Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лебедка вътрешен монтаж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: лебедка вътрешен монтаж?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    То се тая - там ако е направено правилно усилия няма и ще държи.
    Да, ама като гледам какви ги творят-надали е направено както трябва. С по-малък диаметър на чугуна, който да влиза плътно в стоманена втулка...
    А натоварване си има, няма как при дърпане под гаден ъгъл да се размине без напън в едната страна. И тогава чугуна казва цък, и се отчупва до заварката.

    Юнга, с какво го завари този човек-с телоподаващото или с електрод?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: лебедка вътрешен монтаж?

      със телоподаващо ,чувал съм че чугун трудно се заварява,това момче заварява всичко,обясни ми как това че ваваря рамата не е проблем,щото не загрявало много отстрани и бързо изстивало,абе говори ми човека ,ма аз като не вдявам

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161004_172347.jpg
Прегледи:2
Размер:147.0 КБ
ID:5730577чугунената втулка има 2 см където плътно влиза тръбата,а след това има друга планка с кръгла дупка,която е с диаметър на чугуна по средата и дефакто тя държи водача а не заварката,аз затова направих и болтовете с ушички да си го разглабям и смазвам когат си искам,но тои го завари,после ми каза че ако искам,в купето водача си е с болтовете и оттам мога си изкарвам тръбата ,а не отпред

      Коментар


      • #33
        От: лебедка вътрешен монтаж?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Да, ама като гледам какви ги творят-надали е направено както трябва. С по-малък диаметър на чугуна, който да влиза плътно в стоманена втулка...
        А натоварване си има, няма как при дърпане под гаден ъгъл да се размине без напън в едната страна. И тогава чугуна казва цък, и се отчупва до заварката.

        Юнга, с какво го завари този човек-с телоподаващото или с електрод?
        Опитно съм установил че 5мм планка (дупката на на лазАр) стига и без болтове и заварки и не мърда при теглене 90* - това на окопан до ушите патрул.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: лебедка вътрешен монтаж?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_125829.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5730578Да си кажа честно ,дупката ми малко хлопаше,просто нямаме лазерно рязане в малкият ни град и на ръка,аз отворих дупка с малък ъглошлайф,бях на стругар,казах му да ми разпробие тая ламарина,човека каза ,няма как да я хване,на струга,моя заварчик не искаше този луфт и го завари,няма шлаки,няма цепнатини ,направо някак го изля,по ме притеснява ,вътрешната втулка,чудя се дали да сложа ламарина над въжето,112 см са от лебедката до водача 60 см под седалката и 50 см на открито

          Коментар


          • #35
            От: лебедка вътрешен монтаж?

            А това за патрула малко ми вдъхна надежда,къде е патрула къде е моя скакалец с неговото скромно тегло,скоро трябва го кача на кантара

            Коментар


            • #36
              От: лебедка вътрешен монтаж?

              А не, не ти вдъхва надежда. Вие, за съжаление, сте си оставили ръцете.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: лебедка вътрешен монтаж?

                днеска я пробвах ,затънах в кал до фаровете почти ,а моите са си на високо,нямаше как да се снимам,хвърлих въжето на един тракторист върза ме,вика ме да тегля ли,виакам НЕ,и със свито сърце,я пускам
                Ебаси и първият тест и пускам,излизам от калта,а отпред съм като булдозер,бутам пръст и кал
                И така приятели да ми е честита лебедката с вътрешен монтаж

                Коментар


                • #38
                  От: лебедка вътрешен монтаж?

                  Ми честито, ама стискай палци да не се окажем прави.
                  То много технически проблеми имат по много решения, като почти всяко решение върши някаква работа, но това до някаква степен на натоварване.
                  А понеже лебедката се използва и за излизане от места в които понякога се решава живот-прието е да се смята, че тя ще види зор двойно от това за което е предвидена.
                  И съответно захвата и се смята по това.

                  Иначе имам снимки на едно тукашно Исузу, с лебедка като за детско колело, с три колела... И на един заснежен баир дето всички се качихме, а то не можа(че беше с някакви смешни гуми, на всичко отгоре и различни на двата моста)-си опъна смешното въженце, и с буксуване успя да се качи.
                  И после човека вика, че напразно сме го бъзикали за лебедката, ето, че помагала...

                  Та едно излизане не го брой за меродавно. Направи 20-30 лебедки, ама както си трябва, и ако нищо по захвата не е мръднало-патентовай този тип захващане.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: лебедка вътрешен монтаж?

                    Аз от захващането на лабедката не се опасявах,просто няма как да се изкърти,лебедката ще пропуши,въже ще се скъса,но захващането трябва се откъсне колата на 4
                    Опасявах се ,единствено от вътрешният водач,не мръдна,а въжето се плзъгаше мазно
                    ДААААА бай Кольо,твоята е без вътрешен водач ,понеже на първото дърпане се огъна,а технически негрмотният взе ,е направи кадърна работа

                    Коментар


                    • #40
                      От: лебедка вътрешен монтаж?

                      Да кажа тайната,дадох малък наклон на лебедката да води точно към водача,понеже на витарите ,въжето няма откъде да мине ,освен от вътрешната страна на рамото,идва малко към края на лебедката,но аз и дадох наклон,и така води точно към водача

                      Коментар


                      • #41
                        От: лебедка вътрешен монтаж?

                        Ми освен да ти пожелая приятно дърпане.
                        И безаварийно също.

                        А и да имаш смелостта да споделиш тук какво се случва след 20 тежки дърпания. Щото аз имам скъсани няколко въжета(стоманени) и то на механична лебедка. Която се върти от двигателя на джипа, а не от електромотор с 5,5 к.с. Надали разбираш, но натоварването е мноооого пъти по-сериозно. Не, че не случва и на електрическа лебедка да скъса въже, ама е доста по-рядко.

                        Ма приятно дърпане, то затова се ползват лебедките. И дано...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: лебедка вътрешен монтаж?

                          Ще споделя,но с тази лебедка много тежки дърпания незнам дали ще има,тя е китайска,може да е малко по добре изработката,материяла,но не е маркова
                          колкото толкова,и пак повтарям,този джип не е за хард разходки,а просто да излизам със момчетата на разходки,ако бе нещо от което да зависи живота ми,нямаше да има компромис,то и нашият терен в лудогорието не е мъка небесна
                          Така че карай да е весело

                          Коментар


                          • #43
                            От: лебедка вътрешен монтаж?

                            Нали писах в другата тема-ние сме извратени...

                            Ама то с яденето идва апетита.. И аз като купувах моя джип, изобщо не мислех, че ще стигне до това дередже, ама е на...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: лебедка вътрешен монтаж?

                              Чакай сега: направи си дупка в пода ,завари няква ламарина за купето и завари некви крачета между въпросната ламарина и шасито ?
                              Или така ми се вижда от снимките?
                              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X