Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лебедка вътрешен монтаж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: лебедка вътрешен монтаж?

    Колега, в производството на това шаси, дето ти е три пъти подсилено (хаха, ще умра от смях) има инженерна мисъл повече от общия ти хорариум в училище. След като си технически неграмотен е добре да слушаш хората, дето вдяват от тая материя. Ти си мислиш, че след като не те е страх да си изцапаш ръцете, имаш ракета и цео и за теб няма невъзможни неща. Да, ще стане, и ще кара с години. Или пък няма да кара и ще го подсилиш и пак ще кара, или пак и пак... По този начин никога нещата ти няма да са изпипани, ще изглеждат мизерно и винаги, ама винаги ще са високо рискови. А, тук не е допустимо да стават издънки. Докато едно голямо желязо два тона виси на въжето ако ти се скъса плочата от шасито ще стане такава драма, че ти е бедна фантазията. Ще спомена само пожара, за който не си се сетил. Представи си тези силови кабели се изтръгват и се разхождат из купето. Всичко това се случва докато колата ти се движи не контролирано надолу. Не е като да ти се счупи лагерната количка. Най-голямата мизерия, която бях виждал беше едно Г от Стара загора. Сега водиш класацията с две обиколки. Съжалявам да го кажа, но е така!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #17
      От: лебедка вътрешен монтаж?

      Момчета,това е форум в който сродни души ,искат съвети,дават се съвети,спори се,абе с една дума общуваш с хора които имате обща тема
      Та относно неправилното изписано име,няма я буквичката на клавиатурата,търсих я за малко,не я намерих понеже навярно бях много изморен,и публикувах неправилно,за което КОЛ.О,СЕ НАДЯВАМ ДА НЕ СЕ СЪРДИно исках да споделя снимки.
      да обменя идеи,и за вбъдеще ,някои ако евентуално реши да си монтира лебедка вътре,може и тази тема да намери нещо полезно и да се поучи от мои грешки!!!Именно и за това,тръгнах да пиша и споделям
      Умните инженери които са проектирали тази кола,са мислели за здравина,тежест,икономия на материяли и др.,тоест това е градски автомобил и за лек офроуд,а ние понеже ,
      не можем да си позволим супер скъп вседеход ,си купуваме такива леки 4x4 джипчета ,които са и по на 20+ години и лека полека ги нагласяме за нашият си тип каране,влизаме по форуми ,гледаме кой какво е направил,събираме някои лев ,айде и ние на черешата,и го правим защото това ни харесва
      Станал съм в 4 ,досега работих,прибрах се хапнах и айде в гаража ,да правя Франкенщайн,надявам се довечера да пусна снимка с планките,дано нещо не се обърка с майстора

      Коментар


      • #18
        От: лебедка вътрешен монтаж?

        За сърденето-не се сърдя никак, няма за какво, то човек, ако започне да се сърди за всичко-все нацупен ще ходи.
        Буквичката която търсиш е на бутона "Х", между "Z" и "C", това при фонетична подредба на клавиатурата. Ако е по БДС-нямам идея къде е, ама не може да я няма.

        За техническата част казах, че повече акъли няма да давам, явно ще направиш каквото си решил, и ще се учиш от грешките си. Както и повечето хора правим, но умните хора се учат от грешките на другите, а не ги повтарят.
        Дано само да не си счупиш главата в някое дере, че имаш да правиш състезание.
        Отдавна не съм карал трофи, и ми се ще да покарам малко.
        Ако ме пуснат отпуск де...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: лебедка вътрешен монтаж?

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          ... Докато едно голямо желязо два тона виси на въжето ако ти се скъса плочата от шасито ще стане такава драма, че ти е бедна фантазията. Ще спомена само пожара, за който не си се сетил. Представи си тези силови кабели се изтръгват и се разхождат из купето. Всичко това се случва докато колата ти се движи не контролирано надолу. Не е като да ти се счупи лагерната количка. Най-голямата мизерия, която бях виждал беше едно Г от Стара загора. Сега водиш класацията с две обиколки. Съжалявам да го кажа, но е така!
          Роско , няма смисъл , няма да те разбере ... Да висиш на въжето и да се скъса плочата а под теб да има двайсетина метра отвес , просто не ми се мисли ...Късало ми се е въже и се стоварих от шест метра по задница в реката - ами да ти кажа усещането беше меко казано неприятно , добре че водата малко омекоти удара . Така че трябва добре да се мисли при конструирането и изработката на едно желязо от което ти зависи живота !
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #20
            От: лебедка вътрешен монтаж?

            Кольо ,еххеееее на X била буквата е вече ще го пиша правилно,планка ще слагам ония заварки са за да го закрепим и в другият гараж с по хубавата апаратура с планките ,както каза,но мастера ми му изникна проблем и за утре го оставихме
            Състезанието го мъчим и май ще е само траял,утре ще звънна на Борко от Русе,момчетата гледаха наклоните днеска и каза няма стане ,много е стръмно ,а в Разград и Смирненски сякаш бе по стръмно,поръчах плакати ,купи и чудесии ,търча и за тях,но не му я мястото в тази тема
            Бакалов ,все ми се върти един въпрос в кухата глава абе хубаво го захващаме ние тая планка,но тия 4 болта,май са най слабото звено? После си мисля ,като летях с двуместна делта,всичко пък се държеше на един болт ,и смъквам от облаците и рязко го вдигах с двама човек плюс машина ,някъде около 350 кг са и като сложим инерциони сили,незнам мисля и пиша просто но тия 4 болта ,съм сигурен че са по слаби от прихващането ми

            Коментар


            • #21
              От: лебедка вътрешен монтаж?

              Тези четири болта са достатъчно здрави единствено и само когато плочата на която са монтирани е перфектна равнина. В момента в който изгубиш равнината тези болтове вече няма значение дали са здрави или не. А царския болт на делтата е точно такъв - закален болт от десети клас.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #22
                От: лебедка вътрешен монтаж?

                опаааа,стана тя,а моите са си обикновени болтове!!!!закалени ли да слагам?

                Коментар


                • #23
                  От: лебедка вътрешен монтаж?

                  Първоначално публикуван от iunga Преглед на мнение
                  а
                  Бакалов ,все ми се върти един въпрос в кухата глава абе хубаво го захващаме ние тая планка,но тия 4 болта,май са най слабото звено? После си мисля ,като летях с двуместна делта,всичко пък се държеше на един болт ,и смъквам от облаците и рязко го вдигах с двама човек плюс машина ,някъде около 350 кг са и като сложим инерциони сили,незнам мисля и пиша просто но тия 4 болта ,съм сигурен че са по слаби от прихващането ми
                  Росен ти го написа ,болтовете са достатъчно здрави (работят на натег между витките на болта и гайката , виж ако усилието беше на "срязване" нямаше да издържат и едно дърпане ) Важното е равнината в която е захваната лебедката ( плочата ) да не се променя , тоест да не се усуква . При усукване или огъване на плочата се чупи корпуса на лебедката - за да не се случи това плочата се изработва под формата обърната буква П или както му казват " тава " , захвата на плочата към планките от двете греди на шасито може да е със болтове или със грамотна заварка със хубав провар , иначе става страшно ...

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Тези четири болта са достатъчно здрави единствено и само когато плочата на която са монтирани е перфектна равнина. В момента в който изгубиш равнината тези болтове вече няма значение дали са здрави или не. А царския болт на делтата е точно такъв - закален болт от десети клас.
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    От: лебедка вътрешен монтаж?

                    Утре купувам закалени болтове десети клас,има един малък проблем,че единият болт няма как да излезе ,остана леко над една греда,но ще го срежа и ще сложа шпилка закалена и ще го провра отгоре Мъка си е това монтиране,с присвито сърце ще го тествам накрая

                    Коментар


                    • #25
                      От: лебедка вътрешен монтаж?

                      Бакалов, изглежда си прав...
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #26
                        От: лебедка вътрешен монтаж?

                        момчета,тази вечер след работа се заформихме една група и сложихме планкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_125903.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5730534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_125847.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5730535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_192809.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5730536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_125829.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5730537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_125829.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5730537а ,завричика си го бива ,работеше преди по корабите,преднияъ водач от чугун го завари за има няма 30 секунди

                        Коментар


                        • #27
                          От: лебедка вътрешен монтаж?

                          сложихме и поставка за биричка и лека музичка за разтухаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_201440.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5730538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161006_201518.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5730539,има лек наклон ,от лебедата до водача на стоманеното въже ,което ме притеснява
                          След първият по сеириозен тест ,ще видим ,дали сме успели

                          Коментар


                          • #28
                            От: лебедка вътрешен монтаж?

                            Заварил е чугунения водач към стоманата ли бе?

                            Ашколсун...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: лебедка вътрешен монтаж?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Заварил е чугунения водач към стоманата ли бе?

                              Ашколсун...
                              То се тая - там ако е направено правилно усилия няма и ще държи.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: лебедка вътрешен монтаж?

                                Да ,завари го,въпреки че имаше болтове,аз докат си сипя кафе и го изчатъркал,само отвънка,вътре в купето е с болтове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X