Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

    Привет,

    Малко късно пускам темата и вероятно няма да има време много хора да се отзоват, но все пак...
    Имам идея за почивните дни (03-06 Септември) да направя един мототрип до планината Дурмитор в Черна Гора и адриатическото крайбрежие на Албания.
    Плана ми накратко е тръгване много рано в събота сутрин. Транзит през Сърбия (ще избягвам максимално магистралата) с цел стигане до Жабляк в Черна гора (5-600км и 9-10ч, според гугле). Нещо от сорта:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Day 1.jpg
Прегледи:1
Размер:230.0 КБ
ID:6120347

    Ще спя или на къмпинг в Жабляк (цени 4-8 евра) или някъде диво на палатка.
    За следващия ден 2 (04.09, неделя) лично за мен съм предвидил да го отделя целия за планинарстване. Целта ми е да се кача на най-високия връх в планината Дурмитор - Боботов Кук (2523 m). Вечерта отново ще спя в на къмпинг в района или на палатка някъде. Дурмитор е национален парк и свободното къмпиране ще е трудно и рисково! Ако към мен се присъединят спътници, на които не им се нрави катеренето по чукарите, района е адски красив и предлага много варианти за лежерни разходки и мотане (например Черното Езеро). Могат също да покарат в района, пътищата са планински с много завои и отличен асфалт. Или просто да релаксират с бира в ръка и красиви гледки.

    За следващия ден целта ми ще е да се смъкна до Адреатическото крайбрежие, като се кефя на Черногорските планински пътища. Пътя е с много планински "фиби" и тунели. Минава през красивото Пивско езеро и Которския залив и Шкодренското езеро. Ще се целя да финиширам някъде около Влора в Албания. Няма да пропусна и да се изкъпя някъде в морето. Около 500км се получава, но средната скорост ще е ниска заради планиските пътища в Черна Гора. Предполагам също, че ще спирам доста за снимки. Вечерта мисля да е на палатка. Нещо такова:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Day 3.jpg
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:6120348

    Прибирането за ден 4 (06.09, вторник) съм замислил да е през западна Гърция, през едни пусти планиски пътища (адски красиви) и Македония. Няма нищо кой знае какво като забележителности по пътя, освен красива природа и гледки. Километрите са около 800 и ще са доста изморителни. Ако усетя, че съм назад с времето, винаги имам опцията да заместя Македония с Гърция, където се кара по-бързо. Там пък във вторник се очаква да е по-голям трафик заради прибиращите се почиващи, та работата е малко на кантар. Нещо такова е маршрута:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Day 4.jpg
Прегледи:1
Размер:218.7 КБ
ID:6120349


    Като цяло трипа ще е основно каране и то сериозно, с изключение на втория ден, когато ще планинарствам. Не мисля да се застоявам по кръчми, то и няма да има много време предвид дневните километри и терена. Целия маршрут е само асфалт, бих казал отличен в 90% от времето. Аз съм с шосейно ендуро (Априлия Капонорд) и не карам бързо (90-100км/ч), но за сметка на това много стегнато, без излишно моткане и карам по много часове на ден. Ще се старая да съм максимално икономичен откъм средства. Основния разход ще е за гориво за около 2000км, всеки може да си сметне колко би било това в ценово изражение, на базата на разхода на личния си мотор. Ето един сайт, който дава някаква представа за моментните цени на горивата в държавите през, които минава маршрута: http://www.fuel-prices-europe.info/

    Много ще се радвам, ако някой колега-моторист се навие да ми прави компания. Естествено във всеки един момент примерните дневни маршрути търпят промяна. Оставям и телефона си: 0888 180 девет-осем-седем, Иво

    Поздрави!

    P.S.: Забравих да спомена, че Жабляк се намира на доста високо, около 1400мнв по спомен и очаквам нощните температури да са ниски. Това го пиша, ако евентуално някой се присъедини към мен с цел спане на палатка/къмпинг.

  • #2
    От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

    Интересна оферта, но наистина в последния момент! Имам вече семейни планове за следващата седмица иначе бих се включил, особено заради планинската част от тура. Бях преди месец в Албания и беше страхотна жега /40 на сянка/, та хич не беше за мотор - дано сега уцелиш по-добро време! Пусни после някоя снимка да видя какво съм изтървал - успех!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

      Няколко непоискани съвета за маршрута:
      - Вместо от Преполье, влез в Черна Гора от Нови Пазар/Рожайе. Така няма да изпуснеш каньона на река Тара (който не е за изпускане ). Можеш да нощуваш в къмпинга до хотел Равняк след Бистрица.
      - Следващия ден можеш да стигнеш някъде до Шкодра и да си избереш някой от къмпингите наблизо.
      - Последния ден по магистралата до Призрен, Скопие и после България.
      Имай предвид, че пътищата в Черна Гора са къдрави и плъзгави, тунелите неосветени и с "изненади". А и гледките заслужават да им отделиш съответното внимание, че даже и да поспреш. А и след уикенда се очаква да вали по твоя маршрут... 500км. на ден звучат по-разумно.

      Коментар


      • #4
        От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

        Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
        ...
        Имам идея за почивните дни (03-06 Септември) да направя един мототрип до планината Дурмитор в Черна Гора и адриатическото крайбрежие на Албания.
        ....
        Е, какво стана?
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #5
          От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

          Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
          Е, какво стана?
          Начесах си крастата да пътувам, това стана
          Накратко - в последния момент (4 часа преди определения час за тръгване) прецених, че ще съм натоварен като катун, ако трябва да влача на мотора къмпинг оборудване, екипировка за планина и голям фотоапарат. Освен това се притеснявах да си оставя мотора с всичкия багаж цял ден, докато съм горе по чукарите. Затова промених малко концепцията и натоварих всичко в малката кола. Докато пътувах съжалих няколко пъти за решението си да оставя моторетката, предвид на невероятните планински пътища в Черна гора. Като сложа обаче в уравнението какво преживях последната нощ и последвалия ден в Гърция като атмосферни условия, бих казал че дори съм много доволен. Разходих се по склоновете на Дурмитор, къпах се на няколко места в морето... За 4 дена направих около 2000км по пътищата на Сърбия, Черна Гора, Албания и Гърция. Покрих почти целия предвиден маршрут, единствено последния ден поради пороите в Гърция съкратих планинската част и ползвах магистралата.
          Ако има интерес мога да споделя с по-големи подробности плюс някоя и друга снимка...

          Коментар


          • #6
            От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

            Все пак жалко за мотора. Как беше морето?

            Въпроса са оставяне на мотора е доста обширен. Много хора имат твоите опасения, търсят обезателно хотел с охр.паркинг и т.н.... Аз съм доста смел / небрежен в това отношение.
            Последно редактирано от fozy; 09-09-16, 12:23. Причина: допълнение
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

              Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
              За 4 дена направих около 2000км по пътищата на Сърбия, Черна Гора, Албания и Гърция....
              Ако има интерес мога да споделя с по-големи подробности плюс някоя и друга снимка...
              Има интерес разбира се. Ще съм благодарен и за ГПС трак, ако си записвал по време на пътуването. Благодаря предварително.

              Коментар


              • #8
                От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                Все пак жалко за мотора.
                Ами точно така е - от една страна ме беше много яд, че не съм с мотора, от друга ситуацията във вторник наистина беше сериозна. Аз във понеделник срещу вторник спах на няколко километра след граничния пункт Какавия, от гръцка страна, и цяла нощ беше порой, град и гръмотевици. На следващия ден по магистралата от Игуменица беше останал само пороя, но на места дори с колата карах трудно. Мой колега по същото време беше на Корфу и във вторник не можа да се прибере поради спрени фериботи. Когато са успели да се доберат магистралата (един ден след мен вече), времете не е имало никаква промяна, т.е. същия шит. Та от тази гледна тока съм много щастлив дори че бях с колата.

                По отношение на оставянето на мотора, аз също не му мисля много. На Дурмитор обаче, трябваше да го оставя за цял ден със всичкия ми багаж абсолютно безтопанствен на доста диво място. В крайна сметка като калкулирах минусите, прецених да се метна на колата.

                Маршрута е невероятен за мотор. За 4 дена (реално 3 дена каране) може би щях да успея да го направя, но щях да съм развалина накрая. Въпреки, че карам по много километри на ден, точно този маршрут е доста изморителен заради планинските пътища. Минавал съм го няколко пъти с кола и все се заричам следващия път да е с мотора, за съжаление и този път му се размина на Капонорда.

                Морето е супер. Топла вода, красиви плажове. На повечето места вече пускат кепенците и зазимяват, което мен още повече ме устройваше Във Vlore в момента не е за ходене, защото кипи бурно строителство на крайбрежен парк и е адския прахоляк. Изобщо за мен отсечката между Vlore и Sarande в Албания е страхотна - и като път, по който да се изкефиш и като плажове и гледки.

                Коментар


                • #9
                  От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

                  Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                  Има интерес разбира се. Ще съм благодарен и за ГПС трак, ако си записвал по време на пътуването. Благодаря предварително.
                  Довечера, като се прибера ще сваля трака и ще го ъплоудна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

                    Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
                    Ами точно така е - от една страна ме беше много яд, че не съм с мотора, от друга ситуацията във вторник наистина беше сериозна. Аз във понеделник срещу вторник спах на няколко километра след граничния пункт Какавия, от гръцка страна, и цяла нощ беше порой, град и гръмотевици. На следващия ден по магистралата от Игуменица беше останал само пороя, но на места дори с колата карах трудно. Мой колега по същото време беше на Корфу и във вторник не можа да се прибере поради спрени фериботи. Когато са успели да се доберат магистралата (един ден след мен вече), времете не е имало никаква промяна, т.е. същия шит. Та от тази гледна тока съм много щастлив дори че бях с колата.

                    По отношение на оставянето на мотора, аз също не му мисля много. На Дурмитор обаче, трябваше да го оставя за цял ден със всичкия ми багаж абсолютно безтопанствен на доста диво място. В крайна сметка като калкулирах минусите, прецених да се метна на колата.

                    Маршрута е невероятен за мотор. За 4 дена (реално 3 дена каране) може би щях да успея да го направя, но щях да съм развалина накрая. Въпреки, че карам по много километри на ден, точно този маршрут е доста изморителен заради планинските пътища. Минавал съм го няколко пъти с кола и все се заричам следващия път да е с мотора, за съжаление и този път му се размина на Капонорда.

                    Морето е супер. Топла вода, красиви плажове. На повечето места вече пускат кепенците и зазимяват, което мен още повече ме устройваше Във Vlore в момента не е за ходене, защото кипи бурно строителство на крайбрежен парк и е адския прахоляк. Изобщо за мен отсечката между Vlore и Sarande в Албания е страхотна - и като път, по който да се изкефиш и като плажове и гледки.
                    На 05.09. с/у 06 в Ксамил през нощтта загърмя, задуха и заваля здраво. Сутринта в пороен дъжд напуснахме хотела и минахме през въженоия феробот на Бутринт после към Гърция. Изпреварихве дъжда след около 150 км. и се прибрахме вечерта по сухо и светло през Маказа.

                    П.П. От Вльора до Бутринт пътя е много готин за мотоциклет. Изкачвания, спускания, завой във завой.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Компания за мото-трип до Дурмитор и Албания за почивните дни (03-06 Септември)

                      Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                      Ще съм благодарен и за ГПС трак, ако си записвал по време на пътуването. Благодаря предварително.
                      Ето го: 20160903-MNE&ALB.gdb

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X