Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Наколенки АСТЕРИСК (ИНФО)

    Здравейте колеги,
    интересува ме някой ползва ли подобни наколенки и какви са му впечатленията.Накой може ли да сподели как се определя размера на този вид наколенки и дали действително помагат на колянната става?

    Проблема е следния :
    Преди няколко дни се контузих с мотора и най вероятната диагноза ще е скъсани колянни връзки но това ще се разбере след първата операция . Много ще съм благодарен ако някой сподели за тези наколенки защото съм чел и чувал , че доста помагат за подобни травми но не са в масова употреба поради високата им цена...

    Също ако някой от форума има за продан или може да каже продават ли се някаде в БГ или само през сайтове в интернет и каталози става поръчката?

    Предварително ви благодаря!

    Коментар


    • #32
      До: Наколенки АСТЕРИСК (ИНФО)

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21220
      Последно редактирано от kosamamasa; 11-03-09, 11:56.

      Коментар


      • #33
        До: Наколенки АСТЕРИСК (ИНФО)

        Първоначално публикуван от Цезар Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        интересува ме някой ползва ли подобни наколенки и какви са му впечатленията.Накой може ли да сподели как се определя размера на този вид наколенки и дали действително помагат на колянната става?

        Проблема е следния :
        Преди няколко дни се контузих с мотора и най вероятната диагноза ще е скъсани колянни връзки но това ще се разбере след първата операция . Много ще съм благодарен ако някой сподели за тези наколенки защото съм чел и чувал , че доста помагат за подобни травми но не са в масова употреба поради високата им цена...

        Също ако някой от форума има за продан или може да каже продават ли се някаде в БГ или само през сайтове в интернет и каталози става поръчката?

        Предварително ви благодаря!
        Колега, прочети цялата тема. Наколенките се продават и в Интернет, и в България.

        СЛЕД контузия помагат с укрепване на ставата, и най-вече са единствените които имат достатъчно реглажи по мускулите за да можеш да компенсираш загубата и възстановяването на мускулна маса. Виж точно каква ти е диагнозата, и ще питам производителя какъв точно размер се препоръчва в случаи като твоя.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

          Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
          ...Цената е 1350лв......с мито и ДДС. В щатите са по 600$. В eBay има и по-евтини, особено малки размери...
          Току що преживях разтърсващо разочарование. Станах свидетел на трагичната кончина на наивните си мечти. След като преди 2.5 месеца осуках лявото коляно и разтегнах вътрешна връзка реших, че ми е нужна по-добра защита. Убедих се, че конвенционалните наколенки не са достатъчни. Твърдо бях решил да си купя подобни шини. Чак сега обаче прочетох тази полезна тема и след, като разбрах цената изпаднах в истеричен шок, последван от нервна криза и тежка депресия.
          Излиза, че протекцията и здравето са за тези, които му държат края. Аз за жалост не съм от тях. За такива като мен остават травмите и болката. Не че не съм свикнал, ама... За жалост, колкото и да искам такива шини не бих могъл да си купя. Не и сега, имайки пред вид проклетата криза. Ако не беше тя щеше да ми е по джоба, но не би. Е, колеги завиждам ви благородно. Пожелавам ви да не ви се налага да ги ползвате по предназначение. А на себе си и на такива като мен пожелавам... Оф, какво да пожелая? Ами късмет пожелавам. То за нас остава само късмета.

          И с риск да погубя и мъничкото надежда останала у мен ще задам един въпрос. Каква е най, най, най-евтината алтернатива? Има ли някаква марка с по "цървулска" цена?
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • #35
            До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

            Честно казано нямам чак тоя проблем както на колегата от по горния пост, но две-три години се назландисвах да си взема най-вече заради цената много ми се виждаха по точно ми се свидеше. След едно падане есента и малко поусукване отърчах веднага да си взема за което вече на 100% съм убеден че трябваше да се случи много по-рано това нещо и да не разчитам чак толкова на късмета не че ще имам пълна защита но се чуствам по сигурен вече.

            Дано не се налага да ги пробвате дали вършат работа, и това чудо да си остане безработно.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #36
              До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

              Тези вършат ли работа? Искам да кажа дали вършат работа като шини, а не като обикновенни наколенки?
              Марката и модела на първата снимка е THOR FORCE-2009. Цената им е 100$ и са нови. А на втората снимка са EVS WEB MX Втора ръка на цена към 150$.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от SAMURAI; 17-03-09, 14:10.
              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

              Коментар


              • #37
                До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                EVS WEB върши работа, те са алтернатива на астериск и като нови са на същата цена. Така, че ако имаш възможност да ги вземеш за 150$ и са твоя размер не се замисляй. Друг сравнително евтин варянт който също работи по предназачение и с много и лесни настройки е EVS SX02 , цена около 100$ за бройка
                Прикачени файлове
                motobattalion

                Коментар


                • #38
                  До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                  Самурай, аз имам алтернативен въпрос към теб - каква е най-най нецървулската цена която можеш да дадеш за Астериск ? Пиши ми на лично.

                  За другото - по ред на важност:

                  - НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА, не теглете чертата на евтините наколенки, в очакване да съберете парички за по-скъпи коленни шини. Вземете си каквито наколенки са ви по джоба и по вкуса в настоящия момент, и тогава мислете за скъпи коленни шини.

                  - Алтернативи има, но всичките са горе-долу на една цена. Астериск са изобретателите на мотоциклетната коленна шина (коментирали сме го и другаде, изобретени са от създателя на Cti, които са медицински шини), и правят само и единствено това. И други фирми вече предлагат подобни продукти, никой от тях не е лош, но и никой не е по-евтин.
                  Никой от тези продукти обаче не предлага закопчаване на шината към ботуша (за да се предотврати усукването на ставата при забиване на крака в земята), и никоя не предлага гъвкав реглаж на ширината. И последно - всички останали са с ремъчно пристягане, разпределено на няколко точки, а не с връзки, разпределено по цялата дължина на шината. Това не е проблем при каране (въпреки че понякога ремъка може да се обърне), но имам биещи съмнения как ще се държи при падане и здрав удар. Да не дава Оня Горе.

                  - За разликата между наколенка и коленна шина - тия дни ще понапиша нещата по-подробно, но накратко - НАКОЛЕНКАТА има за цел да предпази коляното, основно капачката, от механичен удар.

                  - Коленната шина, освен гореописаната защита, има за цел да предпази цялата коленна става срещу обръщане, усукване, както и от стандартните удари от които предпазва и обикновената наколенка (но предполагаемо предпазва по-добре, понеже ударите се разсейват по рамката на шината, а не по крака на носещия я). Това се постига чрез гореспоменатата рамка, която се движи върху две панти.

                  Тези панти обаче са плаващи, като по този начин двете части на рамката (горна и долна) се движат една спрямо друга по начина по който се движи коленната става. Ако си представите часовникови стрелки - представете си да се движат една спрямо друга не само на събиране - раздалечаване, но и да са на две независими оси, които леко плават една спрямо друга.

                  За цената - не се сещам за човек от форума за който да не сме направили някакво усилие за намаляване на цената, и то не символично. Така или иначе за всички членове на форума има автоматично 10% отстъпка, стига предварително да се свържат с мен.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #39
                    До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                    Първоначално публикуван от vaskosi Преглед на мнение
                    EVS WEB върши работа, те са алтернатива на астериск и като нови са на същата цена. Така, че ако имаш възможност да ги вземеш за 150$ и са твоя размер не се замисляй. Друг сравнително евтин варянт който също работи по предназачение и с много и лесни настройки е EVS SX02 , цена около 100$ за бройка
                    EVS Web се продават на бройка. Цената им за чифт (официалната) е по-висока от на Астериск. Вече за колко се продават в интернет зависи от цената на която излизат от завода, и съответно от себестойността им. На старо е друг въпрос, там вече са се напаснали по чуждото коляно и не знам какво що. Но със сигурност са алтернатива на обикновени наколенки.

                    SX02 са добри, но не са точно шина. Полу-шина са.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                      А някой пробвал ли е EVS Vision модела?
                      в момента са на добра цена.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #41
                        До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                        Vision винаги са били на добра цена, виноват, точно тях имах предвид като казвах че не са точно шини, а по-скоро подсилени наколенки. Единствените истински шини за възрастни в каталога на EVS са Web.

                        Но не бих заплюл вижъна в никакъв случай, сигурен съм че като наколенки и междинно решение са читави.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                          Аз мисля да си взема такива - Acerbis Impact Evo:

                          Днес ги пробвах, и въобще не се усещат, много са леки и удобни, а и се закопчават бързо и лесно (без лепенки).

                          Иначе за шини - в Еди Моторс гледах шини, почваха от 400лв за чифт, 600лв, а по-скъпите бяха на бройка. Мисля, че евтините бяха точно Vision, по-скъпите изобщо не ги гледах...
                          Последно редактирано от ACCELERATOR; 17-03-09, 22:47.

                          Коментар


                          • #43
                            До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                            Ето с тези наколенки бях като си прецаках коляното. Помагат при удар, но не и при усукване.

                            http://www.getgeared.co.uk/core/medi...7d7699b86cbcb2
                            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                            Коментар


                            • #44
                              До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                              Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                              Аз мисля да си взема такива - Acerbis Impact Evo:

                              Днес ги пробвах, и въобще не се усещат, много са леки и удобни, а и се закопчават бързо и лесно (без лепенки).

                              Иначе за шини - в Еди Моторс гледах шини, почваха от 400лв за чифт, 600лв, а по-скъпите бяха на бройка. Мисля, че евтините бяха точно Vision, по-скъпите изобщо не ги гледах...
                              Със същите преди 10 дни при падане скъсах медианна връзка на лявото коляно - равносметката е 3 седмици с шина на коляното и 3 седмици с наколенка след това! Супер удобни са, но при усукване не пазят!
                              КЕФА ЦЕНА НЯМА! Борис Кърчев

                              Коментар


                              • #45
                                До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                                Не ги обвинявайте, няма как да опазят при усукване. Не им е това целта, не са и проектирани за това.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X