Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква боркорона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква боркорона

    Колеги,трябва ми боркорона 65 или 67 мм.
    Купих една 65 мм.и резултата е че в магазина като вляза и директно вадят следващата ,а пък аз се усъвършенствах да разглобявам перфоратора за норматив да вадя остатъците от СДС патрона

    Това е четвъртата която късам.
    А....неща такива по 100-200 лв.








    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Каква боркорона

    За SDS е голям размер и би трябвало да се чупи машината. Това е много висока цена, а бош, и крес ще са по- добри, но ако има китайчета с този размер (нямаха за конзоли и кутии) за тези пари ще купиш поне 4. Опашката е консуматив, както центровото свредло и трябва да се продават отделно.на съвсем приемливи цени. Но подозирам, че има и друго, та и хилти може да издъхне (макар, че ги прави същия като горните две).
    пп това е абсолютен боклук опашка
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Каква боркорона

      SDS Max няма ли на твоя размер? Явно за SDS plus e прекалено усилието или ги правят от кашкавалий.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #4
        От: Каква боркорона

        Машината за макс-а е тежка и на верт. стена ще е зор. Ония отдавна ги оставят още при строителството, някои и тук от бай тошово време.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Каква боркорона

          Аз я знам колко е тежка, ама ако друг начин няма да се свърши работата........ Инак има и машини най-различни за пробиване с корони специално и им се анкерират стойките в стената или в тавана и само трябва някой да бута напред, но това е специализирана техника и зависи дали си заслужава изобщо да се търси такава, та било и да се наеме само.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • #6
            От: Каква боркорона

            А в какво пробиваш, та толкова често се къса.
            Аз ползвам подобна и спокойно работи в тухла и стоманобетон. Пробил съм около 150 отвора и още е жива. Не помня каква марка е, но я купих от Ташев.
            200 лева беше някъде.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              От: Каква боркорона

              Че си упорит, упорит си, но ако не го правиш за спорта, си сметни труда правилно. Ако си сменил три корони от 20 лева досега, добави часовете престой, разглобяване-сглобяване, транспорт и ще се окаже, че вече си платил корона от 100+ лева, ама я нямаш.

              Ако ти остават още много конзоли да "копаш" ще трябва да смениш класа на консумативите.

              Коментар


              • #8
                От: Каква боркорона

                Всичките ги късам само и единствено в тухла.Тея от снимката ги дават за бетон.Машината няма как да се чупи,еднакво върти 24 мм.свредло и короната без да се замисли.Първите три ги скъсах на втория отвор.Тая днес издържа май пет отвора.
                200 лв.ми са много за корона,просто защото с длето и малък перфоратор я вършим тая работа отвори за конзоли.С короната става прилежно,и не се трошат тухлите.Гледам обаче че за тухли са друг тип короните.Да не би тая да задира в тухлата.Пробивам с удар,мога и да го изключвам
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Каква боркорона

                  Пробвай с по- малък перфоратор, ако имаш възможност. Щом къса опашката, явно въртящият момент идва в повече.

                  Sent from my D5803 using Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква боркорона

                    Машината е за ремонт, има голям луфт в патрона. Огледай опашките на останалите свредла и трябва да забележеш побитости по стените на каналите.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква боркорона

                      Възможно е да има някакъв луфт ама щеше да го видиш предполагам. Короните са скапани или ти напъваш много. При мен има няколко модела Hitachi от китайския завод и все са под 20 лв. Преди време се пробвах в бетон с една, но стигнах до заключението че с малък секач на машината е по-лесно да си направя дупка каквато ми трябва, да сложа конзолата и да замажа. В тухла не би трябвало да има проблем, там даже няма нужда да напъваш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква боркорона

                        Машината има луфт колкото и като беше нова,силата на удара беше 5.8 или 6.7 джаула,но по слаба която да върти корона нямам.
                        dragozov на ресторант стадион има ли налични.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква боркорона

                          Ясно е какъв е проблема, аз също го видях когато пробивам в тухла, просто короната задира в стените на тухлата.
                          Аз в тухла работя без удар - само въртене, и когато стигна до стените (вертикални и хоризонтални ребра) много внимавам и съвсееееееем леко подавам, иначе се усеща как задира и явно се случва като при теб (ама при мен още не се е).

                          Друго което се сещам е, че работя с един перфоратор Bosch, който има ограничение на въртящия момент при заклинване, така че като заклини започва да щрака вътре и не може да скъса SDS-а - явно в случая върши работа.

                          Така че пробвай в тухлата без удар и много внимателно.
                          Вероятно ако е само за тухла има едни боркорони, които не са със зъби а само много едър абразив (1-2 мм твърдосплавни зърна) - те няма да задират, но незнам колко струват.
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква боркорона

                            Логично е че не е нормално да късаш толко често опашки.Проблема е в неподходяща корона и машина.Патронника също е под съмнение,но твърдо причината не е само в него ,ако изобщо е проблемин де.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каква боркорона

                              dragozov на ресторант стадион има ли налични
                              Няма там такива, само в София. Тези видираните май са по-скъпи, но зависи и какви са. Защо не звъннеш в Томика да ги питаш, те няма начин да нямат нещо подходящо и не продават само Макита.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X