Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Санта Фе-то е с двигател 2.7L Mu V6 185 hp (138 kW) petrol, произведен 2007 год., не 1965 год. В това което си ми дал да прочета съществува 4 степенна автоматична трансмисия-Transmission 4-speed automatic, така че явно този модел 2007 год. има такава.Въпроса е какво да очаквам от нея като пъргавина, мощност и разход на гориво.Не знам дали това, че е четиристепенна не е някакъв недостатък, който да прави джипа "спънат" и твърде бавен,макар че аз не искам да се състезавам с него, а да ходя на работа и да возя семейството си пред уйкендите. И не знаех че автомата на Х5 Е53/това е 3,0i - точно, който харесвам на Х5/ е четиристепенен, щото не съм чел този джип да минава за "спънат" и с голям разход.

    Е точно страха да не ми се случи точно това ме отдалечева от Туарега като покупка....въпреки че най-много той ми харесва като визия и възможности,но...
    Последно редактирано от CarTest™; 28-09-16, 08:45.

    Коментар


    • #17
      От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

      Всеки един автомат и всяка една машина се чупи рано или късно. Божа работа е дали ще стане в твоите ръце или в нечии други. На БМВ автомата също не се слави като най-здравия. А аз моя на Туарега го счупих, щото съм дебела глава и в началото се гаврех с кутията. Сега си го карам нормално и няма проблеми.

      Карал съм и друга кола с 4-степенен автомат на Aisin по-старото поколение на 2.5 бензинов мотор. С нея също се гаврех доста, но не успях да го счупя докато я карах към 80000 км в моите ръце. Колата и автомата още са живи и здрави. Динамиката с 4-степенен автомат също не беше никак лоша.

      Коментар


      • #18
        От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

        Първоначално публикуван от Tacho1 Преглед на мнение
        На Туарега е 6-скоростен Aisin, които по принцип се водят доста надеждни, макар че аз моя успях да го счупя вече.
        Еее, Колега, който е настоятелен винаги успява !
        ...

        Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
        Санта Фе-то е с двигател 2.7L Mu V6 185 hp (138 kW) petrol, произведен 2007 год., не 1965 год. В това което си ми дал да прочета съществува 4 степенна автоматична трансмисия-Transmission 4-speed automatic, така че явно този модел 2007 год. има такава.Въпроса е какво да очаквам от нея като пъргавина, мощност и разход на гориво.Не знам дали това, че е четиристепенна не е някакъв недостатък, който да прави джипа "спънат" и твърде бавен,макар че аз не искам да се състезавам с него, а да ходя на работа и да возя семейството си пред уйкендите. И не знаех че автомата на Х5 Е53/това е 3,0i - точно, който харесвам на Х5/ е четиристепенен, щото не съм чел този джип да минава за "спънат" и с голям разход.

        Е точно страха да не ми се случи точно това ме отдалечева от Туарега като покупка....въпреки че най-много той ми харесва като визия и възможности,но...
        Колкото по-голям двигател, толкова по-малко ще е "спънат", но и по-кофти усещане след всяко зареждане.
        Искаш газ, значи да ти е евтино, ама искаш и "да не е спънат" !

        Изчисти си концепцията.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

          Пъровото поколение на Санта фе с мотор 2.7 е с 4степенен автоматик, второто е с 5степенен. Притежавам Санта Фе от 2006 година насам, 350к км с него, моето мнение е, че е добър автомобил с не много скъпа поддръжка. Лично аз не бих си взел бензинов, при положение, че дизела харчи 8/10на 100, а този v6 сигурно ще харчи 20лв. газ.

          Коментар


          • #20
            От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

            Първоначално публикуван от Tacho1 Преглед на мнение
            Всеки един автомат и всяка една машина се чупи рано или късно...
            Колко ти стъпи ремонта или подмяната?

            За X5 и X3 съединител+маховик=ремонт на автоматик, а и на двете ще им дойде времето.

            Коментар


            • #21
              От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

              ... а и автомата на Х5 Е53 е 4 скоростен GM като на Фронтера.
              До едно време е така, само че е 5 степенна. После е 6 степенен на ZF.

              Коментар


              • #22
                От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                До едно време е така, само че е 5 степенна. После е 6 степенен на ZF.
                На първата Е53 слагат 4L30, после не знам, ма щом казваш.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                  4-степенен не значи като ръчната скоростна кутия на ВАЗ например.
                  Последната (4-та) скорост при автоматичните кутии не е "директна" с предавателно число 1:1, а си е повишаваща ("overdrive"), примерно 0,67:1, т.е. отговаря на 5-та или дори 6-та скорост при "ръчките". Разликата между оборудваните с автоматик коли и тези с ръчни скорости обикновено е само леко по-голям разход на гориво, по-рядко - максималната скорост е с 5 до макс.10 км/ч. по-ниска при автоматите. Смело се качвай на автомат!
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                    Първоначално публикуван от pangelov1 Преглед на мнение
                    Пъровото поколение на Санта фе с мотор 2.7 е с 4степенен автоматик, второто е с 5степенен. Притежавам Санта Фе от 2006 година насам, 350к км с него, моето мнение е, че е добър автомобил с не много скъпа поддръжка. Лично аз не бих си взел бензинов, при положение, че дизела харчи 8/10на 100, а този v6 сигурно ще харчи 20лв. газ.
                    2.7 на второто поколение също е с 4-степенен. А извънградско на газ харчи между 12 и 15/100, което е далеч от 20лв.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ... а и автомата на Х5 Е53 е 4 скоростен GM като на Фронтера..
                      Азтомата на BMW E53 X5 3.0i и 3.0D е 5 степенен степроник (позволява ръчно превключване). На 3.0i и 3.0D се монтира GM а на 4.4 и нагоре - ZF кутия.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                        Решено е вече- няма да е нито един от трите.Избрах Субаро Трибека B9.Сега остава само да намеря точния за мен екземпляр на този модел

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                          Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                          Азтомата на BMW E53 X5 3.0i и 3.0D е 5 степенен степроник (позволява ръчно превключване). На 3.0i и 3.0D се монтира GM а на 4.4 и нагоре - ZF кутия.
                          Прав си, подведох се по Фронтерата.
                          Тоя май беше 5L40 (или 5L50), но не съм му обръщал внимание до сега.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                            Х5 с 4 степенен автомат.И един мармот опакова...
                            Борис 0888 999 едно едно9
                            PATROL Y260 RB30S

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Прав си, подведох се по Фронтерата.
                              Тоя май беше 5L40 (или 5L50), но не съм му обръщал внимание до сега.
                              Автоматиците са A5S и GA6HP26Z, ако има някакво значение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой джип да изчзбера - Ww Туарег,БМВ Х3-Х5 или Хюндай Санта Фе,всички на газ/ бен

                                Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
                                Решено е вече- няма да е нито един от трите.Избрах Субаро Трибека B9.Сега остава само да намеря точния за мен екземпляр на този модел
                                Чудесно! После да не забравиш да се оплачеш!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X