Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блажени са ... незнаещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блажени са ... незнаещите

    Днес ми е малко депресивно та ще пробвам да си излея душата в една интересна посока.

    Спорех наскоро с жената за изкуството, музиката и въобще творчеството, че са нужни предимно труд и много себеотдаване и още труд и те така.

    Примерно аз като малък с години тренирах рисуване, много бях добър, имах изложби, картини пратени в чужбина и т.н. ама после се хванах с щангите, спрях да рисувам и всичко си отиде, така е и с музиката, почни на 2 години и до 4-5 години вече си станал Бахо-БетовеноМоцартоЩоне и т.н.

    Тя, жената вика не, всичко е даденост, талант иначе казано; нещо с което аз категорично не съм съгласен, но както и да е.

    Днес чета си както всекидневно фишките и попадам на едно ново клипче на грузинското трио Мандили и екстаз.

    Готини девойчета, с медени гласове, красива природа, истинска неподправена музика, няма ефекти и т.н. шитове, само тяхната си тарамбука или гъдулко подобна китара и гласове, и какви гласове.

    И най-готиното нещо е, че не вдявам и дума за какво пеят, и не искам и да вдявам, защото според мен ще изчезне внезапно всичката хубост.

    Като малък бях фен, не, не само фен, бях маниак на черна музика, рап, хип хоп и всичко подобно, на авера баща му беше мутричка и ни носеше плочи и касети диретно от запада, баща му имаше и дискотека та дневно време се кефехме на макс на черните ритми.

    И така едни дълги години, докато не понаучих английски, и сразу всичко това дето беше куул ми се стори кич, дори повърня, няма такава простотия, все едно Джъстин Бийбър, ужаст, вече дори и 2Пак не мога да слушам, просто простотията която пеят ме стяга за гушата и ми се гади.

    И те така, за това сега си се кефя на грузинска музика и ми е широко около врата защото няма никакви шансове скоро да прозрея грузински език

    И за да разберете за какво говоря ще опитам да пусна две-три песни много хубави според мен.

    Трио Мандили - https://www.youtube.com/watch?v=IbsQJBxICN0

    Мариам Елиешвили - https://www.youtube.com/watch?v=4B6slh5U6sY

    Едни добри юнаци с тази култова кавказка балада - https://www.youtube.com/watch?v=5ZsMekcTvGo
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Блажени са ... незнаещите

    Мой приятел повече от 10г. е с кабардинка от Налчик, та донесе бая кавказка музика.
    Интересна е, но стигнахме до извода, че след повечко слушане те подтиква към вадене на ножове, дори да си сам, и да си пил само вода.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Блажени са ... незнаещите

      Аз като започнах да разбирам за какво се пее в песните останах силно разочарован.
      Има песни със страхотно звучене но с покъртително безмислени текстове. Те за това и чужденците се кефят толкова на нашата чалга - просто не разбират текста

      Коментар


      • #4
        От: Блажени са ... незнаещите

        От текста и музиката на тези няма да се разочаровате:


        Коментар


        • #5
          От: Блажени са ... незнаещите

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:993552_1678483785751583_6355749855613289234_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5728112
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Блажени са ... незнаещите

            Е Жоро, по-комерс клипове ала селфи - реалити не бях виждал, но сигурно са вече вайръл. Та по-зле е от рап и без превод. Айде поздрав:

            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: Блажени са ... незнаещите

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Е Жоро, по-комерс клипове ала селфи - реалити не бях виждал, но сигурно са вече вайръл. Та по-зле е от рап и без превод. Айде поздрав:

              Изключително съдържателен текст
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Блажени са ... незнаещите

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                От текста и музиката на тези няма да се разочаровате:


                Благодаря Колега, тоя дядо съм го слушал, много е добър, тия песни са ми малко бавни и ме натъжават, ако пък съм пил все се барам по ножовете и може да стане търкала от едното нищо )

                Какво то и да си говорим, аз лично съм впечатлен от фолклора на тия хора, а и като си помисля, че имат Кавказ планина и все повече искам да ида там на живо да усетя храната, виното, хората, музиката.

                Тази ми е любимата му песен - https://www.youtube.com/watch?v=yYF_MHTfMeo
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Блажени са ... незнаещите

                  Добре де - ето ти нещо весело от съседите:


                  Коментар


                  • #10
                    Блажени са ... незнаещите

                    ОбъркАл съм темата... Не разбрах, че е за споделяне на фолклорни песни.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блажени са ... незнаещите

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      ОбъркАл съм темата... Не разбрах, че е за споделяне на фолклорни песни.
                      ма такива дето да не ги разбираш.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блажени са ... незнаещите

                        Никой не се е объркал, раздела е култура или липсата на такава, така, че всекви чернилки произвеждащи шум са все по темата
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блажени са ... незнаещите

                          Аз пък бях много разочарован от някои звезди, които в последствие се оказаха гейове травестити или лизбийки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блажени са ... незнаещите

                            Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                            Аз пък бях много разочарован от някои звезди, които в последствие се оказаха гейове травестити или лизбийки.
                            Ууу, консерва !

                            ... и хич не си модерен !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Блажени са ... незнаещите

                              Заради качествената музика в една песен мога да й простя тъпия текст.
                              Обратното не го мога, такива разни поети с китара, дето мучат като биволици, обаче разни умни работи...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X