Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ежедневен offroad - с каква кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ежедневен offroad - с каква кола?

    "Витарата" от линка, пуснат от Вени, е идеална.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: ежедневен offroad - с каква кола?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      "Витарата" от линка, пуснат от Вени, е идеална.
      Ама са връстници !

      За същите пари ще си вземе КИА, или нещо друго, поне с две петилетки по-свежо.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: ежедневен offroad - с каква кола?

        Добър вечер! Извинете за закъснелия ми отговор и благодаря на всички за съветите и вниманието, наистина са ценни за мен!


        Ще се опитам на всеки да отговоря, ако не поименно, то поне да покрия въпросите


        Не ме разбирайте погрешно - мога да карам кола, в смисъл да се движа самостоятелно на пътя, без да съм пряка опасност за останалите участници в движението Нямам опит и в ситуация, в която се срещаме двама такива като мен, не мога да предвидя изхода Нямам проблеми със скоростния лост, така че предпочитам да не е автоматик, не за друго, ама съм старомодна Знам, че най-подходящото решение е джип, гние пред блока една Lada Niva, която се продава, но при еднократната ми среща с такъв автомобил не знам кой се измъчи повече - аз или Padjero-то, обаче непрекъснато изпусках съединителя, не знам какво им е по-различното, но голяма мъка беше (@Veni1, благодаря за предложението!).


        Бюджетът ми наистина е 3000лв (с три нули) и съм напълно наясно, че не мога да взема нещо кой знае какво за тези пари.


        Това за багажника по-скоро би било екстра, не е необходимост, не е проблем с няколко курса да направя операцията. Със сигурност теренът е играчка за вас - наклонът е към 45 градуса, песъчлива местност, доста изровен на места, при сухи условия го минахме с обикновена кола (не знам каква обаче), вече като се разкаля при дъжд, или сняг, не знам какво е положението. Снимка на терена нямам за момента, други снимки не се сещам да са необходими

        Коментар


        • #34
          От: ежедневен offroad - с каква кола?

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Колега ти бъзикаш ли се или...?!Тоя таралясник е на 26 години -2700 е направо пладнешки обир.
          Опел Фронтера Б КБ

          Коментар


          • #35
            От: ежедневен offroad - с каква кола?

            С "45% наклон ,песъчлива местност, доста изровен на места",малко возила ще се справят.А и само гумите ще са половината от бюджета...Щом се минава с лека кола, наклона едва ли е повече от 15%...
            Последно редактирано от бат'Марто; 28-09-16, 23:29.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: ежедневен offroad - с каква кола?

              Първоначално публикуван от unknown__girl Преглед на мнение
              ...
              наклонът е към 45 градуса
              Казах аз нещо за начинаещите.

              Наклон 45 градуса (100%) е абсолютно непроходим за колесно превозно средство, което се задвижва през колелата. Евентуално може да бъде превзет с лебедка. Повечето леки коли и джипки са неубедителни още на половината от тези градуси, даже на сухо.

              Обратно на впечатленията на тукашните хора, 3000 лева е напълно мислим бюджет за Кия Спортидж, Сузуки Витара, Дайхацу Фероза или Лада Нива (ама не си вземай Нива освен в много краен случай). С още малко усилия ще стигне и за Тойота Рав4. Всички те - преди 2000г. Също така, в такъв бюджет могат да влязат (с някои условности) и малко по-големи джипки като Опел Фронтера, Нисан Терано или някой доста очукан Джип Чероки.

              Да, после ще има други разходи. Без това не може.

              Форумните участници периодично провеждат обучителни и поучителни мероприятия, дегизирани като "разходки". Можеш да ги използваш за да се ориентираш какво може и какво принципно не може. Включително в кал, дъжд, сняг и тн

              Предложенията за леко повдигнати леки коли (Субару, Голф 4х4 и подобни) ги отмини с насмешка. Аз зная на какво приличат отдолу такива неща, шофирани от девойки. Вадил съм и доста такива от канавките.

              Коментар


              • #37
                От: ежедневен offroad - с каква кола?

                С този бюджет Honda Cr-V е добър вариант в mobile има доста екземпляри.
                Опел Фронтера Б КБ

                Коментар


                • #38
                  От: ежедневен offroad - с каква кола?

                  Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                  Казвах аз, че трябва да има такъв раздел, ама...

                  Помислете за едно Субару.
                  Има такъв раздел ...колко каки искаха да си купят УАЗ барабар с шофера им
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #39
                    От: ежедневен offroad - с каква кола?

                    А колежката ако си намери един такъв Голф Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3908.jpg
Прегледи:2
Размер:138.3 КБ
ID:5729512 ще и свърши работа , па по натам може и джип.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #40
                      От: ежедневен offroad - с каква кола?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Казах аз нещо за начинаещите.

                      Наклон 45 градуса (100%) е абсолютно непроходим за колесно превозно средство, което се задвижва през колелата.
                      Айде нещо и за напредналите

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:g_class.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5729515

                      Я, можело 100%

                      Иначе че градусите на девойката не са 45 е ясно.


                      А проходимите евтини возила са две - Самурай и Панда. 3к дали ще стигнат за нещо различно от старт от скрапа пак е съмнително.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: ежедневен offroad - с каква кола?

                        Лека кола с добри гуми в комплект със зимни ботуши с добра подметка. Ако дължината на стръмното е повече от 500 метра - чети по-горе .
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #42
                          От: ежедневен offroad - с каква кола?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                          Наклон 45 градуса (100%) е абсолютно непроходим за колесно превозно средство, което се задвижва през колелата.
                          Айде бе.

                          Е, ако дължината е 300 метра с 45 градуса-никой нормален няма да тръгне да го катери на ход, ама 10-15 метра са си напълно преодолими, стига да не е много изровено. По състезанията си ги качваме такива места, а и по разходки също.
                          Е, трябват си и гуми, понякога и блокажи, ама факт е че става.

                          За колежката това са думи без смисъл може би, ама то така става в такива теми...

                          За педала на съединителя дето си го изтървала-нещо не е било наред с паджерото. Или с теб. Джип се кара като всяка друга кола, поне по равното.
                          По гадните места има особености, ама се научават, ако човек иска да ги научи, не е нищо кой знае какво особено.

                          Според мен най ще ти подхожда витара. Не, че аз имам такава(то вече не е витара де, ама...), но като проходимост за изровен път и баир си е достатъчна, изглежда сравнително добре(нещо което е от значение за жените), даже онази от обявата е и червена...
                          Големия плюс на витарата спрямо ферозата и самурая е возията. Не вози чак като лека кола, но в сравнение с тези двете(щото те са долу-горе в бюджета) е направо комфортна.
                          Кия Спортидж също е добър вариант, и е в бюджета.
                          Но независимо на какво ще се спреш-внимавай много с ръждите, тези всичките си имат традиция в ръждясването.
                          А най-добре се довери на някой който е в час с тези машини(тук мераклии валяло), и изберете нещо по-запазено.

                          Ааа. и приготви поне 700-800 лева за прилични гуми, че зима иде. С галошите с които е обута всяка кола която се продава-сега ще се качиш догоре, ама като се разкаля и заснежи...

                          И да знаеш, че ако, не може да се качи с умерена газ-връщаш се в начална позиция, и с всичката газ
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: ежедневен offroad - с каква кола?

                            Ехеее, започна и курс „приложни техники”...[emoji3]

                            Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ежедневен offroad - с каква кола?

                              Първоначално публикуван от sid6624 Преглед на мнение
                              С този бюджет Honda Cr-V е добър вариант в mobile има доста екземпляри.
                              Да не са с десен волан, с ляв за тези пари няма да е нещо което ще върши работа. За да се докара до състояние за нормална и надеждна употреба ще трябват още доста средства. Десния волан май не е отхвърлен засега, въпреки че изобщо не го преппръчвам.
                              Последно редактирано от l.m; 29-09-16, 17:36. Причина: печатна грешка
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ежедневен offroad - с каква кола?

                                Aуди Куaтро ,кaто почнеш от по стaричките A6 или 100,тa зa тези пaри можеш дa се нaмърдaш и с A4.Зa джип знaм зa еднa Фронтерa ДБ дизел интеркулър зa около 2000лв .здрaвa нa лaмaрини ,мотор и въобще зa мaшинa 93 г.Зa по -нови мaшини си требвaт повечко пaри.В никaкъв случaй не препоръчвaм Киa ,зa тия пaри ще е пълен кенеф ,a и с тия скaпaни предници сa голямо приключение в ремонтите!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X