Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор за гуми 12В

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор за гуми 12В

    За 60 пари бива даже много.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Компресор за гуми 12В

      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      Купих си лидълското. Прибрах се в къщи. Включих го в запалката на джипа. Каза мяк и умря. И това без да го слагам на гумата. Проверих му предпазителя, здрав е, проверих запалката, здрава е. Е отидох в лидъл, казах че не ме кефи и им го върнах. Дадоха ми парите и грам не протестираха.
      Как не видях по рано какво си писал ...та и аз се набутах с такова компресорче. Но да знаеш моето работи ...на празен ход . Закачих го на задна гума , която напомпана на 3 ...направо спира. Отидох на предна / на 1,8 / работи 15-20 секунди и спря. Сега се чудя да го връщам ли или да го оставя само за леките коли. .....За сравнение имам и едно от 20 лв , още по малко , което си работи дори и на задната гума / 3 ат/
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Компресор за гуми 12В

        Лидълското се пуска да работи и се навива на вентила.Ако спира на 3 бара ,пробвай мотора да работи,13-14 волта се усещат на компресора,ако пак спира,остави го да поработи,да се разработи.Ако пак спира го върни без никакви ядове.Моето със смачкан маркуч вдига 8 бара.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Компресор за гуми 12В

          Моя от Лидл превърта манометъра като го затапя .

          Коментар


          • От: Компресор за гуми 12В

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Лидълското се пуска да работи и се навива на вентила.Ако спира на 3 бара ,пробвай мотора да работи,13-14 волта се усещат на компресора,ако пак спира,остави го да поработи,да се разработи.Ако пак спира го върни без никакви ядове.Моето със смачкан маркуч вдига 8 бара.
            Ще го пробвам утре по този метод и ще пиша за резултата .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Компресор за гуми 12В

              Ако спира по налягане е от недостиг на ток за което обикновено не е виновно компресорчето.

              Впрочем това им е дежурен проблем на тия запалковите - от запалката, по жицата, по жицата и половината волтове се изгубили.

              Коментар


              • От: Компресор за гуми 12В

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ако спира по налягане е от недостиг на ток за което обикновено не е виновно компресорчето.

                Впрочем това им е дежурен проблем на тия запалковите - от запалката, по жицата, по жицата и половината волтове се изгубили.
                Да ама малкия ментак не спира............преди две години когато го купих напомпи 4 гуми една след друга ...с малки почивки .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Компресор за гуми 12В

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Да ама малкия ментак не спира............преди две години когато го купих напомпи 4 гуми една след друга ...с малки почивки .
                  Малкият ментак харчи по-малко ток и по-малко смачква напрежението. Е, и помпи по-бавно де ама като ти е смотана запалката ще работиш с такъв.

                  Коментар


                  • От: Компресор за гуми 12В

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Малкият ментак харчи по-малко ток и по-малко смачква напрежението. Е, и помпи по-бавно де ама като ти е смотана запалката ще работиш с такъв.
                    Ти запалка в УАЗ виждал ли си ...малкия е с крокодилчета. А иначе имам монтирано гнездо за запалка / зарядно ...та там включвам новия.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Компресор за гуми 12В

                      Вържи го към акумулатора . И аз във Витарата имам проблеми заради запалката. Прави сигурно 1л/мин, върти като асматик велосипед по баир. Ама като го вържа на другата кола няма нищо общо - направо ще хвръкне. Тая вечер му събрах запалка с дебели кабели и щипки, че да мога да го ползвам и във Витарта.

                      Коментар


                      • От: Компресор за гуми 12В

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Вържи го към акумулатора . И аз във Витарата имам проблеми заради запалката. Прави сигурно 1л/мин, върти като асматик велосипед по баир. Ама като го вържа на другата кола няма нищо общо - направо ще хвръкне. Тая вечер му събрах запалка с дебели кабели и щипки, че да мога да го ползвам и във Витарта.
                        За да го вържа към акумулатора трябва преходник със щипки. Не искам да режа оригиналното заради гаранцията.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Компресор за гуми 12В

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          За да го вържа към акумулатора трябва преходник със щипки. ...
                          Спретваш си един срещу 10-тина лева за материалите. И аз се бях засилил да го тунинговам тотално, даже мислех да елиминирам и ключето, но стигнах до твоята мисъл за гаранцията и също ще сглобявам отделна "запалка" с щипки.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Компресор за гуми 12В

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Спретваш си един срещу 10-тина лева за материалите. И аз се бях засилил да го тунинговам тотално, даже мислех да елиминирам и ключето, но стигнах до твоята мисъл за гаранцията и също ще сглобявам отделна "запалка" с щипки.
                            Ще стане ако се разработи ...нормално
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Компресор за гуми 12В

                              Е тъй де, трябва си преходник . Имах налични части - събрах си.

                              Днес пуснах компресора през преходника - и на витарата работи нормално. Разликата беше много сериозна от преди когато беше през запалката. Не е като големия офроуд компресор дето дърпа 20+ ампера, ама и тоя върши работа за донапомпване. Пък и се разпъва по-лесно.

                              Коментар


                              • От: Компресор за гуми 12В

                                Никога не позволявайте на гаранционните условия да ви пречат да си ползвате вещите! Сложете адекватно дебел кабел и щипки. Ключето вероятно също е бошлаф.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X