Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

    Здравейте. Мисля да сменям леката кола с джипка и се спрях на гранда от поколение 99-04. Порових се доста във форума но като цяло информацията е малко стара. Бих искал да попитам кой двигател бихте препоръчали ( 4.7 бензин с газ или 2.7 дизел ). Ако може и някой да даде малко информация колко скъпо ще излезне първоначалното обслужване ( ориентировъчно ). Имат ли сериозни болежки? Виждам че 2.7 дизел не е много препоръчван ? Благодаря предварително за информацията.

  • #2
    От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

    Звънни на Дядо Владо, или по-добре мини за по кафе покрай него, ще получиш отговори на всички въпроси, щетата ще е планова, и няма да има шок.

    Първоначално публикуван от SantaMuerto Преглед на мнение
    ...
    Бих искал да попитам кой двигател бихте препоръчали ( 4.7 бензин с газ или 2.7 дизел ).
    ...
    Гагич, ти кое ще препоръчаш ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

      Първоначално публикуван от SantaMuerto Преглед на мнение
      Здравейте. Мисля да сменям леката кола с джипка и се спрях на гранда от поколение 99-04. Порових се доста във форума но като цяло информацията е малко стара. Бих искал да попитам кой двигател бихте препоръчали ( 4.7 бензин с газ или 2.7 дизел ). Ако може и някой да даде малко информация колко скъпо ще излезне първоначалното обслужване ( ориентировъчно ). Имат ли сериозни болежки? Виждам че 2.7 дизел не е много препоръчван ? Благодаря предварително за информацията.
      Насочи се към друга марка/модел за да не ти излезе през носа
      Проблематични са - дюзи, диференциали, скоростна кутия, климатроник и т.н.
      Някой ако ти каже, че 4,7 се чупел по-малко - не му вярвай

      Бъди изключително критичен и огледай всичко по два пъти. Погледни навсякъде за течове на масло, антифриз, нафта, дюзите задължително ако ще взимаш 2.7. Климатика работи ли и дали духа където му зададеш от конзолата(ако му зададеш да духа в предното стъкло, а то духа и в краката имаш проблем). Ослушвай се за шум в диференциалите. Изкарай джипа на извънградски път и дръж скоросто 80-100 км/ч. и се ослушвай за виене(ако джамбазина/продавача ти каже, че със смяна на маслото ще се оправи - не му вярвай). Докато караш обърни внимание скоростната кутия как превключва - трябва почти да не се усеща, ако има удари и придърпвания - бягай надалеч.
      Не се доверявай на псевдо "майстори" и "разбирачи", а направо закарай джипа при Дядо Владо или Еди.

      Успех с покупката!

      п.п.
      Разход градско - между 14 и 16, извънградско - зависи как караш, ама на мен ми беше около 9-10 ...
      Споделения разход е реален, а не по борд компютър.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Гагич, ти кое ще препоръчаш ?
      Какво ли ще препоръча, наистина?
      Последно редактирано от mokanina; 20-09-16, 13:11.
      РенеГАД
      VW Golf V Variant 1.9 TDI
      Honda HR-V 1.6i 4WD
      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Гагич, ти кое ще препоръчаш ?
        Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
        Какво ли ще препоръча, наистина?
        Оценявам питаемото от вас уважение към авторитета ми
        Към автора на темата: не ги слушай тия двамата "преждеписавши", особено първия, който НИКОГА през живота си не е имал "Jeep".
        А вторият, не случайно избрал си за ник прозвището на героя с крилатата фраза "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!" просто се беше набутал с някаква развалина, че и дизелова на всичкото отгоре.
        Дядо Владо е твоят човек за вещи съвети при избора на Джип (оригиналът, There`s only one) - тел. 0877 17 07 27, всеки ден след 11 часа.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

          И аз след леката кола като тебе реших да минавам на 4х4 джип и се спрях на Jeep GC 4.7 H.O 2003 от Май месец насам съм минал около 17х км. и за сега смених тампони по окачването,радиатор и маслото с филтър ,които ми струваха около 700лв.Колата се кара доста Хард и точно заради това смених споменатите части.
          Като двигател се уверх ,че 4.7 е най-добрия избор с ГИ излиза даже много по-евтино отколкото с 2.7CRD а удоволствието от звука и вървежа на V8...
          Бих те съветвал за покупка ако ще действаш като мен без да питаш никой и да ходиш самичък да купуваш да го направиш от Германия и то не най-евтиното щото ще излезе скъпо и не се плаши от цената на частите не са никак високи в сравнение с някои марки леки коли.Ако те интересува нещо може да ми пишеш на лично УСПЕХ с избора

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            Насочи се към друга марка/модел за да не ти излезе през носа
            ...
            Малко си краен, ама щото си се напатил !

            За първи джип нека да е нещо в което се чувства добре, и като интериорен комфорт, и като управление.
            Важно е да се подбере и според целите за които се взима,
            но какъвто и джип да си вземе, ако е миниран, пак ще реве.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

              Благодаря на всички за мненията макар и да останах доста раздвоен. Ще тегля по една жица за по подробно инфо.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                А вторият, не случайно избрал си за ник прозвището на героя с крилатата фраза "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!" просто се беше набутал с някаква развалина, че и дизелова на всичкото отгоре.
                Не това е причината за избора на "ник", ама кой да знае по-добре от теб
                Бях попаднал на безскрупулни джамбази и псевдо майстори-разбирачи, както и ти си попаднал на изнасилени от експлоатация и неподдържани комънрейли, та за това ги хейтваш и повтаряш едно и също като папагал сега.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Малко си краен, ама щото си се напатил !

                За първи джип нека да е нещо в което се чувства добре, и като интериорен комфорт, и като управление.
                Важно е да се подбере и според целите за които се взима,
                но какъвто и джип да си вземе, ако е миниран, пак ще реве.
                Така е, но и да не е миниран и не се поддържа както трябва, така или иначе ще се самоминира

                Иначе 2.7 CRD си има достатъчно силица за купето, добре набира и стига максимална скорост доста бързо. Звукът на двигателя също е кефещ.
                Представете си същия мотор на Ц класа или друго по-леко купе.
                Последно редактирано от mokanina; 20-09-16, 14:37.
                РенеГАД
                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                Honda HR-V 1.6i 4WD
                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                  Първоначално публикуван от SantaMuerto Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за мненията макар и да останах доста раздвоен. Ще тегля по една жица за по подробно инфо.
                  Недей да оставаш раздвоен.Деди няма да ти каже лошо за Гранда.Това е страхотен джип независимо какъв двигател ще вземеш.Само трябва да е по-читав като екземпляр.
                  Няма конкретен модел,за който да не хвърлиш пари в даден момент.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                    Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                    ...Само трябва да е по-читав като екземпляр...
                    Мисия почти невъзможна в момента. Другия вариант е да нямаш ограничение във финансит, което пак не означава че ще ти дойде по-евтино и не е гаранция, че ще бъде читав и т.н. и т.н.
                    Аз моя го купих след много избиране и гледане, доста над средната цена за такъв автомобил нов внос и пак ядох дървото.
                    РенеГАД
                    VW Golf V Variant 1.9 TDI
                    Honda HR-V 1.6i 4WD
                    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                      Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                      Мисия почти невъзможна в момента. Другия вариант е да нямаш ограничение във финансит, което пак не означава че ще ти дойде по-евтино и не е гаранция, че ще бъде читав и т.н. и т.н.
                      Аз моя го купих след много избиране и гледане, доста над средната цена за такъв автомобил нов внос и пак ядох дървото.
                      Сега се върти една тема с един според колегата много читав 2,7.Иска да го продава щот го ядосва.Имало го в мобиле.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                        Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                        Аз моя го купих след много избиране и гледане, доста над средната цена за такъв автомобил нов внос и пак ядох дървото.
                        Всъщност няма ли най-накрая да посочиш конкретно тия невероятни премеждия, коЙто си имал с въпросното недоразумение "Гранд Чероки" ? Щото така: "Леле-мале, к`во дърво ядох с диференциали, раздатка и автоматична скоростна кутия, ауууууу!!!" пък нито една конкретна тема от тебе не намирам във форумЪт ? Нали си го продал вече (или купувачът също чете форума) ? Вземи, опиши трагедиЙте. Нали не си си мислил, че експлоатация на джип е нещо като на "Голф 2" ?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                          ...Нали не си си мислил, че експлоатация на джип е нещо като на "Голф 2"


                          Това всъщност е единствената истина.Дали Гранд или друго,все тая.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Всъщност няма ли най-накрая да посочиш конкретно тия невероятни премеждия, коЙто си имал с въпросното недоразумение "Гранд Чероки" ? Щото така: "Леле-мале, к`во дърво ядох с диференциали, раздатка и автоматична скоростна кутия, ауууууу!!!" пък нито една конкретна тема от тебе не намирам във форумЪт ? Нали си го продал вече (или купувачът също чете форума) ? Вземи, опиши трагедиЙте. Нали не си си мислил, че експлоатация на джип е нещо като на "Голф 2" ?
                            Нещо се опитваш да ми намекнеш ли?
                            И защо трябва да пускам теми при положение, че вече има писано?

                            п.п.
                            никога не съм притежавал голф или фау ве, а и нямам такова намерение
                            РенеГАД
                            VW Golf V Variant 1.9 TDI
                            Honda HR-V 1.6i 4WD
                            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                              Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                              Нещо се опитваш да ми намекнеш ли?
                              И защо трябва да пускам теми при положение, че вече има писано?

                              п.п.
                              никога не съм притежавал голф или фау ве, а и нямам такова намерение
                              Какво има писано? Има множество разнообразни оплаквания от собственици на VM 3,1 и от такива с 2,7 - масово за протекла букса на скоростната кутия и изгорила платката на "шифтъра" и т.п. Чат-пат някоя 20+ годишна "куадра драйФ" раздатка прави джипа 4х2 и на Verter скоростната кутия на ZJ, ама Стоян от Пловдив я оправи.

                              А за VW ни мой убиждаш кулътъ на народа! Аз си имам Ryakata Rated ® VW Passat модел 1991 г. и нямам намерение да го предавам на вторични още
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X