампера и там щял да го обшие отново,а както каза Колйо
                      ще пусна и планки до доло по гредата,и първата ми работа след като е готов,ще е да го вдигна за някое дърво

                      Коментар


                      • #12
                        От: лебедка вътрешен монтаж?

                        Аз съм до тук.
                        Каквото можах-направих.
                        Дано да държи, ама.......

                        Сега видях, че сте заварили планката едновременно към рамата и към купето.

                        Нямам повече какво да кажа.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: лебедка вътрешен монтаж?

                          ЛУД УМОРА НЯМА,сега се сетих преди време ,когато исках да си правя мотопара количка,и как ми казваха че трябвало специялен алумин,някакви схеми ,ъгли на атака
                          Е аз пък нарязх едно старо колело и си направих паратрайк,литна и си летя с години Сега ,бай Колйо благодарско за съвета,АЗ ЩЕ ПУСНА ПЛАНКА ,за да се усили,просто съм човек импулсивен и действащ,като си навия нещо го правя,каквото е нужно ще се коригира,незнам защо си мислите че заварката ще разбие и ще направи слаба рамата!!!!,от заварка до заварка си има разлика,тия по заводите също заваряват рамите,ние ги подсилваме!!!!!,те не са правени за тежък оффроуд
                          нужен ми е съвет за някои неща,които ще ми спестят доста главоболоия
                          Между другото ,шасито ми е подсилено 3 пъти над стандарта

                          Коментар


                          • #14
                            От: лебедка вътрешен монтаж?

                            Извинявай, нищо лично, но умишлено ли кръщаваш колегата КолЙо? Страшно дразнещо е поне за мен! Останалите залитания ги пропускам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: лебедка вътрешен монтаж?

                              Кольо
                              Цървул...
                              Старши участник

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X