Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuareg ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuareg ?

    Здравейте,
    от известно време ровя и изчетох много от форума. Търся си SUV, който няма да се кара off-road. Задължително АСК и дизел(карам лека кола на газ и не ми се разправя с майстори на ГИ);
    Бюджет 20,000 лв като за покупката съм отделил 15-16,000, а остатъка е за последващите обслужвания, каско, гуми и т.н.
    Колата няма да се кара с високи скорости над 150-160 по магистрала и извънградско 110-120, градско 50-60. По-скоро ми омръзна от дупки и бордюри на които да си задирам бронята на сегашната лека кола.
    След като се филтрират резултатите в mobile.bg излизат някои модели и аз се спрях на тези:


    1. Volvo XC90 - 2.4 D5 - 185 к.с ( след 2006, тъй като разбрах, че АСК е много по-добре от предния модел, а и динамиката била по-добра, въпреки, че всеки казва, че колата е тромава и купето е прекалено тежко за тези 185 кс )
    2. BMW X5(E70) 3.0d ( след фейслифта пак заради АСК, че е подобрена, но четох, че носачите били като консуматив и разни други ремонтчета били цифра ). Четох, че много се крадяли, но аз не живея в СФ и вероятността е сигурно доста по-малка а и при условие, че ще се дават близо 20 к за джип то е редно да има каско.
    3. Subaru Tribeca - B9 - бензин / газ; ( бензин е, но казват навсякъде, че държи на газификация и е читав двигател)
    4. Tuareg 3.0 V6 - Diesel - скъпа поддръжка и май не е за мен, че като му слушам проблемите..., но пък най-ми е харесал като интериор вътре.
    5. Nissan Murano - Benzin + Gaz ( 3.5 ) - проблемна СК - CVT - пластмаси и т.н.

    Знам, че има много теми и сравнения между някои от моделите, които съм посочил по-горе, но тотално се обърках и не знам какво да избера.
    Нямам възможност да карам всяка една от колите, тъй като не познавам хора с такива автомобили.

    Ако трябва да ги степенувам по дизайн - Tuareg -> X5 -> XC90 -> Tribeca -> Murano, но туарега сякаш не е лъжица за моята уста...

  • #2
    Re: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

    Е70 за тези пари няма, сигурно имаш предвид Е53?
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #3
      От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

      Какво ти хареса в интериора на Туарега ? В него мен баш интериора ме дразни, с изтритите копчета и пластмаси,все едно са драни от котараци...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

        Ако ти стигнат парите Х5.

        Коментар


        • #5
          От: Re: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW T

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          Е70 за тези пари няма, сигурно имаш предвид Е53?
          E53 след фейслифта, за който говорят, че е по-здрава АСК и двигателя не е ли Е70 или има някакви междинни ?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-09-16, 17:27.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

            Първоначално публикуван от galinstefanov Преглед на мнение
            ......
            Каква лека кола карате в момента?
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Каква лека кола карате в момента?
              Карам Seat Leon от старите, просто чакаме бебе и е време да взема нещо по-голямо а и отдавна искам SUV. На първо място ми е сигурността. Знам, че ме чакат много по-скъпи ремонти, по-скъп обслужване и по-скъпи гуми. С две думи не очаквам супер автомобил за без пари. Вероятно ъпгрейда от леона към каквото и да е ще ми се струва все едно съм се качил на самолет

              Коментар


              • #8
                От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                Колега, изрично си посочил в условието, че искаш дизел, а сред обмисляните предложения включваш и бензинови, какво всъщност се търси ? От Трибеката бягай, това е "издънката" на Субару, ако искаш Субару- гледай Аутбек или Форестър.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Колега, изрично си посочил в условието, че искаш дизел, а сред обмисляните предложения включваш и бензинови, какво всъщност се търси ? От Трибеката бягай, това е "издънката" на Субару, ако искаш Субару- гледай Аутбек или Форестър.
                  Посочих я, както и Мураното защото попадат в бюджета и ми допадат, но ако трябва да съм честен дизел не съм карал, но съм се ориентирал към него.

                  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                    От изброените бих степенувал Х5 (Е53 фейслифт предполагам) след него Туарег, зор ще видиш докато откриеш нещо читаво, но то това важи за какво ли не.

                    Опция обаче ти е и СантаФе от 2006г. нагоре - така горе-долу по обема гледам, а иначе има и други. За волвото по-добре забрави.

                    Ако ти се кара нещо по джип тогава се огледай за ЛК95, но ако от престиж те бъркат годините има Дискавърита, там запознатите да казват!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Какво ти хареса в интериора на Туарега ? В него мен баш интериора ме дразни, с изтритите копчета и пластмаси,все едно са драни от котараци...
                      Седалките предполагам, щото горе долу стават, а иначе таблото...прав си отвсякъде. Усещане за обем също липсва - на предните места.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                        Първоначално публикуван от galinstefanov Преглед на мнение
                        Карам Seat Leon от старите, просто чакаме бебе и е време да взема нещо по-голямо а и отдавна искам SUV. На първо място ми е сигурността. Знам, че ме чакат много по-скъпи ремонти, по-скъп обслужване и по-скъпи гуми. С две думи не очаквам супер автомобил за без пари. Вероятно ъпгрейда от леона към каквото и да е ще ми се струва все едно съм се качил на самолет
                        Вземи си Хонда ЦРВ 2 или 3 за което стигнат парите.
                        Щом ти трябва единствено да не си задираш бронята Хондата е перфектния избор
                        За кой двигател по запознатите да се произнесат - не знам при кои се предлага дизел с автомат - потърси сам.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=161581

                        Поздрави.
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 11-09-16, 19:53.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW T

                          Първоначално публикуван от galinstefanov Преглед на мнение
                          E53 след фейслифта, за който говорят, че е по-здрава АСК и двигателя не е ли Е70 или има някакви междинни ?
                          Двигателят е 218 к.с.(няма нищо общо с този на Е70), 6ст автомат, който е по-добър от стария. Отдолу троши всичко, освен ако не си със 17-ки - тогава най-много издържа, но пък е супер грозно. Огледалцата също много ги харесват, лайсни и всичко де що може да се гепне.

                          Покрай работата съм покарал много "тузарски" жибки на клиенти и мога смело да твърдя че Туарега е най-големият кенеф. Немците уж като за умна нация незнам как са го измислили.
                          Бащата кара XC90 и е много доволен от всичко, просто излезе много читав и здрав. При D5 185 коня си има тяга, не е толкова зле, може да излезеш от ситуация. От всички паркетници се кара и усеща най-много като джиБ и е супер просторен, създаден за хора с деца. А и това е най-безопастната кола създавана някога. На визия е малко пенсионерско, но поне се различаваш от поредния пишман гъзар или циганин с Х5.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                            аз бих задраскал Х5 и Туарега, сходни причини от изложените по горе.
                            "издънката" на Субару, ако искаш Субару- гледай Аутбек или Форестър.
                            и бих предложил Санта ФЕ, чудно защо не се е появило

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на SUV: Volvo XC90 vs BMW X5 vs Subaru Tribeca vs Nissan Murano vs VW Tuare

                              Първоначално публикуван от alexx Преглед на мнение
                              аз бих задраскал Х5 и Туарега, сходни причини от изложените по горе.

                              и бих предложил Санта ФЕ, чудно защо не се е появило
                              Санта Фе-то знам, че чупят двигатели и има вероятност да попадна на такъв чийто глава вече е правена. Познавам човек, който имаше такава и продаде неговата поради тази причина. Каза ми, че е супер SUV, но с капе ли двигател има сумати народ дето чака някой да вкара катастрофирала бройка за да й вземат двигателя.

                              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X