Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на фероза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на фероза.

    Значи ето какво съм замислил:

    Целта ми е вдигане с около 5см.

    1. Отпред - натягане на тосионите - вдигане с 3см. Засега остават щатните амове, защото си работаят, пък и май са от тия, дето се регулират. Ясно е че хода ще си остане същия, ама това евентуално после ще го мисля.

    2. Отзад - ресорите са си ми читави, амовете също. Удължаване на тая джаджа, дето е хванат ресора за шасито с 5-6см - демек изработване на нова. Това ще даде желания 3см. лифт и отзад.

    3. По-големи кални гуми. В момента съм с нормалните 195/80/15. Те си остават за асфалтово каране и заминават на 5.5J алуминиеви джанти придобити вчера. Колебая се обаче какъв размер. Стоманените ми джанти са 6 инчови. Значи става въпрос за кобри 225/75/15 или 235/75/15. По прости сметки щатните са с диаметър ((195*0.80/25.4)*2+15=27.28 инча. ((225*0.75)/25.4)*2+15=28.28 инча, демек лифт с половин инч, или 1.3см. ((235*0.75)/25.4)*2+15=28.88 инча, или лифт с 2см. Та въпроса ми е кое от двете да избера с оглед да не опира в калниците. И 235 няма ли да дойде широчко за 6 инчови джанти?Ламарини по възможност не желая да режа.

    4. Ако опират, евентуално 1-2см лифт на кабината спрямо шасито., с цел избяване на рязането.

    Мнения/препоръки?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Лифт на фероза.

    Препоръчвам ти гуми 235/75/15 тъй като размера е широко разпространен и има голям избор, а може да се окаже, че и цената е по добра. 225 не си заслужава.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      До: Лифт на фероза.

      Ако калните гуми ще са Малатеста, то те имат и размери 215/80/15 . По твоята формула излизат 28.54 инча. А са доста по-тесни, което първо е добре за слабичкото двигателче на Ферозата и второ намалява шанса да опират в завои, без да добавяш и фланци или джанти с отрицателно ЕТ. Нагоре и без лифт дори 235-ците няма да опират. Виж и алуминиевите джанти с какво ЕТ са, ако са с по-малко, нулево или отрицателно сложи по-големите гуми на тях.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Лифт на фероза.

        Добре, ЕТ то е колко изнася, това ми е ясно, обаче:

        Отрицателното изнася гумата навън, или обратното - прибира я навътре?

        Как да разбера колко е? Някъде го пише или може да се измери по някакъв начин? На алуминиевите нямах време да видя, щото бяха мърляви. От VITARA са. Другите са на джипа оригиналните и не съм гледал. Само гумаджиите ми казаха че са 6 инчови.

        За гумите вече е ясно. Или ще са 235/75, или 215/80.

        И още. 215 R 15 означава 215/80 R15, нали? И това 80 по някакъв начин изчислява ли се, когато не го пише? Предполагам от 15-те цола?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Лифт на фероза.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Отрицателното изнася гумата навън, или обратното - прибира я навътре?
          ...
          И още. 215 R 15 означава 215/80 R15, нали? И това 80 по някакъв начин изчислява ли се, когато не го пише? Предполагам от 15-те цола?
          Отрицателно ЕТ изнася, а положителното прибира

          R е някъде около 80(най-малко) Ако ти трябва със точност виж с търсачката - има го
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            До: Лифт на фероза.

            Отрицателното ЕТ изнася гумата по-навън. На алуминиевите джанти обикновено го пише някъде по тях.

            Оригиналните стоманни джанти на Ферозата са 5.5 инча. По таблиците пише, че максимума на такива е 215 широки гуми, но опитно е установено, че и по-големи(235) може .

            Когато височината не е посочена то тя е 80.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Лифт на фероза.

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Отрицателно ЕТ изнася, а положителното прибира

              R е някъде около 80(най-малко) Ако ти трябва със точност виж с търсачката - има го
              R няма общо с височината на гумата. Само с диаметъра на джантата. Просто е прието, че 80 е стандартна височина и не се пише.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Лифт на фероза.

                Ахъм. Мерси.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт на фероза.

                  R-а отговаря на 82%, а аз не ти препоръчвам да караш с повече от 75% защото комфорта на асвалта изчезва, или с две думи трудно влиза в пътя. Тясната гума става само за точно определени терени или по скоро редки случаи.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт на фероза.

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    R няма общо с височината на гумата. Само с диаметъра на джантата. Просто е прието, че 80 е стандартна височина и не се пише.
                    Не знам аз ли не мога да те разбера или ти мен, но исках да кажа това:
                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    R-а отговаря на 82%, а аз не...
                    Само не бях сигурен за стойност(въртеше ми се 83, но не го написах, за да не подведа някой)
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт на фероза.

                      Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                      R-а отговаря на 82%
                      Задачка - ако R означава 82%, то тогава гуми с означение 215/75 R 15 колко ще са високи? R-а няма отношение към височината. Той означава радиална конструкция. Може да бъде заменено с D или B(въпреки че те за леки коли почти не се ползват) и това пак няма да има отношение към размера.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лифт на фероза.

                        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                        Не знам аз ли не мога да те разбера или ти мен, но исках да кажа това:

                        Само не бях сигурен за стойност(въртеше ми се 83, но не го написах, за да не подведа някой)
                        Разбрах те, но просто и двамата не сте прави. Ето как се четат означенията по гумата: http://www.tirerack.com/tires/tirete....jsp?techid=46
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лифт на фероза.

                          Ако джантите ти са с положително или нулево ЕТ и не искаш да слагаш фланци или други джанти - слагай 215/80/15 или 215/75/15 . ако са с поне -10 - слагай 235/75/15. С 235/75/15 и оригиналните джанти ще опира в шасито при завой, независимо от лифта.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лифт на фероза.

                            Колега Zaarin,както каза Йори когато пише само R без цифри, означава че височината е 82%
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лифт на фероза.

                              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                              Колега Zaarin,както каза Йори когато пише само R без цифри, означава че височината е 82%
                              Когато не се пише височина това означава, че тя е 80% или 82%, ако предпочитате, това не са точни мерки. Буквата R няма абсолютно никакво отношение към височината на гумата, а означава гума с радиална конструкция.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X