Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистерия от детството

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мистерия от детството

    Преди мнооого години аз, все още малко момче си играех покрай един изкоп в новостроящият се тогава квартал Люлин. Изкопът беше за основа на сграда, но беше зарязан от няколко години, съответно пълен с вода и заблатен. Е, ловейки попови лъжички изведнъж извадих това нещо:




    Нещото беше с тяло с диаметър 5-6 сантиметра и съответно около 10 сантиметра опашка. С предните крака се набираше по дъното на буркана а задните (крака, пипала??) се движеха на вълни все едно филтрираха водата. Аз тогава не бях и чувал за такова същество, канали Нейшинъл Джиографик и Дискавъри нямаше, но явно някъде нещо съм мернал, защото реших че е интересно същество и заслужава внимание. Занесох го вкъщи да го покажа на мама и тя разбира се с писък го ливна навън през балкона (тогава блокът ни все още се извисяваше в голо поле и нямаше улици и тротоари наоколо). Минаваха години, споменът за случая се притъпи, но от време на време аз се присещах за това същество. И когато след много години видях нещо подобно по Дискавъри вече не бях сигурен дали съм видял наистина нещо подобно.


    Обаче завчера ровейки се в нета попаднах на тази статия, снимките от която качих:
    http://trinixy.ru/2007/11/12/zhest_d...i_4_shtuk.html

    Веднага ми направи впечатление че много повече приличаше на това от детството ми и също така са намерени в изкоп за строящи се сгради
    Заинтирисувах се и се разрових в нета да разбера повече и открих това:
    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...81%D1%82%D1%8B



    Разгледах всичко и открих нещо интересно - съответните животинки са 5 вида и са близки като външен вид на това което се вижда на последната снимка, а както виждате това доста се различава от тези на първите. Всички видове са океански и няма сведения за това което е на първите снимки. Съответно изниква въпросът: КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ Е ТОВА, И ДАЛИ НАИСТИНА Е НЕИЗВЕСТЕН НА НАУКАТА ВИД???
    Пълна информация за известните тук:http://www.floranimal.ru/orders/2673.html
    Колеги, много ви моля, помагайте, може някой да е виждал нещо подобно някога накъде. Не се бъзикам, моля без подигравки и сарказъм, абсолютно сериозен съм.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    До: Мистерия от детството

    Дима, егати праисторическото нещо......Това нещо го видях само в книжките си за зараждане на живота на земята.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Мистерия от детството

      Именно...И съм го държал в ръцете си...confused:
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Мистерия от детството

        И да знаеш, зад снимките се крие някакъв вирус, прогата ми орева света.....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Мистерия от детството

          Възможно. И при мен ми каза да внимавам и да не ги свалям.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Мистерия от детството

            Може да е недоразвито. В линка на уикито пише ,че достигали до 60см ама сигурно като пораснат. А твойто(или тва от снимката) да е все още малко, щото прилича на големите...

            Коментар


            • #7
              До: Мистерия от детството

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              Може да е недоразвито. В линка на уикито пише ,че достигали до 60см ама сигурно като пораснат. А твойто(или тва от снимката) да е все още малко, щото прилича на големите...
              Абе и да е недоразвита пак никъде не пише че се въдят в Европата и в сладки води...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Мистерия от детството

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Възможно. И при мен ми каза да внимавам и да не ги свалям.
                Дима, я да оставиш на мира пришълецът!
                На какво прилича това, извадил си го от водата. Пък си го и снимал, безобразие!
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #9
                  До: Мистерия от детството

                  Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                  Дима, я да оставиш на мира пришълецът!
                  На какво прилича това, извадил си го от водата. Пък си го и снимал, безобразие!
                  Матапът настрана, ти виждал ли си подобно нещо?
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мистерия от детството

                    Дима, я виж това: http://www.palaeos.com/Invertebrates...Xiphosura.html

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мистерия от детството

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Матапът настрана, ти виждал ли си подобно нещо?
                      Не съм ама ако живее около Бухово, сигурно и ще свети
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мистерия от детството

                        Дима не си видял пришълеца, такива гадинки има и сега и то много и по-големи, живеят си в океаните и са много интересни като малки хъмърчета в пясъка )

                        Сериозно, гледал съм филми за тях по Дискавъри/А.Планет имаха си название, странното е, че щом има 1 има и други за да се размножават и да имат поколения, следователно форума на рибарите знаят

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мистерия от детството

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Матапът настрана, ти виждал ли си подобно нещо?
                          Аз съм виждал, като дете. Някъде в Родопите, в някаква локва,
                          направи ми впечатление, че не е попова лъжичка.
                          Разгледах го подробно и по спомен е същотото,
                          като твоето!!!!
                          Може би извънземните се откриват
                          само пред хората с заложби???!!!
                          Един ден да станат най-големите спамъри
                          в пространството на интернет и не само...!!!!
                          Сигурно имат недостиг на "празнодумци"!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мистерия от детството

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Дима не си видял пришълеца, такива гадинки има и сега и то много и по-големи, живеят си в океаните и са много интересни като малки хъмърчета в пясъка )

                            Сериозно, гледал съм филми за тях по Дискавъри/А.Планет имаха си название, странното е, че щом има 1 има и други за да се размножават и да имат поколения, следователно форума на рибарите знаят

                            Поздрави,
                            Жоре чети бре, пак я караш диагоналната. Въбще май не си прочел какво съм написал
                            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                            Аз съм виждал, като дете. Някъде в Родопите, в някаква локва,
                            направи ми впечатление, че не е попова лъжичка.
                            Разгледах го подробно и по спомен е същотото,
                            като твоето!!!!
                            Може би извънземните се откриват
                            само пред хората с заложби???!!!
                            Един ден да станат най-големите спамъри
                            в пространството на интернет и не само...!!!!
                            Сигурно имат недостиг на "празнодумци"!!!
                            Казвай къде е локвата напролет да организирам лов и да разбера какво е това.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мистерия от детството

                              Такива съм виждал по блатата и локвите,където си прекарвахме повечето време като деца,даже сме ги хващали бъркайки за костенурки. Не са извънземни със сигурност

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X