Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бензин?

    Колеги памагайте!
    Колебая се кой джип да избера -Vw Touareg 3.2i/220 Hp- 2003-2004 г. автоматик, Hyundai Santa Fe 2.7/190hp автоматик,2007 г. или BMW X5 4,4/286 Hp - 2003
    год., съответно BMW X3 3.0i/231 Hp - 2004 год., всички задължително на газ/бензин?Джипа ще се кара предимно в градски условия, от време на време извънградско шосе и магистрали и много умерен /почти никакъв/ off road при посещение на туристичсески обекти в планините.ПРедварително благодаря за всяко изказано мнение!

  • #2
    От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

    Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
    Колеги памагайте!
    Колебая се кой джип да избера -Vw Touareg 3.2i/220 Hp- 2003-2004 г. автоматик, Hyundai Santa Fe 2.7/190hp автоматик,2007 г. или BMW X5 4,4/286 Hp - 2003
    год., съответно BMW X3 3.0i/231 Hp - 2004 год., всички задължително на газ/бензин?Джипа ще се кара предимно в градски условия, от време на време извънградско шосе и магистрали и много умерен /почти никакъв/ off road при посещение на туристичсески обекти в планините.ПРедварително благодаря за всяко изказано мнение!
    Значи търсиш лъскав гъзовоз, а за тая работа всичките стават.
    Каквото ти харесва на теб, възможно по-ново и по-читаво.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

      Е то част от въпроса е това - дали по-новото Санта Фе ще е по-читаво/по принцип!/ от по-стария Туарег?Лично на мене най-ми харесва Туарега, независимо че за бюджета,който имам мога да си купя не по -нов от 2003-2004 година!След като изчетох всички теми за проблеми/ и кражби на фарове/ на Туарега и се разколебах да не си дам парите и да се хвърля в ременти...както бях до скоро с една дизелова Тойота РАВ 4
      Последно редактирано от tih_sto; 26-09-16, 14:44. Причина: пропуснати букви в някои думи

      Коментар


      • #4
        От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

        Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
        Е то част от въпроса е това - дали по-новото Санта Фе ще е по-читаво/по принцип!/ от по-стария Туарег?Лично на мене най-ми харесва Туарега, независимо че за бюджета,който имам мога да си купя не по -нов от 2003-2004 година!След като изчетох всички теми за проблеми/ и кражби на фарове/ на Туарега и се разколебах да не си дам парите и да се хвърля в ременти...както бях до скоро с една дизелова Тойота РАВ 4
        Каквато и скапана кола да избереш все ще се хвърлиш в ремонти!

        Щом търсиш газ/бензин, 3.0i на BMW е добър вариант и пасва на Х3-ката, здрав двигател от тия години. Автомат ли търсиш обаче ръчка ли...има значение?!

        Коментар


        • #5
          От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

          Абе, взимай розовия и не му мисли!
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

            За газ/бензин вземи по-ефтината.

            Коментар


            • #7
              От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

              Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
              Е то част от въпроса е това - дали по-новото Санта Фе ще е по-читаво/по принцип!/ от по-стария Туарег?
              Със сигурност!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #8
                От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                Както обикновено, за бюджет не се споменава нищо. Заредил си две-три мутренски возила и едно за малки жълти човечета. Ако ще купуваш от българско, където по разбираеми причини Хюндай е мръсна дума насред некои среди, точно той е твоята кола и то за предпочитане нещо върнато при официалния вносител. Иначе, ако разгледаш цените в чуждите мобилета сигурно ще останеш доста учуден. Успех в намирането на твоят джип.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                  [QUOTE=noname12;3025709]Каквато и скапана кола да избереш все ще се хвърлиш в ремонти!

                  Щом търсиш газ/бензин, 3.0i на BMW е добър вариант и пасва на Х3-ката, здрав двигател от тия години. Автомат ли търсиш обаче ръчка ли...има значение?![/QUOT
                  Предпочитам автомат да видя кво е, досега съм карал само ръчка.А за BMV чета и слушам - скъпа поддържка, трошливи били,юркани били много от тези години...знаам ли аз вече

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Както обикновено, за бюджет не се споменава нищо. Заредил си две-три мутренски возила и едно за малки жълти човечета. Ако ще купуваш от българско, където по разбираеми причини Хюндай е мръсна дума насред некои среди, точно той е твоята кола и то за предпочитане нещо върнато при официалния вносител. Иначе, ако разгледаш цените в чуждите мобилета сигурно ще останеш доста учуден. Успех в намирането на твоят джип.
                    Бюджета е 15 хилки в лева.Намерих един в представителство,но не е купуван от тях а е изкупен от човек, който си е купил чисто нов джип от тях.Обясниха ми че били сменили агренажен ремък и ролки, нямало никакви проблеми, трябвало само да си го обслужа с масло и маслен филтър.След това сядаш и караш-според тях.Но иначе джипа бил купен от човека година преди да им го даде на тях от автокъща като нов внос от Италия.Това е всичко, което знам за него.Изчетох сума ти писания по форумите, почти не срещнах лошо мнение за този модел.Но ме притеснява и друго-автомата му е само с 4 скорости....това не знам какво трябва да означава-тромав ли е,много харчи ли какво трябва да значи?При положение че иначе е 2007 год. с V6 двигател...

                    Не те разбрах...
                    Последно редактирано от CarTest™; 27-09-16, 09:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                      [QUOTE=criminalboy68;3025876]
                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      Предпочитам автомат да видя кво е, досега съм карал само ръчка.А за BMV чета и слушам - скъпа поддържка, трошливи били,юркани били много от тези години...знаам ли аз вече
                      BMW съм имал и мога да кажа, че е уникална кола, много носи на бой и много добре изработена, единствения проблем, че тези, които ми харесват не са ми по джоба и задоволяват единствено личните ми нужди, но не и служебните.

                      Като направим някои изключения, смятам че чупливите коли са малко, защото под личната ми експлоатация съм имал коли, които от перфектно състояние (чисто нова) стават до икономически неизгодна за поддръжка без да е пестено за тях. Просто с натрупването на определени километри и относително тежка експлоатация почват да се "обаждат" разни неща. Купиш ли 10+ кола подменяш части една след друга и така до безкрай. Сега ако купувах щях да гледам да си вържа гащите с доказано здрав бензинов мотор
                      , а оттам каквото сабя покаже!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                        Може ли някой да ми обясни всъщност след като автомата на Хюндая четиристепенен, това какво ще означава на практика като тяга, пъргавина

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                          Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
                          Може ли някой да ми обясни всъщност след като автомата на Хюндая четиристепенен, това какво ще означава на практика като тяга, пъргавина
                          Тоз Хюндай -1965година ли е?
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                            Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
                            Може ли някой да ми обясни всъщност след като автомата на Хюндая четиристепенен, това какво ще означава на практика като тяга, пъргавина
                            Я първо прочети това.

                            ... а и автомата на Х5 Е53 е 4 скоростен GM като на Фронтера.
                            На Туарега май е някакъв ZF, ма не съм наясно прави ли, и какви, проблеми.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-09-16, 23:55. Причина: допълнение
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                              На Туарега е 6-скоростен Aisin, които по принцип се водят доста надеждни, макар че аз моя успях да го счупя вече.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X