Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ежедневен offroad - с каква кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ежедневен offroad - с каква кола?

    Здравейте!


    Включвам се във форума с молба за съвет каква марка и модел автомобил би бил подходящ за моите нужди, всякакви мнения и съвети биха били от полза... ще се радвам, ако, от своя страна, и аз успея с нещо да помогна на някой.


    Книжка имам от почти 10 години, но своя кола не съм имала и рядко съм сядала зад волана, но сега ще трябва да се сдобия с автомобил, колкото и да се опитвах да го избегна. Живея в момента в София, но скоро ще ми се наложи да се изнеса малко извън нея, като достъпът до жилището е по стръмен, неасфалтиран път с доста неравности... определено теренът може да се класифицира като offroad (при дъжд и сняг не ми се мисли дори). И, тъй като ще трябва да разчитам само на собствените си шофьорски възможности и опит (който липсва), какъв автомобил бихте ми препоръчали, за да успявам да се прибирам вкъщи


    Други "изисквания", които бих се радвала да покрива автомобилът са: да не е с големи габарити, да е сравнително икономичен, с евтина поддръжка, ремонти и части. Хубаво би било и багажникът да не е декоративен (доста багаж ще трябва да пренеса) Още по-хубаво би било автомобилът да се продава в София и околностите, защото обикалянето по автокъщи из знайни и незнайни райони из България би ми било трудно, но това са подробности.


    Бюджетът за това начинание е към 3000лв.


    Много ще се радвам да прочета експертните ви съвети по въпроса

  • #2
    От: ежедневен offroad - с каква кола?

    Първоначално публикуван от unknown__girl Преглед на мнение
    Бюджетът за това начинание е към 3000лв.
    ПлЬохо! Освен ако не си изпуснала една нула.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: ежедневен offroad - с каква кола?

      Начинаещите рядко имат представа за реалната трудност на даден участък. Можеш да кажеш къде е - все някой ще го е виждал.

      Иначе бюджетът е малко неубедителен за такова начинание, но с повече късмет и постепенно придобиване на техническа грамотност нещата може да станат.

      Коментар


      • #4
        От: ежедневен offroad - с каква кола?

        п.п. Гагич не го слушай, задачата е решима и с 3000 лева ама ще трябва да се примириш с някои условности.

        Коментар


        • #5
          От: ежедневен offroad - с каква кола?

          Да не е с големи габарити, но да има голям багажник, някакси ...
          И не се добива представа, колата 4х4 ли трябва да е?

          ПП: Снимка на проблемния участък би била от голама полза, както колегата спомена по-горе.
          3К за придобиване, може и да се влезе, но за последващото първоначално обслужване едва ли ще са достатъчни.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: ежедневен offroad - с каква кола?

            За 3 к. верният избор е Голф 3 Вариант Синхро. Или некое убито Субару. И двете гният юнашки, затова много внимавай за ръжда. Синхрото се поддържа по-евтино, и за три хилки може да попаднеш на свестно.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: ежедневен offroad - с каква кола?

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211243

              Коментар


              • #8
                От: ежедневен offroad - с каква кола?

                И някоя Кия Спортидж може да влезе.
                Разумен компромис между джип и лека кола е, като пътно поведение и проходимост.
                Рискувам да прозвуча като Пенчо, но при този бюджет...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: ежедневен offroad - с каква кола?

                  Късата Витара няма багажник. Киака става, но питащата е дама с малък опит в шофирането и ръгането на ръчки едва ли ще и е по вкуса.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: ежедневен offroad - с каква кола?

                    Тя щото и дългата Витара има един багажник...
                    Витарата принципно е малко по-симпатична колица като визия, но аз лично никак не си падам. За коравина , Ферозата е много нива над нея и е по-голяма вътре сравнена с късата база. За функционалност, комфорт, возия в тоя клас, Кията е по-правилния избор. И като цени на обслужване и части включително.
                    Колежката ще трябва да се примири с една ръчка в повече, ако наистина е нужна една идейка по-проходима кола.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ежедневен offroad - с каква кола?

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      И някоя Кия Спортидж може да влезе.
                      Разумен компромис между джип и лека кола е, като пътно поведение и проходимост.
                      Рискувам да прозвуча като Пенчо, но при този бюджет...
                      И от мен още един глас за Кията, по същите причини и условия.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ежедневен offroad - с каква кола?

                        Къса Тойота Рав 4 от първите. Малка е, тясна е, вози зле, но пък за човек без опит е с подходящо 4х4. Може да влезе в бюджета.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ежедневен offroad - с каква кола?

                          Тва като багажник е по-зле и от Витарата, Ванка.
                          За останалото съм съгласен. То сега някой ще каже и Хонда HRV/CRV, които са също добър вариант за дама предвид он деманд двойното, но там цените за поддръжка нямам идея какви са. За придобиването, също не знам как изглеждат.
                          То и Дайхатцу Териос става за дама, но е като кибритена кутийка.
                          Джимни също. Но пак отиваме на бюджет...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ежедневен offroad - с каква кола?

                            Първоначално публикуван от unknown__girl Преглед на мнение

                            Книжка имам от почти 10 години, но своя кола не съм имала и рядко съм сядала зад волана, но сега ще трябва да се сдобия с автомобил, колкото и да се опитвах да го избегна. Живея в момента в София, но скоро ще ми се наложи да се изнеса малко извън нея, като достъпът до жилището е по стръмен, неасфалтиран път с доста неравности... определено теренът може да се класифицира като offroad (при дъжд и сняг не ми се мисли дори). И, тъй като ще трябва да разчитам само на собствените си шофьорски възможности и опит (който липсва), какъв автомобил бихте ми препоръчали, за да успявам да се прибирам вкъщи


                            Други "изисквания", които бих се радвала да покрива автомобилът са: да не е с големи габарити, да е сравнително икономичен, с евтина поддръжка, ремонти и части. Хубаво би било и багажникът да не е декоративен (доста багаж ще трябва да пренеса) Още по-хубаво би било автомобилът да се продава в София и околностите, защото обикалянето по автокъщи из знайни и незнайни райони из България би ми било трудно, но това са подробности.


                            Бюджетът за това начинание е към 3000лв.
                            ....
                            Подред:
                            1. "Джип" за първо МПС, си е смело. Респект!
                            2. Тежък терен, зависи по чий разбирания, но явно печелиш още една точка за самоувереност. Нещо като : "Можеш ли да свириш на пиано? - Ми, не знам, не съм опитвал."
                            3. НЯМА на този Свят "Джип", който да компенсира липсата на опит и умения. Колкото и пари да приготвиш за него.
                            4. Икономичен, евтина поддръжка... няма как да ги събереш в едно изречение с това, което търсиш.
                            Бюджетът те праща на Фиат Панда, Нива, маааааксимум Витара... прощавайки се с 80% от "изискванията".
                            Не е ясно, защо си решила, че трябва да се оправяш сама... по- лесно ще си намериш кола в комплект с шофьоромонтьор тук, отколкото САМО колата, която търсиш.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ежедневен offroad - с каква кола?

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Къса Тойота Рав 4 от първите. Малка е, тясна е, вози зле, но пък за човек без опит е с подходящо 4х4. Може да влезе в бюджета.
                              Може, ама с десен волан.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X