Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой телефон е с хубава камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой телефон е с хубава камера

    Виж също така Samsung S7.
    Аз го ползвам от излизането му и съм доволен.
    Не може да се сравнява с фотоапарат, но е доста прилична алтернатива.
    За повече инфо просто потърси из Интернет - има много статии за телефона.
    .

    Коментар


    • #17
      От: Кой телефон е с хубава камера

      Присъединявам се Galaxy S, Имал съм S3, S5, в момента съм с S6, снимат винаги на ниво. Може и да не са на първо място, но и останалите в характеристики като телефони са много добре.

      Коментар


      • #18
        От: Кой телефон е с хубава камера

        Лумиите с Карл Цайс оптика правят много добри снимки. Имат и модели с малко по-големи матрици от масовите модели. В You Tube има много сравнения и представяне на моделите - разгледай, показани са и ръчните настройки и може да видиш реалното качество на снимките. Резултата бих казал е много добър. Това, разбира се, върви в комплект с ОС Windows Phone 8.1 или 10. Ако не си "вързан" за Андроид или IOS може да се сдобиеш с устройство с прекрасна камера и възможности .
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #19
          От: Кой телефон е с хубава камера

          Абе имам един контакт във Фликър, Цветан Ганев, снима с LG G4. Редовно ми образува киселини и изпадам в депресивни състояния, съпроводени с унищожителни пристъпи, насочени към собствените ми обективи. Линк към Макро сета му:

          https://www.flickr.com/photos/133210...57659338502818
          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

          Коментар


          • #20
            От: Кой телефон е с хубава камера

            Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнение
            Абе имам един контакт във Фликър, Цветан Ганев, снима с LG G4. Редовно ми образува киселини и изпадам в депресивни състояния, съпроводени с унищожителни пристъпи, насочени към собствените ми обективи. Линк към Макро сета му:

            https://www.flickr.com/photos/133210...57659338502818

            Можеш ли да го попиташ, са какво приложение ги е правил, и дали е ползвал външни обективи ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #21
              От: Кой телефон е с хубава камера

              Ползвал е обектив, разбира се. Това.
              И Фотошоп за обработка.
              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

              Коментар


              • #22
                От: Кой телефон е с хубава камера

                Това от линка, или нещо подобно ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #23
                  От: Кой телефон е с хубава камера

                  Във връзка с темата малко се позачетох.
                  На Хуявея слагат двойна Лайка, едната е за RGB-то, другата по-детайлна черно-бяла, образите от които, предполагам, се смесват софтуерно.

                  Някой ползвал ли е нещо подобно ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой телефон е с хубава камера

                    И аз това се чудя. До колкото знам това за макрото и телефоните се снима точно с такива ефтини анджаклами, но се правят няколко снимки, които после се наслагват с фотошоп. Как, с каква цел и защо, нямам идея. Може би в тубата ще има някакво видео, но сега съм пиян и утре ще погледна , но факт, че крайните резултати са триизмерни и доста детайлни като цяло.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой телефон е с хубава камера

                      За това ли става въпрос?

                      Когато разглеждаме камерата на даден смартфон, ние определено не гледам само това колко мегапиксела е тя. P9 има 2x 12MP които основно се отразяват на това колко голяма ще е резолюцията на кадъра. По-важен е размерът на всеки един от пикселите. Тук маркираме 1.25 µm което е един доста добър резултат. Като съпоставка толкова има Apple iPhone 6s, при Samsung Galaxy S7 е дори 1.4 µm, но пък хуауея все още е далече от LG G5, че дори и миналогодишният G4 които имат рекордните 1.12 µm.




                      Друго любопитно нещо на което и преди сме обръщали внимание в ревютата си, е че за да прави един смартфон хубави снимки при слаба осветеност, най-важна е апертурата. Колкото по-ниско е числото ѝ, толкова по-осветен е кадърът. Неотдавна ви показахме във видео ревю флагманите Samsung Galaxy S7 и S7 Edge, тяхната апертура бе f/1.7, което е много добро постижение. Huawei P9 е f/2.2, видимо по-големя стойност, но въпреки това производителят казват, че това е първият смартфон в света с широка Аперура и 27мм фокусно разстояние. Интересното при P9 е, че камерите му са с обективи Leica, а двата сензора са съответно RGB и монохромен, тоест цветен и черно-бял.



                      Каква е идеята на това – когато снимаме само с цветен сензор, той не запаметява някои монохромни детайли. Когато имаме отделен втори, вече снимката съчетала двата е с много по-добро качество на цветовете. Така в кадрите Р9 има 90% повече светлина съпоставимо със споменатият Samsung Galaxy S7 и забележете с 270% повече от Apple iPhone 6S и респективно новият iPhone SE който има същата основна камера.

                      През 2014г. LG G3 беше първият смартфон който ни предложи лазерен автофокус, днес тази технология е по-масова и се среща дори при някои бюджетни устройства като да речем Asus ZenFone 2 Lazer. При Huawei P9 също я откриваме, като тук тя си партнира още с контрастен фокус и фокус който измерва дълбочината в кадъра.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой телефон е с хубава камера

                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой телефон е с хубава камера

                          Moto Z Camera vs iPhone 6s Plus & Galaxy S7

                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой телефон е с хубава камера

                            Hasselblad True Zoom Camera Mod!

                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой телефон е с хубава камера

                              Аз напоследък снимам с LG g3 и съм доволен като за телефон, но една приятелка има някакъв модел самсунг дето извади по голям обектив от малкото ми цифрово фотоапаратче. Не се продавал официално в България! За съжаление не разполагам със снимки нито помня модела пък е късно да звъня да питам.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой телефон е с хубава камера

                                Снимка с P9- директно от апарата. Много съм доволен от машинката. Не правя сравнения... Просто си се кефя

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160909_231521.jpg
Прегледи:2
Размер:62.8 КБ
ID:5729240
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X