Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блажени са ... незнаещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Блажени са ... незнаещите

    Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
    Аз пък бях много разочарован от някои звезди, които в последствие се оказаха гейове травестити или лизбийки.
    И това намали (в твоите очи) стойността на Васил Найденов! Или на занзибареца Фарук Булсара! Или на сър Реджиналд Дуайт!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Блажени са ... незнаещите

      Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
      Аз пък бях много разочарован от някои звезди, които в последствие се оказаха гейове травестити или лизбийки.
      Аз пък вече отдавна реагирам съвсем механично на простотията. Поне в рамките на форума.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Блажени са ... незнаещите

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Заради качествената музика в една песен мога да й простя тъпия текст.
        Обратното не го мога, такива разни поети с китара, дето мучат като биволици, обаче разни умни работи...
        Еее, разочароваш ме !

        Къде отиде интелектуалното и десидентското у теб ?!
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Блажени са ... незнаещите

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Еее, разочароваш ме !

          Къде отиде интелектуалното и десидентското у теб ?!
          Музиката е важната, думите са като задниците, всички ги имаме. ИМХО де

          Коментар


          • #20
            От: Блажени са ... незнаещите

            Много пъти съм го казвал и се отнася за всичко-коли,жени и тн. не само за музиката.Човек търпи развитие с годините и житеискияопит,сътветно вкуса му се променя.

            Коментар


            • #21
              От: Блажени са ... незнаещите

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Заради качествената музика в една песен мога да й простя тъпия текст.
              Какво по-нормално. Песента е музикална форма на изкуство - музиката е същността, текстът е допълнение. "Бардовете", творят преди всичко поезия, музиката е само съпровод.
              Добър пример - че и от фолклора - е песента популярна тук като "Ясен месец". Една мелодия с "прикрепени" многобройни текстове.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Блажени са ... незнаещите

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Добър пример - че и от фолклора - е песента популярна тук като "Ясен месец". Една мелодия с "прикрепени" многобройни текстове.
                Мнда и винаги се стига до бой ... Филма на Адела е интересен
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Блажени са ... незнаещите

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Мнда и винаги се стига до бой
                  Това е в съвсем друг контекст, песента си е песен и достойнствата и като такава нямат нищо общо с боя.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Блажени са ... незнаещите

                    Eдва ли има някой, който не е чувал за Сухишвили https://www.youtube.com/watch?v=2haLADEA8Co. Имал съм удоволствието да ги гледам на живо....толкова мощен танц, съчетан със силна музика и изигран с душа няма. Или се броят на пръсти!

                    Eдин симпатяга, М. Тхагалегов също трогва: https://www.youtube.com/watch?v=29JIUSXXJGE

                    Чалга слушам по принуда(компанията, когато наложи), но този шофьор е по-талантлив от много....https://www.youtube.com/watch?v=Z0ufND93SIs

                    Нещо и от Роби Уилямс, да не кажа най-добрата му песен: https://www.youtube.com/watch?v=ULTtWUZhD9c
                    Последно редактирано от smng0303; 14-09-16, 11:57. Причина: линк

                    Коментар


                    • #25
                      От: Блажени са ... незнаещите

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      "Бардовете", творят преди всичко поезия, музиката е само съпровод..
                      Да де, за тях. Ако се съмняваш в поезията си и я подсилиш с нещо като музика се получава пълна естетическа катастрофа. Тогава слушателят започва да се напряга да намери дълбокия смисъл на думите и ако не намери и него, се натъжава и решава да се отреже от мъка.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Блажени са ... незнаещите

                        Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                        ...
                        Нещо и от Роби Уилямс, да не кажа най-добрата му песен: https://www.youtube.com/watch?v=ULTtWUZhD9c
                        Явно си романтично-лирична натура !

                        На мене ми е мазно.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Блажени са ... незнаещите

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Това е в съвсем друг контекст, песента си е песен и достойнствата и като такава нямат нищо общо с боя.
                          Антасительна, много атнасительна. На един младеж от Одеса като му казах че Висоцки не може да пее се почуства лично засегнат и направо си налетя на бой.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Блажени са ... незнаещите

                            Висоцки и Окуджава ги асоциирам с двама интиликтуалци, с две литрови бутилки водка (от най-гадната), които си се забавляват като си обясняват един на друг как простаците (и чалгаджии) не ги разбират, на фона на бардовете, разбира се !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Блажени са ... незнаещите

                              Израснах с "Квартални братя" и др. подобни-мазни (гепиха колелото на малкия скоро, че се сетих за "лястовицата"! Шофьорът по-горе, както и много българи с професии, за хляба и децата- пее и шофира. Имам братовчед, кара Беден Беден-СтрастИбург, висшист, дълго време изкара в "СTигма" и "Спорове"...родната Полюция ни пази. Баси сарказма- едно време дядо ни до Клагенфурт ги е гонил! Малко се отклоних, поздрави URIAH HEEP: https://www.youtube.com/watch?v=TH6r0GtuKMA
                              Последно редактирано от smng0303; 14-09-16, 13:46. Причина: link

                              Коментар


                              • #30
                                От: Блажени са ... незнаещите

                                Първата песен мяза малко на Лезгинка, традиционен кавказки танц или нещо от сорта, има разкошни изпълнения.

                                Ето и моите 5 стотинки:

                                Султан Али- Октава
                                https://www.youtube.com/watch?v=GORUNCCV3h0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X