Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв лек автомобил/ван

    Здравейте другарчета

    Търся си кола, може и ван, за ходене на работа - десетина километра във всяка посока(това е и една от причините да се насоча към бензиновия двигател - дизела няма време да загрее или тъкмо загрял се гаси). Изискванията са следните:
    - Дължина до 4,6 метра(иначе не се побира в гаража);
    - С бензинов двигател(по принцип мисля да карам на бензин, но искам да имам възможност за газификация);
    - Мощност не по-малко от 90 коня и въртящ момент около 200 нютон метра;
    - Без градски калинки(1,90/95 кила съм);
    - По принцип гоня по-нова година(от 2002) и концепция, не е нужно колата да има ESP, тракшън и т.н. модерни дивотии;
    - Без прехвалени(според мен) марки като Mercedes, BMW, Audi, VW и т.н., както и Ford, Renault, Fiat;
    - И разбира се да е възможно най-безпроблемна от към електроника, двигател, окачване и т.н. поддръжка, евтина също
    - За предпочитане комби(кола среден клас) или седан/хечбек(висок клас, защото комбитата са над допустимата дължина);
    - Да има климатик, разбира се кожения салон и парктроника не са задължитлени, но ще е хубаво да ги има;
    - 4х4 не е задължително;
    Бюджет за придобиване - около 7, 000 лв.

    Ако някой от вас има нещо отговарящо на горните условия за продажба, нека го сподели тук, в темата или на лично(ако нарушава правилата на форума).

    п.п.
    Знам, че това по принцип е раздел за автомобили 4х4, но гледам че и други колеги пускат подобни теми тук.
    Последно редактирано от mokanina; 26-08-16, 22:44.
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    Honda HR-V 1.6i 4WD
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

  • #2
    От: Какъв лек автомобил/ван

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160529_004.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5724373
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160424_003.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5724374

    2.0 136к.с., 181нм./4500об.. 4,57метра., тракшън контрол, АБС, Автопилот, Климатроник, камера за заден ход(аз съм я слагал допълнително) с дисплей в огледалото. Газов инжекцион, в много добро състояние, без ръжди, с нови летни гуми, зимните края на октомври ще се купуват. Частите са на повече от добри цени, но за сега извън обслужването съм сменил един маншон на полуоската, колата е изключително здрава. Каквото и да съм проверил е по-евтино от на Пасат.
    За 6000лв. бих се разделил с нея. Вървят много по-евтино и много трудно се намира читава.

    П.П. Поста е повече за насочване и да се похваля
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв лек автомобил/ван

      И още нещо - всички коли на газ, които съм карал до сега са имали едно много дразнещо придърпване/липса на мощност при потегляне, което ме дразни ааадски много.
      Това от какво е и на всички коли газ/бензин ли го има?

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      П.П. Поста е повече за насочване и да се похваля
      Благодаря колега, досетих се Наистина е много лачена маздичката.
      РенеГАД
      VW Golf V Variant 1.9 TDI
      Honda HR-V 1.6i 4WD
      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

      Коментар


      • #4
        От: Какъв лек автомобил/ван

        Не разбрах искаш ли да е 4х4, или не е задължително ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Какъв лек автомобил/ван

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Не разбрах искаш ли да е 4х4, или не е задължително ?
          Наистина не съм писал - не е задължително. Ще го допълня.
          Както горе съм писал гоним година. Да речем от 2002 година натам.
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #6
            От: Какъв лек автомобил/ван

            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            Здравейте другарчета

            Търся си кола, може и ван, за ходене на работа - десетина километра във всяка посока(това е и една от причините да се насоча към бензиновия двигател - дизела няма време да загрее или тъкмо загрял се гаси). Изискванията са следните:
            - Дължина до 4,6 метра(иначе не се побира в гаража);
            - С бензинов двигател(по принцип мисля да карам на бензин, но искам да имам възможност за газификация);
            - Мощност не по-малко от 90 коня и въртящ момент около 200 нютон метра;
            - Без градски калинки(1,90/95 кила съм);
            - По принцип гоня по-нова година(от 2002) и концепция, не е нужно колата да има ESP, тракшън и т.н. модерни дивотии;
            - Без прехвалени(според мен) марки като Mercedes, BMW, Audi, VW и т.н.
            - И разбира се да е възможно най-безпроблемна от към електроника, двигател, окачване и т.н. поддръжка, евтина също
            - За предпочитане комби(кола среден клас) или седан/хечбек(висок клас, защото комбитата са над допустимата дължина);
            - Да има климатик, разбира се кожения салон и парктроника не са задължитлени, но ще е хубаво да ги има;
            - 4х4 не е задължително;
            Бюджет за придобиване - около 7, 000 лв.

            Ако някой от вас има нещо отговарящо на горните условия за продажба, нека го сподели тук, в темата или на лично(ако нарушава правилата на форума).

            п.п.
            Знам, че това по принцип е раздел за автомобили 4х4, но гледам че и други колеги пускат подобни теми тук.
            По зададените критерии + кожа и парктроник излизат само Пежа 407, 607 и Ситроен Ц5;

            Ако махнем кожата и парктроника излизат над 800 обяви.

            Аз лично френски бензин не бих си взел - ПСА имат добри дизели и харчещи бензини

            Ако включиш и прехвалените марки вече избора е доста по голям и с кожа и с парктроник.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Какъв лек автомобил/ван

              При тези критерии, ако няма да слагаш газ би те посъветвал да прегледаш разните Митсубишите с GDI двигател. Там и цените са сравнително добри, предвид, че на практика не се газифицират.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Какъв лек автомобил/ван

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                По зададените критерии + кожа и парктроник излизат само Пежа 407, 607 и Ситроен Ц5;

                Ако махнем кожата и парктроника излизат над 800 обяви.

                Аз лично френски бензин не бих си взел - ПСА имат добри дизели и харчещи бензини

                Ако включиш и прехвалените марки вече избора е доста по голям и с кожа и с парктроник.
                За съжаление всеки един от гореизброените автомобили са с дъжина над 4,6 метра. От друга страна съм имал Citroen C5 и Xsara Picasso и искам нещо друго
                С останалите твърдения съм напълно съгласен.
                Не искам дизел, понеже със сегашното ми каране не навъртам повече от 7-8 000 км. годишно и колата в 90% от случаите се кара студена.

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                При тези критерии, ако няма да слагаш газ би те посъветвал да прегледаш разните Митсубишите с GDI двигател. Там и цените са сравнително добри, предвид, че на практика не се газифицират.
                Не знам дали ще слагам ... но не ми се иска ми се лишавам от възможността за газ.
                Също така знам, че двигателите с директно впръскване(не съм сигурен дали е за всички или само за тези на Митсубиши) са капизни откъм качеството на бензина, а както знаем в България масово бензина и дизела са с отвратително качество.
                РенеГАД
                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                Honda HR-V 1.6i 4WD
                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв лек автомобил/ван

                  Меган Сценик или някоя по-нова баничарка ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв лек автомобил/ван

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Меган Сценик или някоя по-нова баничарка ?
                    Иска ми се да избягваме марки като Ford, Fiat, Renault ... трябваше да го напиша в първия пост.

                    Нека попитам - някой да има преки впечатления от Vectra C и Zafira B (2.2i, 147 к.с., 203 Nm)?
                    Карал/имал съм Astra F и G(и двете комби, газ/бензин) и като цяло съм по-доволен от G. С по-новите поколения на Opel почти нямам опит, като изключим една Астра H 1.6 газ/бензин, която карах около 300-400 км. и не ми хареса(по-шумна и по-зле сглобена от G, имаше дразнещото придърпване/липса на мощност при потегляне).
                    РенеГАД
                    VW Golf V Variant 1.9 TDI
                    Honda HR-V 1.6i 4WD
                    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв лек автомобил/ван

                      Дай некви по-конкретни рамки, и да почваме да рЕдим пъзела.

                      До тук разбрах, комби под 4.6m бензин/газ с повечко нютони, което ако не искаш мотор 2.5-3.0л., за мен значи до 2.0 с турбина.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв лек автомобил/ван

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Дай некви по-конкретни рамки, и да почваме да рЕдим пъзела.

                        До тук разбрах, комби под 4.6m бензин/газ с повечко нютони, което ако не искаш мотор 2.5-3.0л., за мен значи до 2.0 с турбина.
                        Да го кажем така:
                        Търся евтина поддръжка и за това избягвам "премиум" автомобили като мерцедес, бмв, ауди и да речем фолксваген. Отделно, че въпросните автомобили са масово с неколкократно превъртани километражи, убити от каране и съмнително състояние с потенциално скъпи ремонти. Точно за това не искам и турбо, понеже е още едно нещо, което може да се счупи(мое си мнение, може и да греша).
                        Отделно от това в тоя ценови клас и габаритни размери мога да си позволя ц класа(много гният, скъпа поддръжа), 3та серия бмв(скъпа поддръжка, трошлива) и ауди а4(тясна, скъпа поддръжка, трошлива), голф 4(малка, с нереално висока цена според мен).

                        2.2(Z22SE 147 к.с.) на опел ми изглежда с добри технически характеристики и доколкото разбрах подлежи на газификация. Въпросът е - надеждни ли са. Като цяло съм се насочил към Вектра C и Зафира B с такъв мотор ...
                        Така, че ако има някой с преки наблюдения към тези автомобили или ако може да предложи тяхна алтернава ще му бъда благодарен да сподели какво мисли.
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв лек автомобил/ван

                          http://automedia.investor.bg/catalog...cartech_13549/
                          Peugeot 307 SW

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв лек автомобил/ван

                            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                            Иска ми се да избягваме марки като Ford, Fiat, Renault ... трябваше да го напиша в първия пост.

                            Нека попитам - някой да има преки впечатления от Vectra C и Zafira B (2.2i, 147 к.с., 203 Nm)?
                            Карал/имал съм Astra F и G(и двете комби, газ/бензин) и като цяло съм по-доволен от G. С по-новите поколения на Opel почти нямам опит, като изключим една Астра H 1.6 газ/бензин, която карах около 300-400 км. и не ми хареса(по-шумна и по-зле сглобена от G, имаше дразнещото придърпване/липса на мощност при потегляне).
                            2.2 не знам как е. 1.8 e много здрав мотор, чувам че и газ понася лесно на вектрата и е ОК, на Астрата перфектен. На всички бензинови мотори на опел трябва да се сменят свещи по график 30000 по спомен, ако забравиш по някое време ще си замине бобината - казвам го от личен опит.

                            Пак от личен опит на жената астра Н с 1.6 и ГИ Ловато - голямо недоразумение. Придърпва при ускорение, празния ход играе - просто мотора не става да се кара на ГАЗ. Сега жената си кара Диското и е много щастлива.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв лек автомобил/ван

                              Виж Корола Версо,за тези пари можеш да вземеш 2-ра генерация,леко ударен,или пък последните от първа- 2003,доказано здрав автомобил.
                              Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 27-08-16, 06:51.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X