Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистерия от детството

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мистерия от детството

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Казвай къде е локвата напролет да организирам лов и да разбера какво е това.
    Някъде около "Широка поляна",
    беше голяма, с много вода и кална...!!!

    Коментар


    • #17
      До: Мистерия от детството

      Сега аз не разбрах кой не е извънземен малките водни хъмърчета или вие дето сте ги хващали, щото ние земните не хващаме такива неща по локвите, там има жабиии лъжички и пиявици ааа има и костени жаби(костенурки по нашему) ама такива неща няма ...

      ))
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        До: Мистерия от детството

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        Някъде около "Широка поляна",
        беше голяма, с много вода и кална...!!!
        Правилна локва. Баси, представяте ли си, това е вид който не е описан щот никой не се е интересувал от него...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          До: Мистерия от детството

          Аз подобни гадини ядох в Чина бяха много вкусни ама тва е друга тема мога да изпиша много по темата Какво ядат Китайците

          Коментар


          • #20
            До: Мистерия от детството

            Е тия ги знам, тия ги дават по ТV.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              До: Мистерия от детството

              А супа от пилешки глави виждал ли си по ТВ-то а?


              Коментар


              • #22
                До: Мистерия от детството

                И Балут съм виждал
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  До: Мистерия от детството

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Преди мнооого години аз, все още малко момче си играех покрай един изкоп в новостроящият се тогава квартал Люлин. Изкопът беше за основа на сграда, но беше зарязан от няколко години, съответно пълен с вода и заблатен. Е, ловейки попови лъжички изведнъж извадих това нещо:




                  Нещото беше с тяло с диаметър 5-6 сантиметра и съответно около 10 сантиметра опашка. С предните крака се набираше по дъното на буркана а задните (крака, пипала??) се движеха на вълни все едно филтрираха водата. Аз тогава не бях и чувал за такова същество, канали Нейшинъл Джиографик и Дискавъри нямаше, но явно някъде нещо съм мернал, защото реших че е интересно същество и заслужава внимание. Занесох го вкъщи да го покажа на мама и тя разбира се с писък го ливна навън през балкона (тогава блокът ни все още се извисяваше в голо поле и нямаше улици и тротоари наоколо). Минаваха години, споменът за случая се притъпи, но от време на време аз се присещах за това същество. И когато след много години видях нещо подобно по Дискавъри вече не бях сигурен дали съм видял наистина нещо подобно.


                  Обаче завчера ровейки се в нета попаднах на тази статия, снимките от която качих:
                  http://trinixy.ru/2007/11/12/zhest_d...i_4_shtuk.html

                  Веднага ми направи впечатление че много повече приличаше на това от детството ми и също така са намерени в изкоп за строящи се сгради
                  Заинтирисувах се и се разрових в нета да разбера повече и открих това:
                  http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...81%D1%82%D1%8B



                  Разгледах всичко и открих нещо интересно - съответните животинки са 5 вида и са близки като външен вид на това което се вижда на последната снимка, а както виждате това доста се различава от тези на първите. Всички видове са океански и няма сведения за това което е на първите снимки. Съответно изниква въпросът: КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ Е ТОВА, И ДАЛИ НАИСТИНА Е НЕИЗВЕСТЕН НА НАУКАТА ВИД???
                  Пълна информация за известните тук:http://www.floranimal.ru/orders/2673.html
                  Колеги, много ви моля, помагайте, може някой да е виждал нещо подобно някога накъде. Не се бъзикам, моля без подигравки и сарказъм, абсолютно сериозен съм.
                  Дима,консултирах се с правилния човек(сестра ми) и имам отговор на въпроса ти от детството.Ракообразно е.Не е рак,но е ракообрзно.Казва се Триопс.И живее в застояли води,локви и май блата.Ето:http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DN .И още http://images.google.bg/images?q=tri...g&start=0&sa=N .
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мистерия от детството

                    Трябва да се погледне в трудовете на Петър Берон. Ако той не го е описал не вярвам, че съществува . Обаче шансът да не го е направил е ужасно малък, като се има предвид, че има описани доста видове, които обитават по една единствена локва в една единствена пещера в целия свят . Чак не знам кога му остава време за политика .
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мистерия от детството

                      Сотее мерси братле! Баси, едно стекче натурален сок имаш от мен! Като се видим ще ти разправям...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мистерия от детството

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/Limulus

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мистерия от детството

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Сотее мерси братле! Баси, едно стекче натурален сок имаш от мен! Като се видим ще ти разправям...
                          Моля...Систъра твърди,че като малки сме си играели с такива Триопси,в локвите,ама не помня...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мистерия от детството

                            По Дискавъри го наричаха "мечехвост", сиреч - мечоопашат /опашка като меч/. Тогава още Дискавъри не беше преведен и вървеше на руски. Баща ми донесе черупка около 40см диаметър от плаж в щатите и галено я нарича "немската каска". Бащата е маняк по черупките, вкаменелостите и още това-онова.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мистерия от детството

                              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                              ... Баща ми донесе черупка около 40см диаметър от плаж в щатите...
                              Щом го има у нас, защо не намираме черупки?

                              Темата ми е много интересна и постоянно надничам в нея. И аз - като един колега по-горе - съм виждал подобни създания само в популярни книги за палеонтологията. "Жив фосил" - това винаги и навсякъде е изключително вълнуващо.

                              Но не съм виждал черупка - а от дете гледам много внимателно камънаци, пясъци, коренища и т.н.

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мистерия от детството

                                Там е работата че явно е доста рядко, аз от детството си не съм виждал подобно нещо.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X