Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щрак-щрак, ivokbg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Щрак-щрак, ivokbg

    В горната снимка се вижда парапета в долния десен ъгъл. Що се отнася до правилата.... аз също съм за това те да бъдат нарушавани (говорим за фотографските правила )
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #32
      От: Щрак-щрак, ivokbg

      Има снимки, които те грабват с композиция, светлина и съдържание, а има и снимки/повечето от тях са такива/, които са ...щракнати на дадено място и просто регистрират , че снимащия е бил там...Само, че не те грабват като ония първите за които говоря...
      Вече всеки сам избира, дали да прави първите или вторите снимки, а правилата са за това...да се нарушават, ама са и за това...да се учи човек от тях и да избира кога да ги нарушава с някаква идея, а не просто да си кара безразборно всеки път...!
      П.П.На последната снимки според мен въобще проблема не ти е в третините, а той е доста по-груб...Като се загледаш не виждаш ли, че водата от заливчето ще изтече на дясно...
      Тоест кадъра ти е с крив хоризонт и това мен/а и доста хора/ ги дразни...нЯква крива снимка все едно...
      А това предния план и парапета...ами не е точно така.Предния план си е нужен, за да се получи по-добра триизмерност на кадъра ако щеш, ама...трябва да си подбереш хубав преден план, а не някакъв си нещастен и банален парапет, който само ще ти развали кадъра...Примерно паднало дърво, камъни, или нещо друго от заобикалящия кадъра ни пейзаж...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Щрак-щрак, ivokbg

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        В горната снимка се вижда парапета в долния десен ъгъл. Що се отнася до правилата.... аз също съм за това те да бъдат нарушавани (говорим за фотографските правила )
        Имах предвид за предната снимка с дървото, че това което евентуално щеше да има като преден план е просто един парапет, защото под него само това има по простата причина, че дървото е на края на един скален отвесен бряг. Тоя парапет как щеше да допринесе за снимката един любашки знае...

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
        Ми не си , но ...да не забравяме основната цел на въпросните правила- въздействието на снимката като композиция. Очевидно те кефи снимката точно така ,както си я направил. Кажи поне какво пише , да видим алтернативата на парапет , който само ти си знаеш.
        Дали така ме кефи не зная, не съм си впрягал твърде много ума какво може да се подобри. Предполагам ако твърде много се вглеждаш може да намериш кусури и в снимките на най-добрите профи фотографи, какво остава за моите непретенциозни фотоси.

        Направих си труда в момента да отворя страницата на един от любимите ми БГ пейзажисти Иван Миладинов. Ако някой използва сурат тефтера там страницата се казва Magic Hour Dreamscapes. Вижте я, струва си! Ами какво да ви кажа, погледнах 5 снимки, в нито една няма третини Дали фотограф способен на такива снимки не е чувал за това велико правило или умишлено го заобикаля?

        Ни най-малко не се сравнявам с него, в различна лига сме. Просто искам чрез неговия авторитет да ви кажа, че това явно не е чак толкова фундаментална грешка, след като явно моите думи не хващат дикиш

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Има снимки, които те грабват с композиция, светлина и съдържание, а има и снимки/повечето от тях са такива/, които са ...щракнати на дадено място и просто регистрират , че снимащия е бил там...Само, че не те грабват като ония първите за които говоря...
        Вече всеки сам избира, дали да прави първите или вторите снимки, а правилата са за това...да се нарушават, ама са и за това...да се учи човек от тях и да избира кога да ги нарушава с някаква идея, а не просто да си кара безразборно всеки път...!
        П.П.На последната снимки според мен въобще проблема не ти е в третините, а той е доста по-груб...Като се загледаш не виждаш ли, че водата от заливчето ще изтече на дясно...
        Тоест кадъра ти е с крив хоризонт и това мен/а и доста хора/ ги дразни...нЯква крива снимка все едно...
        А това предния план и парапета...ами не е точно така.Предния план си е нужен, за да се получи по-добра триизмерност на кадъра ако щеш, ама...трябва да си подбереш хубав преден план, а не някакъв си нещастен и банален парапет, който само ще ти развали кадъра...Примерно паднало дърво, камъни, или нещо друго от заобикалящия кадъра ни пейзаж...
        Поздрави!
        Обясни ми моля те как може да се включи в предния план нещо, което просто го няма в реалния живот? Ами ако щеш вярвай, ама на това място има само един банален, както го наричаш, парапет, отде да го намеря тва паднало дърво? Или трябва да си нося реквизит? Мисля, че тука вече малко издребняваш с тия забележки за липсата на неща, които просто не съществуват на локацията.

        Да, хоризонта е малко крив, признавам.

        Първия абзац в поста ти ми е малко трудно да го изтълкувам. Звучи все едно аз умишлено избирам моите снимки да са само за регистрация, че съм бил някъде...разбирай че са тъпи.

        Ти можеш ли да заявиш категорично за твоите снимки, че грабват със светлина, композиция и каквото още там си написал? Щото ми се чини, че от някаква такава висока и нексромна позиция говориш
        Последно редактирано от ivokbg; 20-12-17, 21:57.

        Коментар


        • #34
          От: Щрак-щрак, ivokbg

          А аз мисля че започваш да се засягаш на тема градивна критика и мисля, че с нея и без нея, ти ще си снимаш както на теб ти е кеф. Имаш интересни, както и не чак толкова интересни снимки, като всички нас.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #35
            От: Щрак-щрак, ivokbg

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Имах предвид за предната снимка с дървото, че това което евентуално щеше да има като преден план е просто един парапет, защото под него само това има по простата причина, че дървото е на края на един скален отвесен бряг. Тоя парапет как щеше да допринесе за снимката един любашки знае...



            Дали така ме кефи не зная, не съм си впрягал твърде много ума какво може да се подобри. Предполагам ако твърде много се вглеждаш може да намериш кусури и в снимките на най-добрите профи фотографи, какво остава за моите непретенциозни фотоси.

            Направих си труда в момента да отворя страницата на един от любимите ми БГ пейзажисти Иван Миладинов. Ако някой използва сурат тефтера там страницата се казва Magic Hour Dreamscapes. Вижте я, струва си! Ами какво да ви кажа, погледнах 5 снимки, в нито една няма третини Дали фотограф способен на такива снимки не е чувал за това велико правило или умишлено го заобикаля?

            Ни най-малко не се сравнявам с него, в различна лига сме. Просто искам чрез неговия авторитет да ви кажа, че това явно не е чак толкова фундаментална грешка, след като явно моите думи не хващат дикиш



            Обясни ми моля те как може да се включи в предния план нещо, което просто го няма в реалния живот? Ами ако щеш вярвай, ама на това място има само един банален, както го наричаш, парапет, отде да го намеря тва паднало дърво? Или трябва да си нося реквизит? Мисля, че тука вече малко издребняваш с тия забележки за липсата на неща, които просто не съществуват на локацията.

            Да, хоризонта е малко крив, признавам.

            Първия абзац в поста ти ми е малко трудно да го изтълкувам. Звучи все едно аз умишлено избирам моите снимки да са само за регистрация, че съм бил някъде...разбирай че са тъпи.

            Ти можеш ли да заявиш категорично за твоите снимки, че грабват със светлина, композиция и каквото още там си написал? Щото ми се чини, че от някаква такава висока и нексромна позиция говориш
            Хм...ето за това избягвам много да коментирам и давам мнения, защото повечето хора всъщност искат чрез мнението на околните да чуят...собственото си виждане и собственото си мнение и когато това не случи, те ревностно започват да се "защитават" и се получава...от уж съвет и градивна критика...раздор!!!
            Та да поясня за последно, за да не остана не разбран все пак...С последното си мнение не визирам нито теб нито някой от фотосите ти.Говоря общо и по принцип.Ако има нещо визирано е по-скоро...тезата ти за правилата и неспазването им, защото именно те/правилата/ са измислени и са плод на стотици години опит и изследвания как е по-добре да се случват нещата, а защо...аспектите са много и не мисля да се задълбочавам чак толкова/има достатъчно инфо в нета, достатъчно беседи и курсове за който го интересува/.
            Така, че не знам защо задълбаваш в грешна посока и се засягаш за твоите кадри едва ли не какви били...
            Относно предния план...Ами практика е ако предния план е празен , фотографите да си примъкнат от някъде нещо, за да го аранжират.Камък, дърво, листо и какво ли още не.Аз лично не съм се задълбочавал чак толкова и съвсем рядко ми се е случвало да добавям нещо към кадъра с тази цел, но не е като да не съм го правил.Добре де...защо не снима част от скалите под палмата...мъничка част...колкото тя да не виси във въздуха и да стои по-естествено??? Причините, че кадрирането няма да е същото, че няма примерно да хванеш достатъчна част от небето, ...не са причини!!! Има хиляди варианти/ако не ти стига широкия край на обектива/, за постигане на целта.Примерно една хоризонтална панорама от два кадъра...Другия вариант е...или не снимаш въобще кадъра или пък...ако толкова много ти е харесал, снимаш и след това само в личната колекция, защото като поставиш един такъв кадър за дискусия и хората веднага ще ти кажат , че не е идеален, поради тъкмо тези причини, ама на теб пък ще ти се струва много хубав/това отчасти е под влияние и от видяното и изживяното на място, което...ние обаче не сме изживели и трябва да усетим чрез кадъра ти само, че...това при даден кадър може да не е така/и ...ти трудно ще приемеш каквото и да е критика за градивна...по-скоро ще я приемеш за заяждане.
            Само, че...аз не виждам за какво да се заяжда някой с теб или с когото и да било.Идеята на дискусията е според хората...какво не е наред в кадрите ти, за да можеш евентуално да си го изчистиш.Обаче, ако ти държиш при такава дискусия да чуваш само собственото си мнение и само одобрение...просто няма да се получат нещата и от това само ти би бил на загуба!!!
            Относно моите кадри...в началото ги имах всичките за мнооого хубави.Направих си тема в галерията тук и помолих за мнения...Останах гръмнат, как моите мноого хубави кадри, излязоха, че почти не стават за нищо.След това започнах да се вслушвам в съветите и да се опитвам да ги прилагам.Мина време и...хората/не аз/, започнаха да казват, че снимките ми били ставали много хубави, но аз...и до момента не смятам така и все си търся кусури!!!
            В последно време дори, след като си купих мотора, снимките ми почти не стават и то знаеш ли защо...именно поради онази причина която споменах по-горе.Пътувайки, стигам до места които ми харесват и искам да снимам почти винаги в неточното време.Светлината не е подходяща, сенките са гадни и съответно ...кадрите ми става от онази категория...щракнато просто като регистрация на мястото на което съм бил.Та така за моите кадри...Сигурно в теб точно в този момент напира да изстреляш..."ами тогава защо ми даваш акъл"...Ще ти отговоря с нещо, което едно време ми каза мой познат спортист...
            "Добрият треньор, не е задължително да е бил невероятния футболист"...Разбира се, аз съм далеч от това, но все пак смятам, че съм понаучил това онова и мога да се отпусна и да дам някой и друг съвет или мнение...
            Сега...ако някой не го приема и иска да чуе това което той смята за правилно...е аз съм безсилен и спирам да давам съвети, защото не искам да изпадам в конфликт с никого, дори и това да е с цел този някой да се развива в правилната посока.Все пак всеки си има правото, да прави и да разбира нещата както си иска!
            Поиска мнение...дадох го...След като го приемаш едва ли не като заяждане...Аз се извинявам, не е било с такава, нито пък с цел да се правя на "велик", какъвто пък въобще не съм...
            Мир да е...аз спирам да пиша до тук!
            Успех!
            Последно редактирано от lubashki777; 21-12-17, 07:00.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: Щрак-щрак, ivokbg

              Еми разбира се, че имам интересни и не толкова интересни снимки. Не съм твърдял обратното! Ама разглеждайки останалите галерии, включително и тази на Любо, не съм останал с впечатление, че там се качват само снимки като за изложба. Много от тях са дори бих казал репортажни. Аз не качвам снимки еталон за фотографско майсторство, просто красиви (според мен) кадри. Не знам защо станаха едва ли не повод да си проверим теоритичните знания по кадриране, видиш ли щото във фото раздела на офроуд форума от всички снимки блика съдържание и композиция

              Както виждате градивните забележки, а именно че дървото стои странно, и че хоризонта е крив ги признавам и приемам без колебание, защото са обективни. Там не може да има две гледни точки. Както и забележката в първия пост в темата за един фенер в ъгъла на кадъра, който само отвлича внимание. Абсолютно уместни забележки.

              Към забележки за субективни фактори, които са по-скоро въпрос на вкус и избор също не бих се отнесъл лошо и бих ги взел под внимание, ама вие вече ме изядохте с тия третини при положение, че ви дадох пример как и много добър фотограф също невинаги ги спазва. И въпреки всичко правила, та правила, та хиляди години опит и проучвания
              Някой погледна ли линка? Айде разгледайте галериите и на други големи фотографи да видите дали навсякъде ги има тия третини, ще останате изненадани. И колко от пейзажните снимки имат преден план и колко от портретните имат ясно различим заден план. Фотографията, не е състезание - дай да видим правила знаем и колко от тях можем да вмъкнем в една единствена снимка

              Върха на сладоледа е как трябва да си нося камъни, листа и паднали дървета, за да си създам изкуствен преден план Моля?! Сори, ама тва за мен е или издребняване несъответстващо на аматьорски снимки в неспециализиран форум или много неуместен майтап

              Коментар


              • #37
                От: Щрак-щрак, ivokbg

                Стига бе, до бой ли стигнахте?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: Щрак-щрак, ivokbg

                  Е, чак пък... Малко само си мерим клавиатурите, все пак сме във форум

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X