Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанка за очила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанка за очила.

    Къде, къде...? Айде, в тоя раздел не съм се изявявал много, та да питам тук.
    От известно време, работя в офиса, на компютъра с някакви спешъл цайси. Антирефлекторни ли бяха, антирефлекционни ли, антирефракционни... така и не разбрах. Нямат диоптър, прозрачни стъкла, под определен ъгъл лееееко синеят. Правят ми монитора с една идея по- жълтеникав.
    Ето и въпросът: Това чудо на модните аксесоари върши ли някаква работа?
    Засега, не мога да споделя някакъв ефект, освен че някои от по- новите колежки започнаха да ми "Вие"- кат. Често ги забравям и се разхождам по улиците с тях, преди да се усетя... Струваха около 60 лв, ако има някакво значение това.
    Опаааааа, видях че има нещо като раздел "Оптика". Ако модератор прецени, да мята темата там.
    Последно редактирано от Тропчо; 14-09-16, 15:05. Причина: Опаааа
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Питанка за очила.

    Ако си със сини очи определено има смисъл от това жълтеникавото.

    Коментар


    • #3
      От: Питанка за очила.

      Хм, Венци, имам впечатление, че отдавна не ползваш CRT монитори..

      Пък и такива очила - по принцип трябва да ги плаща работодателя , независимо от ползата от тях.

      Коментар


      • #4
        От: Питанка за очила.

        За съжаление, проблемите не изчезнаха напълно с CRT мониторите. Ако и да намаляха сериозно.

        Коментар


        • #5
          От: Питанка за очила.

          По темата за очилата най-важно е стъклата да са истински, и който ги монтира на рамката да знае какво и как прави-по трудния път(на собствен гръб) се убедих в това!
          Събрал съм един куп супер-дупер очила и веднъж по време на командировка от зор си купих нЕкви за 2,50лв., че си бях забравил скъпите и се родих! Впоследствие от същия амбулантен търговец си купих още пет чифта, защото само с тях мога да вися с часове пред компа, или да чета без да ми се уморяват очите.
          И един хубав виц по темата:
          Един мъж си търси очила и зяпа в един магазин някакви за 1000лв.! Пита защо са толкова скъпи и му отговарят, че с тях, като погледнеш някой го виждаш гол-айде, бе, не може да бъде! Сложил очилата, погледнал една готина мадама на улицата и я вижда чисто гола, гледа друга-също гола, прекрасно! Платил очилата веднага, но след час се връща и си иска парите обратно, защото, като се върнал в къщи, както си бил с очилата гледа жена му гола на спалнята с някакъв гол мъж! Първо се стреснал, но се сетил, че е със спешъл очилата и ги свалил, но те пак голи...пак ги сложил-голи, свалил ги-все голи...!
          Да не пропусна да кажа, че много важен е и офталмолога-имам 4 рецепти в рамките на един месец за очила с 4 различни диоптъра и 4 различни фокусни разстояния, та работата с очилата става много сложна!
          Последно редактирано от mbenz; 14-09-16, 17:32. Причина: допълнение
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: Питанка за очила.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            ...
            Често ги забравям и се разхождам по улиците с тях, преди да се усетя...
            Що не пробваш и една популярна, напоследък, хомеопатия ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Питанка за очила.

              Това дето синее под ъгъла е антирефлекса. То е филм върху стъклото, не е оцветяване. Това жълтото филтрира синята светлина от която е между 420-480 nm и се излъчва от монитори, таблети, телефони и слънцето. Какво причинява няма да изнасям лекции да отегчавам тълпата. Ако някой иска след всенародно гласуване ще обясня. Само ще кажа, че ако си зяпаш таблета нощем после не се чуди що не заспиваш лесно, то си има обяснение.

              Нито антирефлекса, нито жълтото пречи да се носят навън, даже може е приятно да се шофира с тях и да и да се ходи като цяло. Само, че жълтото трябва да е не като широкорекламираните очила яко ами много деликатно и едвам едвам да се забелязва.

              Много ме съмнява за 60лв да е това за което аз обяснявам, ако качиш снимка на очилата и кажеш марката на стъклата ще ти кажа какво е що е, но тая цена е постижима само при мнооого големи отстъпки с най-евтина рамка или ако е много директен вносител и примерно не продава в оптика ами онлайн и пак цената би била 80-100лв за нещо прилично с рамката. Да не говорим за лидерите в бранша където само едното стъкло струва толкова, пък какво остава за две и рамка.
              Подпис, мотпис

              Коментар


              • #8
                От: Питанка за очила.

                За колегата Бенц да кажа, че най-вероятно проблема му идва от там, че минавам 40те и не може ( а и офталмолога не пита ) да обясни точно за какво са му очилата и затова и не могат да улучат дистанциите и диоптрите. Другото е, че най-вероятно му слагат астигматизми разни и той ако никога не е носил очила досега или пък такива с астигматизъм, на прегледа за малко му е ок, но после не може да го понесе с времето. Затова и като вземе от китайските без никакви астигматизми и най-вероятно диоптър по-голям от нужното му е супер пред компютъра, защото се отпускат очите и не се обременяват от астигматизма, само дето и това не е добре по ред причини, а и тия очила не са с неговата междуочна дистанция. Абе не е лесно .
                Подпис, мотпис

                Коментар


                • #9
                  От: Питанка за очила.

                  Абонирам се за темата, защото от скоро и аз съм на работно място, свързано с постоянно стоене на компютър. Когато четох относно "очилата за компютър" често се споменаваше марката Gunnar. Други доста често срещани мнения бяха, че "очила за компютър" няма, че са някаква по-скоро маркетингова измислица, и че са безполезни при съвременните монитори... Така и не ми стана ясно, но си признавам и че не съм се задълбочавал по темата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питанка за очила.

                    Е, аз съм се задълбавал на професионално ниво. Очила за компютър има. До сега това бяха очилата с антирефлекс, но там идеята е че ако носиш като цяло очила, то те трябва да са с антирефлекс за да се избегнат отблясъците, ако нямаш очила няма отблясъци и няма нужда от нищо. Като цяло обаче повечето хора имат нужда от поне някаква минимална корекция. Разминаването идва като се продават очила с антирефлекс на хора които нямат нужда от дипотър.

                    Сега обаче има нова технология, която адресира посочените от мен параметри, там вече може да се слагат и от хора които нямат нужда от никаква корекция и наистина има нужда и смисъл.

                    Повечето очила на Гунар са с външен вид и дизайн за геймъри и са прекалено жълти, тоест да предпазват от синята светлина, но пък променят цветоусещането. Има разбира се и други варианти за хора които не са тийнове и не искат да им се прецаква цветоусещането.
                    Подпис, мотпис

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X