Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нежелани гости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нежелани гости

    От десетина дни е видна "атака" във форума от доста явно азиатска пасмина, която бълва непрекъснато нови регистрации от рода на " huangpang 345667" и подобни. За щастие е налице изключително бърза реакция на модераторите и съответен БАН. Един екземпляр дори ми бе изпратил ЛС на абсолютно маймунски език. Що за цел целят и дали това не е продукт на един и същ субект. Ежедневно тече процеса и всеки може да види баннати инициали в списъка отдолу.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    От: Нежелани гости

    Аз пък виждам някакви китайски ероглифи по банерите - дали е пак от тях?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Нежелани гости

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Аз пък виждам някакви китайски ероглифи по банерите - дали е пак от тях?
      Може, е гледам още един пингаец се мъдри отдолу като "най-нов участник"...каква работа имат тук, незнам.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Нежелани гости

        ботове... нещо защитата на форума май е спаднала..

        Коментар


        • #5
          От: Нежелани гости

          Що да е спаднала? Тези своеобразни "азбуки", на които са написани, май са резултат именно на защитата.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Нежелани гости

            Така малко по малко ще узреете за нуждата от преминаване на нов софтуер, и няма да има тези ревове-"върнете ни стария форууууумммм...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Нежелани гости

              То новия отиде в небитието по съвсем други причини
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Нежелани гости

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Така малко по малко ще узреете за нуждата от преминаване на нов софтуер, и няма да има тези ревове-"върнете ни стария форууууумммм...
                Няма общо, не напомняй за онова недоразумение...Съществуват версии, по-стари от нашата и работещи перфектно с десетократно по-голяма натовареност...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Нежелани гости

                  Казвам, че сегашната версия на софтуера вече не се поддържа-кръпки и обновяване, и започва да става уязвима за такива атаки.
                  Новата платформа беше именно заради това-че сегашната вече е стара, и от Vbulletin спират да я поддържат, и се налага да се мине към нова-която има поддръжка от създателите си. Само те имат цялата информация за да я поправят, и да го правят добре. Уж...
                  Е, оказа се, че това не беше каквото се очакваше, но стават и грешки, да не съдим управата, и те са хора.

                  Но преминаването към нов софтуер е сигурно и неизбежно, именно заради такива атаки, които са възможни заради спрялата поддръжка на сегашния софтуер. Ако не искаме да ни налазят-ще мигрираме, няма как...

                  Всичко това го знам не защото съм компютърен магьосник(пази Боже), а от писаното във форума.

                  Четете бе...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нежелани гости

                    Кольо, поддръжката не е спряла, споко...Не драпай толкова за нова версия, да не пищиме пак месеци наред...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нежелани гости

                      "Ако не искаме да ни налазят-ще мигрираме, няма как..."

                      Миграцията според историята може да трае и 7 години.

                      Кой ще е жив да си ръси простотиите на воля - ТУК.

                      Колелото се върти , историята се кове всяка секунда , къде остава раята ?
                      Такива некомпютърнимагьосници като теб и мен- имат ли място там - в новия живот?

                      И си четем де , не само щото можем . Пък сега и по задължение...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нежелани гости

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение

                        Миграцията според историята може да трае и 7 години.
                        Дали не бяха 40?
                        Нищо не мога,и нищо не знам...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нежелани гости

                          Не е проблема в софтуера,или версията.Както софруера се подобрява,така и хакерите също.Няма софтуер който да перфектен,и да може да устои на хакерска атака.Рано или късно нещо сгъва.Просто си имайте едно наум.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нежелани гости

                            Просто една виетнамска спам-мрежа, чиито софтуер разбира от процедурата за създаване на акаунти в нашия Форум. Ние сме странични жертви.

                            Обичайната борба с такъв проблем е да се промени нещо в процедурата или (понеже в случая са все виетнамци) да се бастиса целият Виетнам по IP-области.

                            За нищо от това не трябва поддръжка от производителя. Не знам защо не се прави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нежелани гости

                              Много лесно се решава като се добави от Google - captcha при регистрация.И то се чупи при brute force attack,ама да се стигне до там,преди това ще имаш много повече проблеми,напълно достътчно е да ти налеят базите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X