Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

    Колегата пуснал темата,дали вдяна нещо?
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #17
      От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
      Колегата пуснал темата,дали вдяна нещо?
      То аз не вдянах, та се наложи Моканина на ЛС да ми обяснява
      Иначе авторът на темата, доколкото разбрах, поне е схванал, че трябва да се обади на дядо Владо.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

        Да напиша и аз за моя WJ 4.7.

        Купих го на добра цена, внос от Италия с газова уредба без въобще да се допитвам до сервиз. Димата ми каза че е на около 350,000 км. На километража пишеше 157,000км.

        Ако е бил прав, то тогава тази кола в момента е на 450,000. Няма шумове от кутия и мостове. Двигателя изгаря част от маслото.

        Обслужване на окачването излиза евтино с качествени тампони от една Българска фирма. Карам ги вече 20,000км на 10% пресечен терен

        Сменил съм:

        - амортисьори - 400лв
        - клапи на климатичната система - 200лв
        - изпарител на агу
        - два инжектора на агу

        Смешно е че очаквате от 15 годишни автомобили на половин милион километра, да не се чупят, да не прегряват а само да ви возят
        Последно редактирано от Денислав Димитров; 20-09-16, 17:01.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
          Да напиша и аз за моя WJ 4.7.

          Купих го на добра цена, внос от Италия с газова уредба без въобще да се допитвам до сервиз. Димата ми каза че е на около 350,000 км. На километража пишеше 157,000км.

          Ако е бил прав, то тогава тази кола в момента е на 450,000. Няма шумове от кутия и мостове. Двигателя изгаря част от маслото.

          Обслужване на окачването излиза евтино с качествени тампони от една Българска фирма. Карам ги вече 20,000км на 10% пресечен терен

          Сменил съм:

          - амортисьори - 400лв
          - клапи на климатичната система - 200лв
          - изпарител на агу
          - два инжектора на агу

          Смешно е че очаквате от 15 годишни автомобили на половин милион километра, да не се чупят, да не прегряват а само да ви возят
          Затова написах,че WJ са си много добри, и не са нито по-скъпи,нито по-евтини от другите в същия клас.Всяко нещо си струва пари в даден момент.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #20
            От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

            Здравей,Santa Muerto ! Един съвет от мен-не бързай,а питай !!! Джипове да искаш....! Аз преди време си харесах Jeep Grand Cherockee 2006/ само на външен вид /,ама щото пари имам,а познания /акъл/ -НЕ,питах тук в форума....и се с запознах с Еди Рангелов/не че му правя реклама-той няма нужда от такава/,а и други от форума ме съветваха,за което им БЛАГОДАРЯ !!!ИЗБОРЪТ /посъветван и проверен от Еди е УСПЕШЕН / Та съветвам те -отново НЕ БЪРЗАЙ ...!!! Нека каквото и да избереш да бъде ПРОВЕРЕНО в сервиз препоръчан от хора от ТОЗИ САЙТ. УСПЕХ !!!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

              Първоначално публикуван от SantaMuerto Преглед на мнение
              Здравейте. Мисля да сменям леката кола с джипка и се спрях на гранда от поколение 99-04. Порових се доста във форума но като цяло информацията е малко стара. Бих искал да попитам кой двигател бихте препоръчали ( 4.7 бензин с газ или 2.7 дизел ). Ако може и някой да даде малко информация колко скъпо ще излезне първоначалното обслужване ( ориентировъчно ). Имат ли сериозни болежки? Виждам че 2.7 дизел не е много препоръчван ? Благодаря предварително за информацията.
              Съвсем на кратко информация от първа ръка: Имах WJ 2002г. 4.7, карал съм го извън пътя най-вече по работа и за височината си смятам, че е страхотен джип, куадрата сработваше добре, бавните скорости също вършеха страхотна работа. С двигателя не съм имал никакви ядове, грам масло не е харчил, но го карах по фабричната спецификация, а знам, че много хора не го правят, газта съм я слагал тук и също нямах никакви проблеми.

              Сега ще кажа някои неща, които сигурно няма да се харесат: първо ще започна с това, че колата ми беше доста запазена и в добро общо състояние, но доста слаба кола като цяло, няма тракшън контрол, да не говорим за стабилизираща програма; слаби спирачки; недодялано изработени части от-до; хронични проблеми с климатроника от всякакво естество; проблем реле мигачи; проблем лост чистачки; проблем подгрев на седалки, проблем стъклоповдигачи, проблем CD чейнджър; сигурно има още, но в момента това се сещам, като не споменавам, някои неща, които са на кантар между консуматив и слаба изработка, като амортесьорчетата на преден/заден капак например.

              Мен ако ме питате тая кола е мислена да кара до гаранцията, защото просто не мога да си обясня, защо слагат подобни екстри като след 3-4 години те вече не функционират. И само да кажа: определени неща на колата съм разглабял лично аз и съм се уверил в непокътнатостта на автомобила, така че не смятам, че съм попаднал на единствената уникална скапана бройка, а напротив!

              Коментар


              • #22
                От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                Я, колко светкавично пораснала тази "стара колкото форума тема" :-) Многократно е разисквана и това че темите са стари, не означава че не са валидни.

                btw, noname12, карам WJ 4.7 от 3г. и все още приближавам към него с усмивка. Проблемите за които споменаваш, само съм ги чел тук там по форума.
                Не че не съм сменял части, но в рамките на очакваното за кола на 15г. Гледам да надграждам когато мога, не само да поддържам.
                Тракшън контрол, стабилизираща програма... то това ми харесва в тази кола. Липсата им я прави проста и лесна за възстановяване и поддръжка.
                Доволен съм много от QuadraDrive-a (с Дана 30/44 и 545RFE съм) и за условията в които се експлоатира, не мисля че е ми е необходимо повече.

                С две ръце съм ЗА GC 4.7 (дали HO или PowerTech?...тук не мога да преценя, вероятно за сметка на конете е с малко по-малък ресурс. А може би не.) Бих избирал 2004г. Overland.
                Не за друго, ами като е TOP, да е TOP OF THE TOP :-) и възможността да бъде запазена е по-голяма.
                Ако поразровиш за този двигател, ще прочетеш доста интересни неща... които заслужават уважение.
                Успех от мен! И задължително при Еди, дядо Владо или Димата преди решението!
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                  Колегата noname12 сигурно е карал по-безпроблемни джипове на подобна цена,екстри,комфорт и т.н .С описаните от теб проблеми подобен видях на 101 хил. км. а моя е на 215х. и ги няма явно проблемна бройка или хитър продавач.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                    До колегата който търси джип. Реших да си продам моя. Оня ден бях на преглед основен при дадо Владо,оказа се че има да се смени задно каре на преден кардан -200лв. И да се оправят клапите на климатика. Което имало 2 варианта : 200-300лв или 50лв. Друго всичко е на 6. Джипа е 2.7 Лимитед 2003г. в добро състояние,на 268 хил.реални! Тук таме деружка..Все пак е на 13г. Обслужен от всякъде. Продавам го ,не защото не ме кефи ,а поради финансови причини.... за момента. При интерес пиши на л.с. Дядо Владо може да ти потвърди състоянието му. Весел ден на всички.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5729242
                    Последно редактирано от blackrider; 26-09-16, 15:04.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                      Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                      Колегата noname12 сигурно е карал по-безпроблемни джипове на подобна цена,екстри,комфорт и т.н .С описаните от теб проблеми подобен видях на 101 хил. км. а моя е на 215х. и ги няма явно проблемна бройка или хитър продавач.
                      Всеки има право на мнение! А какво съм карал и на каква цена се е лично моя работа.
                      За споменатите проблеми може да се прочете във всеки популярен англоезичен форум на Jeep, някои от тях са споменати при "съвет за покупка", други не, но така или иначе всичките са широко дискутирани.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                        Здравейте колеги, от доста време следя темите относно Гранд чероки бензинови двигатели WJ, бих искал да си купя такъв, който е по-надежден и не изтормозен, затова се спрях на тази обява *** Без връзки към обяви ***, автомобила е от Швейцария със сервизна история и реални км, предполагам това лесно се проверява.Моля ако някой знае за този автомобил да го сподели. Проблем ли е, че е с по-силния мотор Jeep Grand cherokee 4,7 HO Overland

                        и това не го ли прави автоматично по-труден за намиране на части. Ако автомобила е читав и на реални километри оправдана ли е цената от 13 000лв. Нека който има желание сподели... специален призив към Дядо Владо какво е му мнение от обявата? Благпдаря
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-07-19, 19:45.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                          На снимки - добре.
                          Чудя се каква е таз серпентина пред основния радиатор
                          Най-удачно е да се договориш с дядо Владо / Димата (Quadra)/Еди Рангелов, взимаш колата, та при него... По-добър вариант не се сещам.
                          Томове да прочетеш тук, не струват пред реален компетентен преглед и диагностика.
                          Относно цената... виж колко вървят WK 4.7 - 5.7 HEMI-та от същите години 2005-2006.

                          btw, не мисля, че е труден за части 4.7 HO. Провери по VIN дали наистина е Overland
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                            Първоначално публикуван от sargatanas Преглед на мнение
                            ......... Дядо Владо какво е му мнение от обявата? Благпдаря
                            Отрицателно!
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                              Благодаря за отговорите

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на Jeep Grand Cherokee 99-04

                                здравейте, колеги, да се похваля и аз, младо ловец съм и се сдобих с такъв джип само, че 97 2.5 дизел. Взех го от роднина и километрите са реални на 184к км. вярно е, че е на 22години, обаче си върви много добре. От къде мога да вземам части за него, бихте ли ми препоръчали, с цел да знам ако излезе нещо. Джипът е пълен с екстри и е limited edition.
                                благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X