Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

    тези дни най после се сдобих с наколенки астерикс...от 2 -3 години на сам се каня да си подаря такива за коледа....и...все нещо ги измества..
    сега обаче вече са в къщи и няма шега

    ..много ми бе интересно и да ги пробвам защото много мърморения се чуха че не били удобни

    ..според мен обаче няма нищо такова...на мен лично са си ми много удобни даже
    друго оплакване което чух е че изпъвали панталона и пречели....специално при мен не съм усетил такова нещо /в момента ползвам шифт страйк панталон/

    ..на първо четене толкова...в момента събирам още впечатления и обещавам по подробен тест..понеже наистина считам че това е доста сериозен въпрос...
    особенно за хора които тепърва започват да карат офф роуд ..доста често се получава че докъто се научат и...вече колената им са значително увредени ....а това както всички знаем е ТВЪРДЕ ТВЪРДЕ НЕПРИЯТНО


  • #2
    До: продуктови тестове

    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
    тези дни най после се сдобих с наколенки астерикс...от 2 -3 години на сам се каня да си подаря такива за коледа....и...все нещо ги измества..
    сега обаче вече са в къщи и няма шега

    ..много ми бе интересно и да ги пробвам защото много мърморения се чуха че не били удобни

    ..според мен обаче няма нищо такова...на мен лично са си ми много удобни даже
    друго оплакване което чух е че изпъвали панталона и пречели....специално при мен не съм усетил такова нещо /в момента ползвам шифт страйк панталон/

    ..на първо четене толкова...в момента събирам още впечатления и обещавам по подробен тест..понеже наистина считам че това е доста сериозен въпрос...
    особенно за хора които тепърва започват да карат офф роуд ..доста често се получава че докъто се научат и...вече колената им са значително увредени ....а това както всички знаем е ТВЪРДЕ ТВЪРДЕ НЕПРИЯТНО
    Е , айде ся Митков , аз казах че са донякъде неудобни и продължавам да го твърдя
    Това в сравнение с всички други наколенки които съм ползвал , НО астериска са съвсем различно нещо , даже не бих ги нарекъл точно наколенки
    Те и по дефолт няма как да не създават леко неудобство , за да предпазват ефективно трябва да са достатъчно стегнати , иначе няма много файда от тях , крака се извърта вътре в наколенката и нищо не прайм
    Астериска трябва така да се регулира че да ги чустваш леко стегнати , аз цял ден си играх докато ги настроя така , поне 5 различни настройки има , играчка си е.
    Другото което забелязвзам , след известно носене някак си се напасват по крака , вече почти не ги усещам , ама може и да свиквам , знам ли
    Последно и много важно , наколенката трябва да е свързана с ботуша(има си спецялна лента и нитче) , на пръв поглед последна грижа обаче именно това предотвратява усукването , ботуша и наколенката стават като едно цяло
    Иначе наколенките според мен си струват всяка стотинка , като се изтъркалям по-серйозно с тях , ще дам още по-компетентно мнение.
    Но и на 50% да предпазват , пак не е хич малко
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      До: продуктови тестове

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Иначе наколенките според мен си струват всяка стотинка , като се изтъркалям по-серйозно с тях , ще дам още по-компетентно мнение.
      Но и на 50% да предпазват , пак не е хич малко
      Ми хайде побързай, че се колебая все още ...
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        До: продуктови тестове

        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
        Ми хайде побързай, че се колебая все още ...
        Чакай де , Митков може да я свърши тая работа преди мене
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          До: продуктови тестове

          Относно наименованието - в Щатите дори не се казват "наколенки" (knee guards), а "коленни скоби / шини" (knee braces). По понятни причини не върви на български език да се ползва "коленна скоба" или "коленна шина", понеже скобите и шините, пази Боже, идват след падането, а не преди него.
          Но като цяло - в случая "наколенки" се ползва поради липса на по-добро определение.
          Другото което трябва да се знае когато се вкарват такива пари в даден продукт, е че всичко по наколенката е напълно ремонтируемо - всяка отделна част може да се купи отделно, което позволява да се ползва години наред.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: продуктови тестове

            Така....понеже май с Кики сме едни от първите, та на принципа питай хем старо, хем патило...мога да споделя своите впечатления след първите 2 седмици(съботи по-точно). Първия път...като за първи път имах леки болки в десния крак след цял ден каране. Не че не ги усетих още в началото, но понеже Кики твърди че го мързи повече от мен - е вервайте ми , не е така. Цял ден си търпях(разходката през Лъкатник), а можеше да спра и врътна със специалния инструмент който си го носих целия ден.
            За миналата събота обаче си ги направих по правилата, което доведе до ефекта, че през деня въобще не ги усещах по време на карането....Да бях послушал Кики още предния път.
            Доволен съм. И миналата събота падах покрай мокрите листа, тази също се врътках 4-5 пъти...нищо.
            Снимки как изглеждат на крака ми съм пуснал в темата за похвали...http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=6848&page=33
            Настина са скъпички, съизмерими са с цял един по-евтин екип, но кокаляците ми са по-скъпи, колко и астериска да не гарантира 100% "успеваемост".
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #7
              До: продуктови тестове

              Мики,
              нищо против не искам да кажа, но такова падане с осукване на коляното се случва на 100 "проби" един път
              Когато се късат най-вече вътрешни връзки, кракът направо се запрята навън от коляното. При такова падане, когато моторът остане върху крака ти и се плъзгаш заедно с него има опасност (както при мен се е случвало два пъти) някаква бабуна да посрещне затиснатия крак и да го обърне обратно. В този сличай май спасение няма, ако ще и да са заварени наколенките за крака ти. Ако коляното не поддаде, ще го направи в бедрената става, което си е още по-голям проблем, защото там е много силно нервирано място.
              Не знам, от една година се двоумя за тоя астериск и аз ...
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                До: продуктови тестове

                То се някъде ще подаде при силно натоварване , от това спасение няма.Идеята е че коленните връзки са много по-слаби от бедрената става и се късат лесно.За това да се предпазват те , пък то ако е било писано някое зверско падане ..........
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #9
                  До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                  темата е много много важна /в щатите например без да имаш такива шини за краката..не ти правят застраховка спортна някои фирми / ..за това смятам че заслужава да се отдели отдели отделна тема и по специално внимание на въпроса още повече че много хора които тепърва искат да започнат да практикуват офф роуда използват форума за събиране на първоначалната екипировка

                  Коментар


                  • #10
                    До: продуктови тестове

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Относно наименованието - в Щатите дори не се казват "наколенки" (knee guards), а "коленни скоби / шини" (knee braces). По понятни причини не върви на български език да се ползва "коленна скоба" или "коленна шина", понеже скобите и шините, пази Боже, идват след падането, а не преди него.
                    Но като цяло - в случая "наколенки" се ползва поради липса на по-добро определение.
                    Другото което трябва да се знае когато се вкарват такива пари в даден продукт, е че всичко по наколенката е напълно ремонтируемо - всяка отделна част може да се купи отделно, което позволява да се ползва години наред.
                    Aми не ,всъшност разликата е в това че knee brace (шината) предпазва от хипер екстензия - ( пре растягане и усукване на коляното) като ограничава крайната позиция на кракът и не му позволява да се разгъне докрай неволно при удари и падания

                    Коментар


                    • #11
                      До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                      Здравейте. Възтановявам се от реконструкция на предна кръстна връзка на коляното, изпуснах ски сезона ма..а му, но се надявам за пролетта да съм ок за мотора. Искам да попитам собствениците съвсем сериозно Астериска дали предпазва от посъкване в коляното наистина или маркетинга му е вповечко? Има ли конкурентни продукти? При контузията бях с наколенки някакви цемото които се огънаха като вафли.... Виждам че колегата в поста по-горе е споменал че се закачат за ботуша - с всички марки ботуши ли работи системата? И не на послено място как мога да си ги доставя дотук, кажете моля някои сайт, които да ги доставя щото тези, които знам не ги предлагат. Мерси за отговорите!
                      Bling bling, money ain't a thing :)

                      Коментар


                      • #12
                        До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                        Колега, пиши ЛС на Goblin
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                          В магазина на Керин има - ивиес -добри са и са от карбон,мисля че са 600евро к-т лява и дясна .

                          Коментар


                          • #14
                            До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                            Аз скоро се надявам да се сдобия с наколенки SixSixOne страшни
                            [I] Дялкам бяло за щяло и нещяло ![/I]

                            Коментар


                            • #15
                              До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                              Здравейте, харесал съм си 2 модела наколенки, понеже сегашните "roleff", които си взех са пълни боклуци и само се въртят и сукат... изобщо много некачествено направени, все едно съм ги правил в час по трудово убочение в даскало...
                              Та... за наколенките, които смятам да купя, едните са CEMOTO (магазин Ендуро на Пиротска), а другите ProGrip (Мотобума в Овча Купел), кои според вас са по здрави, удобни и двата модела ми се струват къде къде по читави от сегашните ми. Аз клоня повече към Cemoto... вие какво мислите по въпроса, ако имате и други предложения, до 70-80 лв, предлагайте
                              KTM Fen

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X