Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За маслата и миялните им качества.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За маслата и миялните им качества.

    М/у '92 и '97-8 наблюдавах поведението на почистващите възможности при различните двигателни масла.
    После спрях.

    Ще дам пример с две марки, които контрастираха при тези си качества.

    Едната е BP, а другата Valvoline.

    Двигателите които работеха с BP Visco 2000 и Visco 3000 вътре светеха, като маслото си беше нормално тъмно от употребата.
    Доста приятели и познати ползваха Valvoline, щото по това време си беше "на далавера", но който и двигател да сме отваряли, вътре всичко е било в тиня, или дори твърда коричка по стените на капака, блока, главата и всичко в картера, като маслото почти винаги е било полупрозрачно.

    Някой от колегите, които се занимават професионално с автомобили, има ли по-широки наблюдения относно миялните качества на различни марки масла към днешно време ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: За маслата и миялните им качества.

    Карал съм с Валволин дълги години бензинова лада и 3 дизелови автомобили още миналия век /края/. Първоначално от някъде го купувах /на черно/ от някакъв камионджийски гараж мисля, че в кв. "Хаджи Димитър". После дойде "демокрацията", намерих дилър и дълги години си купувах такова. После нещо скапаха маслото /лампата на маслото светеше на ниски обороти и загрял двг. и доста трябваше да доливам/. Дилъра ми беше казал, че НЕ трябва да сменям това масло на всеки 7-8 000 км., тъй като имало "дълбоко почистващи съставки", който "започвали да мият двг. след изминаването на поне 7-8 000 км. или 100 часа. Как става това не ми е ясно. Освен това имало антисерни съставки и спокойно това масло можело да го карам до 15-20 000 км. Не знам до колко е вярно, но баба лада гореше около 1 литър на 400-500 км. и отворихме двг. тъй като спука глава. Монтьорите се съмняваха, че двигателя скоро е бил отварян, защото бил много чист. А отдушника на картера от години беше обърнат надолу да кади.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: За маслата и миялните им качества.

      Идеята ми е да споделим пресни впечатления от последните 3-4-5 години.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: За маслата и миялните им качества.

        Mobil 1 5W50 или 15W50,потъмнява на третия ден каране,единия мотор съм го отварял и беше като нов,смяна на 12-15 000 километра

        Не ползвам други и няма с какво да сравня,ако им шибна дизелово 15/40 пак ще вьрви и пее и мотора пак ще е чист,но и ще сменям на 7-8 000 макс
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: За маслата и миялните им качества.

          Mobil не съм ползвал никога, и това е повод да им разгледам вискозитети, цени и вносител.
          ... а и го препоръчват от/за Мерцедес.

          Преди два месеца, като сменях масло, разглобих и почистих хидравличният обтегач на веригата, който беше блокирал от лайната в него, като вътре беше като циментиран.
          Имам и един (а може и да са два) почукващи хидравлични компенсатора, които няма да се почистят сами, съдейки по това, което видях в обтегача.

          Това и беше повода за темата, да се ориентираме в марките, въпреки че не очаквам да има фрапиращи случаи като едно време.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-09-16, 12:03.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: За маслата и миялните им качества.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Mobil не съм ползвал никога, и това е повод да им разгледам вискозитети, цени и вносител.
            ... а и го препоръчват от/за Мерцедес.

            Преди два месеца, като сменях масло, разглобих и почистих хидравличният обтегач на веригата, който беше блокирал от лайната в него, като вътре беше като циментиран.
            Имам и един (а може и да са два) почукващи хидравлични компенсатора, които няма да се почистят сами, съдейки по това, което видях в обтегача.

            Това и беше повода за темата, да се ориентираме в марките, въпреки че не очаквам да има фрапиращи случаи като едно време.

            Според мен в днешно време ако маслото не е тотално менте, би трябвало и да не се различават толкова по каквито и да било качества, било то и миялни.
            Аз нямам никакво влечения към марките на маслата и слагам каквото имат в сервиза стига да е 10W40 като за турбодизел (Discovery I, 200TDI), и независимо от маслото след третия ден всички изглеждат еднакво.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              От: За маслата и миялните им качества.

              Ела да ти дам TEDEX.
              Ще ти хареса .

              Коментар


              • #8
                От: За маслата и миялните им качества.

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                Ела да ти дам TEDEX.
                Ще ти хареса .
                Ако ти трябват сегменти звънни, имам страхотни !

                Идеята ми е да се споделят впечатления от различни марки.

                ... ма не като Пенчо.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: За маслата и миялните им качества.

                  Това е трудна задача. Но ако си решил да сменяш марката ела ще ти покажа за какво става дума. Знаеш че аз обикновено продавам проверени неща. А това си заслужава ,особено синтетиката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За маслата и миялните им качества.

                    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                    Това е трудна задача. Но ако си решил да сменяш марката ела ще ти покажа за какво става дума. Знаеш че аз обикновено продавам проверени неща. А това си заслужава ,особено синтетиката.
                    Жоро, продавам всичко за автомобилите още когато почвахте на "Ботевградско" и Николай Тодоров отвори софийският си магазин в сутерен до "реката".
                    Благодаря все пак !

                    Темата е за фитбеци.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: За маслата и миялните им качества.

                      В момента съм с Castrol 15W-40 GTX - 5l.
                      Не знам дали от маслото, което е с подчертани миещи свойства или от това, че избрах препоръчвания вискозитет 15W40, а не както до сега слагах Motul 10W40, Pajero 2.8 TD '94 работи много тихо - като бензинов.



                      Ето ти едно рекламно клипче.

                      https://www.youtube.com/watch?v=0outa7euRbg

                      За 3К километра съм много доволен за сега.

                      P.S. Преди при смяна на маслото съм използва два или три пъти добавки на ProTec "за преди смяна на маслото". Мисля, че имаше някакъв ефект, тъй като по-изчезна едно чукане на студено, но с Castrol-а сега всичко утихна.
                      Последно редактирано от DimitarNikolov; 07-09-16, 14:39. Причина: .... добвка
                      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                      Бахти, как се изказах...

                      Коментар


                      • #12
                        От: За маслата и миялните им качества.

                        Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                        В момента съм с Castrol 15W-40 GTX - 5l.
                        Не знам дали от маслото, което е с подчертани миещи свойства или от това, че избрах препоръчвания вискозитет 15W40, а не както до сега слагах Motul 10W40, Pajero 2.8 TD '94 работи много тихо - като бензинов.



                        Ето ти едно рекламно клипче.

                        https://www.youtube.com/watch?v=0outa7euRbg

                        За 3К километра съм много доволен за сега.

                        P.S. Преди при смяна на маслото съм използва два или три пъти добавки на ProTec "за преди смяна на маслото". Мисля, че имаше някакъв ефект, тъй като по-изчезна едно чукане на студено, но с Castrol-а сега всичко утихна.
                        Не знам кой ти е препоръчал 15W40 за Паджерото, но то е за 5W30, 5W40, или поне 10W40.
                        Минералното масло (а 15W40 е такова) е с акциз, и ако е легално внесено, би трябвало да е по-скъпо от 10W40 (което е полусинтетика) примерно,
                        а и през ХХl век да караш с минерално е глупост, освен че е по-скъпо.

                        Ако дизела ти работи "като бензин", не е от маслото, а защото са ти омекнали дюзите, та мини през дизелджия да ти ги регулира.

                        ... и не гледай рекламни клипчета (те са за тези които не са ориентирани), а се заслушай на живо как и с какви масла работят колите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: За маслата и миялните им качества.

                          Аз слагам Comma 5W30 synt от няколко години и разбрах едно, не е само важно какво масло слагаш а как го сменяш всеки път.

                          По книжка дават на Вранглера 2.8ЦРД, 6.5л ама аз цедя почти 7 литра на всяка смяна, оставам го почти едно денонощие да се отцеди и тогава наливам.

                          Понякога и след 1-2 000 км маслото ми е все още прозрачно не бистро като вода но прозрачно, но това от скоро, до преди година и нещо сменях редовно и след 200-300км новото масло беше катран непрогледен.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: За маслата и миялните им качества.

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ...
                            Минералното масло (а 15W40 е такова) е с акциз, и ако е легално внесено, би трябвало да е по-скъпо от 10W40 (което е полусинтетика) примерно,
                            Я, че се заинтригувах - защо синтетичното е без акциз?

                            Коментар


                            • #15
                              От: За маслата и миялните им качества.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Я, че се заинтригувах - защо синтетичното е без акциз?
                              Минералното е с акциз, а полусинтетика и синтетика с много малък или без, ма някой да гугълира и да каже.

                              А е така щото минералното замърсява повече, или поне това е повода за акциза.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X