Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми парно

    Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
    Оффффф , голяма драма! Не мога да я загрея тая Фронтера и това е. Изстива при извънградско. Последно след 3-ти BEHR смених само патрона с някакъв "световно неизвестен" не се сещам какъв и сложих вътре в маркуча след моя термостат допълнителен от Рено 5 , който се монтира вътре в маркуча и започва да отваря на 89 градуса. Получавяа се така , че в началото загрява стига си средата на температурата , явно около 90 градуса , отваря термостатите и рязко падав звисимост колко е външната температура до малко над второто деление или малко под него. На градско си греее , включва перки или седи повече и парното си е ОК. Ма преди седмица пътувах до София през ноща между -18 и -14 градуса външна температура , няма стопляне ей. Слагам картоните и така иначе не става , ама там пък като вляза в града тъпо постоянно работят перките и не ми харесва.
    Трябваше май в друга тема да пиша , ама нали се заговорихме за термостати. Нещо ми убягва , докато отвори първия път и маркуча си е студен , ама после кво става не знам и двата да не искат да затворят не ми се вярва. Някакви идеи?
    Значи... зарежи тая работа с двата термостата, голяма глупост е! Ако имаш газова уредба виж, как е вързана. Ако е успоредно на маркучите към парното я прави да е паралелно! И не на последно място колеги споделиха, че алумиевите радиатори не топлят баш, като медните...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • От: Проблеми парно

      Има нещо вярно, че китайския алумин не топли така както медния работещ радиатор. При мен газовото е вързано без тройниците - от блока в парното - от парното в изпарителя и нямам дерт
      C20Nе '94 KБ

      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

      Коментар


      • От: Проблеми парно

        Колега пусни един линк от интернет да погледна какво представлява тоя термостат дето се пъха в маркуча.
        На ква цена е?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Проблеми парно

          Колега напиши в google "термостат за Рено 5" ще ти излязат много снимки и разисквания в различни форуми. Аз лично четох първо в някакъв опелски форум , но после видях че на доста места е разисквана тема. Слага се лесно и не струва пари. Не че ми реши проблема на мен де.

          http://www.opelclub-bg.net/forum/ind...howtopic=16892

          Това четох аз.
          Последно редактирано от cecoboy; 21-01-17, 08:50. Причина: Допълниха линк

          Коментар


          • От: Проблеми парно

            Благодарско. Ориентирах се какво представлява и колко струва.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Проблеми парно

              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
              Значи... зарежи тая работа с двата термостата, голяма глупост е! Ако имаш газова уредба виж, как е вързана. Ако е успоредно на маркучите към парното я прави да е паралелно! И не на последно място колеги споделиха, че алумиевите радиатори не топлят баш, като медните...
              Успоредно и паралелно , не е ли едно и също на различни езици?
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Проблеми парно

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Успоредно и паралелно , не е ли едно и също на различни езици?
                Последователно съм имал пред вид. Последователно, а не паралелно! Предполагам, че който е чел е разбрал грешката.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Проблеми парно

                  Имам газово и изпарителя и парното са ми на съвсвм различни кръгове. маркучите на изпарителя излизат от някаква плочка която се намира под маркуча където засмуква въздух в инжекциона. излизат два щуцера от нея тънки, един до друг са. Прблема при мен е че не държи добра темоература , когато си загрее си топли нормално парното. Просто не мога да си обясня каква е причината.

                  Коментар


                  • От: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
                    Имам леки съмнения , че може клапата да не затваря идеално плътно защото още от преди лостчето за топло и студено не можеше да отиде до последното деление към студено , а спира на предпоследното и от там си мисля , че може пък да не затваря плътно на топло. ....
                    Това ми прилича на неправилно закопчано жило от демонтаж/монтаж.

                    Коментар


                    • От: Проблеми парно

                      Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
                      Имам газово и изпарителя и парното са ми на съвсвм различни кръгове. маркучите на изпарителя излизат от някаква плочка която се намира под маркуча където засмуква въздух в инжекциона. излизат два щуцера от нея тънки, един до друг са. Прблема при мен е че не държи добра темоература , когато си загрее си топли нормално парното. Просто не мога да си обясня каква е причината.
                      Единия край ма маркуча отива към тънкия на разширителния съд ли? Виждал съм такива изпълнение и все не са били успешни - от тънките маркучи отива в широките на изпарителя - и все не е на ред
                      C20Nе '94 KБ

                      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                      Коментар


                      • От: Проблеми парно

                        Ами и мен на това ми прилича , но нямам гараж и не ми се разглобява пак на полеви условия , яе предния път после бях на антибиотици. Пък и сега пак си греее задоволително , особено когато достигне работна температура!

                        Коментар


                        • От: Проблеми парно

                          Ами не и двете маркучета излизат от едно и също място кажи речи! Не съм разглобявал въпросната плочка с двата щуцера , но наистина са два тънки маркуча които после минават към дебели. Малко да се постопли тази седмица смятам да ги шунтирам там малките и после да вържа изпарителя на изхода на парното.

                          Само един въпрос взе да ме мъчи! Кой маркуч е на радиаторчето на парното е вход и кой изход и как да разбера без да си излея антифриза!????

                          Коментар


                          • От: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
                            Ами не и двете маркучета излизат от едно и също място кажи речи! Не съм разглобявал въпросната плочка с двата щуцера , но наистина са два тънки маркуча които после минават към дебели. Малко да се постопли тази седмица смятам да ги шунтирам там малките и после да вържа изпарителя на изхода на парното.

                            Само един въпрос взе да ме мъчи! Кой маркуч е на радиаторчето на парното е вход и кой изход и как да разбера без да си излея антифриза!????
                            Този, който завива и тръгва към блока на двигателя е изхода. Другия е вързан за един тройник с казанчето за антифриза и... не помня кво
                            Антифриза ще го загубиш, ако не успееш да го събереш За целта аз използвам маркуч, който влиза в голяма бутилка от минерална вода, а в горния край правя фуния от горната част на пластмасово шише. Режеш с каквато дълбочина те кефи и действаш.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • От: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Къде го намери за 90 лв.?
                              радиаторчето, това на което тръбичките му са под ъгъл и се разминават, става от Опел Монтерей 3.1 в ибей ги има, от някакъв немски сайт Discount MS или MS Autoteile се казваше магазина им, радиаторчето струва 50 евро с доставката и само в задния край леко се разминава, но като се закопчее кутията не помръдва. В момента монтирам точно такова и засега всичко изглежда повече от перфектно. Успех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X