Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика между GPS и показания на автомобилен скоростомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

    Тони ,
    Грешката при измерване на скорост е минимална (с колкото и "любителски" уред да мерим).
    Дори и при силно хълмиста местност (Баир надолу и обратно нагоре ) разликата в измерванията няма да надвишава процент.
    Което за нашите ниско поставени цели: " Колко ни лъже километража ?" си е напълно достатъчно .

    При мен :
    - Скоростомер на Витара , 1 жило
    - Китайски телефон с навигация . 12 сателита
    - Ръчен тристически GPS с точност +/- 2 м. 12 сателита
    - Агронавигация с точност +/- 0,2 м . 18 сателита

    Телефона и ръчния - показваха едно и също - различно от аналоговия кмж на колата .

    За "прецизната" - над 40 км/ч загуби всякакъв вид точност . И има логика !
    Колкото е по точна - толкова по бавна .

    Коментар


    • #32
      От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

      Сега като изпих сутрешното кафе - абе нямаше ли вече такава тема? Или сме я дъвкали в друг форум...
      А относно фактите - най-голяма грешка ми е давал скоростомера на Опел Астра Ф...
      МноУ вървешее... Със 75к.с. 1.4 двигател натоварена вдигаше около 220км/ч (при максимална по документи около 170км/ч )...
      А в града спокойно си карах със 70км/ч и никой не ме е спирал, защото грешката там май бе само около 20км/ч...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

        Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
        ...

        И един жокер: за каква скорост говорим ? - хоризонтална или вертикална
        Карашик. Плюс останалото вече нееднократно казано, става мазало, но за случая достатъчно точно. Ако някой реши може да стане и по- неточно.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          При мен :
          - Скоростомер на Витара , 1 жило
          - Китайски телефон с навигация . 12 сателита
          - Ръчен тристически GPS с точност +/- 2 м. 12 сателита
          - Агронавигация с точност +/- 0,2 м . 18 сателита
          И 48 сателита да хванеш, все е тая. Всички те са настроени да предават едно и също. Уредите работят с един алгоритъм, а Геометрията все още никой не я е отменял.
          Посоченият от мен линк (по-горе) казва защо !
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • #35
            От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

            На всяка кола скоростомера и се калибрира към най-големия диаметър гума която може да се монтира. (по-малкия диаметър гума показва по-висока от реалната скорост)

            Понеже рядко някой кара с най-големия размер, то и от там легендата че "програмирали грешно скоростомера"

            пп
            по тая разлика можете да хващате омекнали и износени гуми започвате да се движите "по-бързо", пък по време реално сте по бавни.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #36
              От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              На всяка кола скоростомера и се калибрира към най-големия диаметър гума която може да се монтира. ..
              Тъкмо да се усмихна тъжно...

              Скоростомера трябва да показва верни стойности ( със съответния допуск ) с гумите, чиито размери са препоръчани от производителя.
              Ако е известен алгоритъма, по който се означават размерите на гумите, и формулата, с която се смята дължината на окръжността ( там Питагор нещо имаше общо), и с наличен елементарен калкулатор ще се окаже, че разликата между най-малкия и най-големия диаметър на гумата, която може да се монтира според производителя, води до пренебрежимо малки разлики в показанията на скоростомера.

              Смятай!

              Коментар


              • #37
                От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                моля за триене...

                Коментар


                • #38
                  От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  На всяка кола скоростомера и се калибрира към най-големия диаметър гума която може да се монтира. (по-малкия диаметър гума показва по-висока от реалната скорост)
                  Това не обяснява съвсем рязката деградация при по-високи скорости.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                    Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                    Спарки, да е някой друг да му обясниш, но на теб ми е неудобно да обяснявам.

                    Погледни пак писанията на TUONO и ще си дадеш отговор на тези въпроси.

                    И един жокер: за каква скорост говорим ? - хоризонтална или вертикална
                    Ми правил съм съответните наблюдения, още когато ми беше интересно. Сравнявано е и със знаците, дето ти показват скоростта, сравняван е и пробег и време спрямо скорост. При практически идеални за GPS условия - поле около теб и хубаво време, не съм намерил значими отклонения, с външна антена или без, сигурно на 5-6 устройства.

                    Добре ми е известно колко е точен GPS-ът, виждал съм и какви грешки може да дава, ама за това си има причините. При константна скорост и непроменящи се условия, абсолютната точност няма значение. Има значение относителната, и при скорости от 20-ина километра в час нагоре и добри условия грешката в изчислената скорост е достатъчно малка, а при скорости над 60-70 е още по-малка, защото дребните отклонения с 50-60 сантиметра между изчисленията на позиция вече са много малък процент от изминатото разстояние за това време, за да променят значимо резултата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                      На някои автомобили може да се регулира софтуерно спрямо гумите, но и да не- грешката е прекалено допустима и по- голяма от на гпс.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        GPS-а защо да дава отклонение? Аз си мислех, че той си е съвсем точен. Поне според него съм сверявал отклоненията на километража.

                        GPS - Глобална позиционна система , а не глобална скоростомерна система. Не знам защо си мислите , че GPS устройство е нещо много точно , за измерване на скорост.

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        +1
                        И при тях точността е до сантиметър/и, но поради цената им (и не само) услугата е 300+лв.
                        Точността на геодезическите уреди , може да стигне и милиметри, при определени условия. Колкото по-дълго стои на едно място , толкова по-точно е измерването. За скоростти - не са точни. Пък за цената на услугите ..... ами лоби.

                        Има един много прост метод, за измерване на скорост - времето нужно за изминаване, на определено разстояние.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          ... Има един много прост метод, за измерване на скорост - времето нужно за изминаване, на определено разстояние.
                          А GPS-ът не използва ли точно този метод ?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                            Щом не е точен ГПС-а, защо показва същата скорост като информационните радари в Бургас, Челопеч, Драма и т.н.?
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              GPS - Глобална позиционна система , а не глобална скоростомерна система. Не знам защо си мислите , че GPS устройство е нещо много точно , за измерване на скорост.
                              Защото е достатъчно точно за целта, представлява евтина за придобиване и ползване технология и не на последно място - можеш да научиш маймуна да го ползва.
                              Единствената система, която ми е известна и която може да се използва на борда на превозното средство са инерционните навигационни системи, но такива съм виждал само на снимка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разлика между GPS и показания на автомобилескоростомер

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                А относно фактите - най-голяма грешка ми е давал скоростомера на Опел Астра Ф...
                                МноУ вървешее... Със 75к.с. 1.4 двигател натоварена вдигаше около 220км/ч (при максимална по документи около 170км/ч )...
                                А в града спокойно си карах със 70км/ч и никой не ме е спирал, защото грешката там май бе само около 20км/ч...
                                Не беше грешка... Имах такава служебна 3 години и наистина дигаше до 170, но на пета! При изцеждане на четвърта до прекъсвач правеше 200 и след това вече на пета доускоряваше до към 210 - спечелил съм няколко баса с нея, но беше 82 коня.
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X