Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За маслата и миялните им качества.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За маслата и миялните им качества.

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Има,Про-спиид или иначе казано Ники Златков,официялен вносител е и на Бардал.Но не е препоръчително от финансова гледна точка да се пазари от там.
    Но е много добре да се продава там

    Коментар


    • #32
      От: За маслата и миялните им качества.

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      ...
      Мотул не е върха на сладоледа, като въобще не твърдя, че имат лоши продукти, просто са прехвалени, от където идва и неоправданата, за мен, цена, като такава на продукта, а не че мен ме притеснява.
      Не обичам да се включвам в масови истерии и глупост.

      Ясно е, че ше обсъждаме маслата и по-широко, но ми се ще да наблегнем около почистващите свойства, че гледам не е правено в друга тема, а освен мазилните свойства, тези също са важни за да няма теми като "светва ми лампата на маслото при 3000 оборота".

      P.S. За мен дилема би било Ролс или Майбах ?
      ... но скоро няма да ми се наложи да се справям с такъв проблем.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: За маслата и миялните им качества.

        Ползвах около 2 години Amsoil за АТВ-тата и един път сложих и на джипа такова. Не знам от къде идваше, но изведнъж потока секна. Много съм доволен от него.
        Интересно ми е защо джипа 4.7 WJ препоръчват само минерално масло. Но си караше с Amsoil 10W40 и не се оплакваше. До колкото знам трябвало да бъде минерално заради някакви щатски еко норми.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: За маслата и миялните им качества.

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Mobil 1 5W50 или 15W50,
          10W50 да не съм сгрешил нещо ? Не е Мобил ,а Тотал !

          Коментар


          • #35
            От: За маслата и миялните им качества.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ...просто са прехвалени, от където идва и неоправданата, за мен, цена, като такава на продукта...
            Наистина не искам да забивам в тази посока но - прехвалени по какъв критерий ? В какъв контекст ?

            В контекста на ежедневна употреба в обикновен автомобил ? Силно вероятно, да, вероятно в повечето случаи двигател подложен на натоварвания при които мотула (или друго качествено масло) може да направи наистина разлика "оцелява/не оцелява" да се пръсне по някакви други, негови си причини и при мотул и при не-мотул. Но по какъв критерий може да се засече дали са прехвалени в абсолютна стойност при положение че до такива ситуации е изключително слабо вероятно да се стигне в ежедневието ?

            В ония години когато се занимавах имахме разни разговори шефа на относително дребната фирмичка от която внасях и споделяше разни анекдоти - местен мотокрос шампион (да го наречем дискретно с инициали РК) при тренировка претърпява някакъв сакатлък с маслена помпа която престава да подкачва без да разбере (или без да му пука, не помня) и си довършва няколкото обиколки "на изпарения" без последствия за двигателя... при друг случай двигателят гасне и се оказва че е заминала водна помпа и температурата се е качила до степен да се стопят някакви пластмаски по запалването и да избягат тоците, отново - без "маслени" последствия за двигателя... кога, къде и как в ежедневни условия с "ежедневна" машина ще се вкараш в подобни перипетии до степен да опреш на маслото когато нещо друго даде фира ? В смисъл - колко здрави са ни другите възли по "ежедневните" двигатели та да опрем до разлика "добро масло <> още по-добро масло" ? Вероятно преди това ще строшиш нещо друго, или ще спреш.

            Аналогично за миялните качества... Ми те са си точно това - миялни. Мият. Означават единствено че маслото мие качествено. На теория не е гаранция че ще продължи да маже качествено при сакатлък. Именно Мотул и Максима тогава (говорим за преди десетина години) имаха "състезателни" мотоциклетни масла чиято "състезателност" се състоеше в това че нито миеха, нито чистеха, нито траеха, трябваше да се сменят през 300-400 километра, просто хем бяха хем достатъчно редки хем достатъчно стабилни в съответните състезателни условия и на 1000 кубикова пистарка на стенд вадеха някъде към 2-3 допълнителни коня които в абсолютна стойност са абсолютно нищо но в състезания колкото повече - толкова повече, и си имаха своето приложение.

            Просто маслата са като всичко друго - всичко при тях е компромис, понякога успешен, понякога не чак толкова, но в наши дни и в огромен процент от случаите - съвсем достатъчно добър. Тия масла примерно горецитираните май вече не ги правят, понеже междувременно консервантите за масла вероятно са станали по-добри и разликата между масло което трае 5000км и друго което трае 500, всичко останало бидейки еднакво, вече е пренебрежимо малка и не оправдава съществуването на второто.

            Цялото това лирично отклонение за идеята че е реално възможно при сравнение между Мотул / Немотул и двете да чистят еднакво но при екстремен сакатлък едното да се прояви по-добре от другото, или и двете да пазят еднакво при екстремен сакатлък но да чистят не-еднакво

            Света на маслата е прекрасен като света на компютрите - стига да са истински, всичките стават все по-добри, или при аналогично на едновремешното качество - по-евтини.
            Последно редактирано от Goblin; 07-09-16, 21:12.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #36
              От: За маслата и миялните им качества.

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Предполагам,че за дизелов говориш,на Е-60 2,5Д верно потъмнява на третият ден,но го търпи 30000км.За 5W50 на Мобил коментирам,15W50 нещо го скриха по нашите ширини.Дрегела от аватара също върви с 5W50 и си се чуства комфортно,при ревизия мотора "свети" и няма помен от замърсявания,а го развъртам на 9500 об/мин до прекъсвач.Към края на сезона съвсем леко потъмнява.


              .


              Бензинки,дизела много скъп тук и натискам на османци,че никой не ги ще.
              Дрегела от моя аватар бие прекъсвач на 6200 и автомата не ми дава да го ръчкам много,до трета прекъсвач,на четвърта около 5500 и почват писъци от всякъде,че моята и задна седалка има,само големия син реве Тати убий гииииии
              За 30 000 не знам,одьртявам и аз и те та тия дни почвам смени на по 10 000 мили или под 17 000 километра,маслото от Амазон.
              Да взема да прескоча една смяна ли?Ти ме вкара в размисъл.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: За маслата и миялните им качества.

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Наистина не искам да забивам в тази посока но - прехвалени по какъв критерий ? В какъв контекст ?
                ...
                Като прехвалени имах предвид спрямо няколкото марки които предлагат подобни продукти. Въобще не сравнявам с всичко на пазара.

                Относно темата, имам предвид масла ширпотреба за ежедневна такава, и то само като почистващ ефект, без да се вталясваме в друго.

                А както и ти каза, от специализираните се очаква друго, и никой не го интересува дали мият.

                Относно няколко марки, от ползвателите им ще чуя нещо лошо за тях, колкото от Пенчо за КИА.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: За маслата и миялните им качества.

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Бензинки,дизела много скъп тук и натискам на османци,че никой не ги ще.
                  Дрегела от моя аватар бие прекъсвач на 6200 и автомата не ми дава да го ръчкам много,до трета прекъсвач,на четвърта около 5500 и почват писъци от всякъде,че моята и задна седалка има,само големия син реве Тати убий гииииии
                  За 30 000 не знам,одьртявам и аз и те та тия дни почвам смени на по 10 000 мили или под 17 000 километра,маслото от Амазон.
                  Да взема да прескоча една смяна ли?Ти ме вкара в размисъл.
                  По добре недей!Мобила който ползвам е откровенно турски(сиви туби),бегачката за сезона навърта има-няма 600-700км и сменям комплект лагери и масло.Бавареца Е-60 трудно вдига над 2500об/мин,просто няма къде да се кара,на 2200 е със 140км/ч и затова му е такъв пробега на маслото.При мен е почти 400000км.
                  С осмака 12000-15000км смятам,че няма да са проблем,все пак го развърташ почти три пъти повече и е редно да се смени за едното спокойствие.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #39
                    От: За маслата и миялните им качества.

                    Дизела е с Delvac 15W40 Mobil1 и си потъмнява веднага. На 6 месеца-ново (не успявам да навъртя повече от 3000км за това време).
                    Осмака е с Pennzoill синтетика и кара 8000 км до смяна. Цвета се променя съвсем леко.
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #40
                      От: За маслата и миялните им качества.

                      Преди около 10 години за мен еретично беше смяна на повече от 10 000 км . Верно карах стари коли на незнайно колко км , незнайно как подържани , незнайно как карани от незнайни изпитатели преди мен . Е съответно и аз не им прощавах . Гледах умно когато разбрах че вече на следващата ще трябва на 20 000 км или всяка година без значение на пробега да сменям масло . А сега някой да ми обясни как да разбирам това за смяна на 60000 км или на всеки две години ....................... За мен това може да бъде само ако колата се пали сутрин и се гаси или изстива вечер .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #41
                        От: За маслата и миялните им качества.

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        ...А сега някой да ми обясни как да разбирам това за смяна на 60000 км или на всеки две години
                        Технологията го позволява.

                        Впрочем половината италианки които идват у нас са обслужвани приблизително по този начин (нищо че пише на 10000) и - нищо, караме си ги.

                        Коментар


                        • #42
                          От: За маслата и миялните им качества.

                          Понеже тойотата на съпругата ми не навъртам километрите необходими за смяна на маслото кухувам 5W40 по-евтиния вариант, който не се води лонг лайф и го сменям веднъж годишно.

                          Редно е да задам и следващия въпрос: какво се случва с маслото ако седи в автомобила, който не се ползва и какво става ако седи в тубата на витрината на бензиностанцията и го пече слънцето.
                          Спомням си, че сина ми като караше картинг търсех масло castrol power tts 2t и купих такова произведено миналия век в избеляла туба с етикет на който вече не се разчиташе нищо. Не е блокирал с него двг на картинга.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: За маслата и миялните им качества.

                            То и в тубата има ограничен срок на съхранение, но е по-дълъг отколкото в двигателя. Главно защото тубата е затворена.

                            Коментар


                            • #44
                              От: За маслата и миялните им качества.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Дали ?!

                              Това е цена за варел 208л.

                              Успех и безаварийни километри с Comma-та !

                              Не карам с кома, както и с ку8, което е същия дол дренки, между другото.
                              Коментирах цената от 2лв на литър 10W40. Моята цена на варел от Аутохелп и от Интеркарс на това масло е леко над 4 лв за литър. Колкото и да имат по добри цени за други търговци, разлика с над 50% няма.
                              По въпроса за маслата, освен вискозитет си имат и други показатели - асеи, спецификации по автомобилен производител. И като правило от евтино масло можеш да очакваш само да е евтино масло. Нищо повече.

                              Коментар


                              • #45
                                От: За маслата и миялните им качества.

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Не карам с кома, както и с ку8, което е същия дол дренки, между другото.
                                Коментирах цената от 2лв на литър 10W40. Моята цена на варел от Аутохелп и от Интеркарс на това масло е леко над 4 лв за литър. Колкото и да имат по добри цени за други търговци, разлика с над 50% няма.
                                По въпроса за маслата, освен вискозитет си имат и други показатели - асеи, спецификации по автомобилен производител. И като правило от евтино масло можеш да очакваш само да е евтино масло. Нищо повече.
                                Q8 е доста добро масло в ценовият си сектор,
                                а другото е въпрос на доставчик.

                                И май си пропуснал това:

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Тука Comma е едно от най-евтините масла.
                                10W40 на варел идва на 2лв., а 5W40 го взимам на 8 и нещо, ма никога няма да си сложа в колата такова !
                                Всички дето "тънат" карат с Comma, щото "е, ми кво, нали е масло" !

                                Сега съм с Q8 5W40, което си е доста добро, но имам да си чистя, или сменям хидр. компенсатори, та като отворя мотора ще видя (и споделя) резултата, и после си слагам Selenia WR, от която съм повече от доволен.
                                Междувременно ако се появи нещо читаво 0W40 ще си сложа от него.
                                С почти 10л. масло съм, и не ми е все едно колко пари ще дам за да си изплакна двигателя.
                                Щом се занимаваш с това, знаеш каква е цената на Selenia-та.
                                Като цена/качество/продуктова гама, за сега, няма аналог на пазара, но за промивка ми идва малко дебело.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X