Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв лек автомобил/ван

    Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
    Гледал съм такива фейслифтови, но за съжаление не ми хареса никоя от тези, които са на пазара в момента.
    Като характеристиките на двигателя ми харесват(поне на хартия ).

    Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
    2.2 не знам как е. 1.8 e много здрав мотор, чувам че и газ понася лесно на вектрата и е ОК, на Астрата перфектен. На всички бензинови мотори на опел трябва да се сменят свещи по график 30000 по спомен, ако забравиш по някое време ще си замине бобината - казвам го от личен опит.

    Пак от личен опит на жената астра Н с 1.6 и ГИ Ловато - голямо недоразумение. Придърпва при ускорение, празния ход играе - просто мотора не става да се кара на ГАЗ. Сега жената си кара Диското и е много щастлива.
    Абсолютно същите наблюдения като твоите на Астрата, която карах и аз.
    Имам един познат газаджия, който каза, че на 2.2 го има същия проблем с придърпването и празния ход(аз си мислех, че от малката мощност на двигателя, но моя човек каза, че е от компютъра).
    1.8 също ме печели с това, че е с обикновен маховик, но пък е с ремък.
    2.2 - демпферен, но с верига
    Другия въпрос е кой от двата 1.8 е по-подходящ за газова 125 или 140 к.с.
    За съжаление екземпляри(астри комби и вектри седан/хеч) с такива мотори не си харесах по сайтовете.

    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
    Виж Корола Версо,за тези пари можеш да вземеш 2-ра генерация,леко ударен,или пък последните от първа- 2003,доказано здрав автомобил.
    Корола и Корола Версо по спомен ползваха еднакви мотори(май бяха 1.4 - 90 к.с. и 1.6 - 110), които не подлежат на газификация и обичат да си хапват масълце.

    От ровенето из сайтовете за коли втора ръка попаднах на модел, който не бях обмислял като възможност до сега, а именно Mazda 5, модел 2005-2010. Двигател 2.0 - 145 к.с.
    Та някой има ли някакви впечатления от този ван? Двигателя подлежи ли на газификация, надежден ли е като цяло, гние ли купето(проблем при маздите, особено 3 и 6).
    Доколкото разбрах, двигателят е с верига, но не знам дали е с обикновен или демпферен маховик. Поддръжката как е като цена и какво общо има тази Mazda c Ford?
    Последно редактирано от mokanina; 28-08-16, 09:52.
    РенеГАД
    VW Golf V Variant 1.9 TDI
    Honda HR-V 1.6i 4WD
    "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

    Коментар


    • #17
      От: Какъв лек автомобил/ван

      Общото с Форд е, че Форд от десетина и повече години държат основният пакет от акции на Мазда. От там почти всички модели се разработват от Форд и се обличат в кожата на Мазда. Само Форд Рейнджър е маскирана Мазда БТ-50. Мисля, че последната японска мазда е 626-цата на Иван. С две думи купуваш си мега яка ипонска Мазда 5, а всъщност караш Форд C-Max. Въпросният двигател 2,0 145 коня с верига е Zetec на Форд, който се слага на Фокус, Мондео и производните им.

      Мен ако питаш, не изключвай Форд. И по принцип не се ограничавай до 1-2 модела. Тръгвай да обикаляш по салоните и гледай нещо запазено. Аз доста обикалях да търсим кола за един приятел и не е истина колко скрапирани и замаскирани автомобили се предлагат. Вклчително и много сериозни ръжди по германки и швейцарки на по 6-7 години.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Какъв лек автомобил/ван

        Използват обща платформа - окачването е Форд Фокус. Гледал съм няколко под 10-годишни отдолу - много повърхностна ръжда, както по купето, така и по окачването. Обаче говоря за Англия, където няма зима и антикорозионната защита не е приоритет. Двигатели и трансмисия нямам представа какви са.

        edit:
        Изпревариха ме
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #19
          От: Какъв лек автомобил/ван

          Тази, която съм набелязал е в Мюнхен. От това, което прочетох от предните два поста, май ще пропусна този модел ...
          Ръждите ме притесняват, за Zetec на Ford като че ли не съм чувал нищо лошо ...
          Иначе петицата е по-голяма от Форд С-Мах, а в уикипедиа пише "Also called Ford i-MAX"
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #20
            От: Какъв лек автомобил/ван

            Аз съм имал Зафира В 2,2 бензин. Моторът е 155кс, директно впръскване с верига. Гори от 10 нагоре, криво-ляво върви. Колата е типичен опел - дървена отвсякъде, но евтина и с прилично поведение. От същите години съм имал корола версо 1,8 бензин. Разлика от небето до земята в полза на тойотата. Но и 10 бинки в цената на ново. И моторът беше значително по спънат, както и значително по икономичен.

            Коментар


            • #21
              От: Какъв лек автомобил/ван

              Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
              ...
              Иначе петицата е по-голяма от Форд С-Мах, а в уикипедиа пише "Also called Ford i-MAX"
              Добре де, но нали търсим нещо по 4.6m, а това колко е дълго ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Какъв лек автомобил/ван

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Добре де, но нали търсим нещо по 4.6m, а това колко е дълго ?
                Въпросът е доста спорен
                Аутодата казва 4610 mm, а уикипедиа 4505 mm. И в двата случая се побира в гаража.
                Такаа ... до сега до какви марки/модели стигнахме:
                - Opel - Astra H, Vectra C, Zafira B с 1.8 мотор. За вектрата разбрах, че е с ремък и обикновен маховик(За другите два модела би трябвало да е същото).Само не знаем дали да търся 125 или 140 к.с. ...
                - Peugeot 307 SW 2.0i - нищо не знаем за него, харчи ли масло, не харчи ли, газ може ли да се слага, здрав ли е, каква му е поддръжката
                - Corolla Verso - струва ми се малко малка, но да речем че ще го преживея ако подлежи на газира и е здрава.
                - Mazda 5 - мотор с верига, маховик - неизвестен, вероятно се слага газ без проблем, ОБАЧЕ гние ...

                Все още се ослушвам за мнения и предложения.

                п.п.
                За момента клоня към хлОпел-а.
                Бях прочел някъде, че имало случаи на самозапалили се Зафири Б а Мазда 5 имала някакви драми със задното окачване.
                Последно редактирано от mokanina; 28-08-16, 13:05.
                РенеГАД
                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                Honda HR-V 1.6i 4WD
                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв лек автомобил/ван

                  Моята Мазда я избирах по близки критерии. По план напролет ще се търси нещо подобно и за брат ми. Той клони най-вече към Мазда 6 хечбек, аз го навивам за Мазда 3 2,0, третия вариант е да вземе моята, а аз да си търся нещо друго. Заглеждам Lexus IS200 хечбек, някой да има мнение за него? Отговаря на критериите на темата.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв лек автомобил/ван

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Общото с Форд е, че Форд от десетина и повече години държат основният пакет от акции на Мазда. От там почти всички модели се разработват от Форд и се обличат в кожата на Мазда. Само Форд Рейнджър е маскирана Мазда БТ-50. Мисля, че последната японска мазда е 626-цата на Иван. С две думи купуваш си мега яка ипонска Мазда 5, а всъщност караш Форд C-Max. Въпросният двигател 2,0 145 коня с верига е Zetec на Форд, който се слага на Фокус, Мондео и производните им.

                    Мен ако питаш, не изключвай Форд. И по принцип не се ограничавай до 1-2 модела. Тръгвай да обикаляш по салоните и гледай нещо запазено. Аз доста обикалях да търсим кола за един приятел и не е истина колко скрапирани и замаскирани автомобили се предлагат. Вклчително и много сериозни ръжди по германки и швейцарки на по 6-7 години.
                    Това не е вярно. В момента Форд притежава 2.1% от Мазда, като най-високият притежаван % е около 33%, което не е "основният пакет от акции". Иначе за съвместните ми платформи, ДВГ е вярно, макар че при Мазда 5 само платформата е обща с Форд, а и бензините, и дизелите са на Мазда. Имах съмнение за дизела, дали не ХДИ от ПСА, като при Мазда 3, но не е...

                    Sent from my D5803 using Tapatalk
                    Последно редактирано от zlost; 28-08-16, 12:19.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв лек автомобил/ван

                      Гледам тук коментираните возила, гледам и ... по-убаво от мойто гардже не виждам.
                      Автора явно клони към Опел, обаче и тук преобладават негативните мнения. Ще се присъединя към тях. Преди години и аз се бях запалил за Зафира. По него време имах колега (англичанче, добър автомонтьор) фен на марката, ама на ония 80-90-арските. Та той вика -> екотек=пълен боклук. Тва за 1.8 и 2.0, до 2.2 не стигнахме, щото не ги карат много в ЮК. Дизела бил нЕмощен за тва купе.

                      Тааа ... мойто гардже - за тоя бюджет CR-V 2-ра генерация, 2.0 i-vtec. Лека кола, високо комби с нек'во 4х4. Интелигентен vtec, т.е. икономичен vtec + VTC (променлива фаза на газоразпределение). Достатъчно икономичен при спокойно каране и достатъчно спортен при агресивно каране. Доказано рентабилен - рядко се чупи, достъпни части. Ангренаж с 2 вериги, малко скъпи, но сменяващи се на по-голям интервал. Лека драма в първата година на производство - износва разпр.вал, заради недобре изчислени маслени магистрали и използване на менте масло от некадърници.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв лек автомобил/ван

                        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                        Гледам тук коментираните возила, гледам и ... по-убаво от мойто гардже не виждам.
                        Автора явно клони към Опел, обаче и тук преобладават негативните мнения. Ще се присъединя към тях. Преди години и аз се бях запалил за Зафира. По него време имах колега (англичанче, добър автомонтьор) фен на марката, ама на ония 80-90-арските. Та той вика -> екотек=пълен боклук. Тва за 1.8 и 2.0, до 2.2 не стигнахме, щото не ги карат много в ЮК. Дизела бил нЕмощен за тва купе.

                        Тааа ... мойто гардже - за тоя бюджет CR-V 2-ра генерация, 2.0 i-vtec. Лека кола, високо комби с нек'во 4х4. Интелигентен vtec, т.е. икономичен vtec + VTC (променлива фаза на газоразпределение). Достатъчно икономичен при спокойно каране и достатъчно спортен при агресивно каране. Доказано рентабилен - рядко се чупи, достъпни части. Ангренаж с 2 вериги, малко скъпи, но сменяващи се на по-голям интервал. Лека драма в първата година на производство - износва разпр.вал, заради недобре изчислени маслени магистрали и използване на менте масло от некадърници.
                        Не съм съгласен колега. Не клоня към нищо(точно за това съм пуснал и темата), но за сега гореспоменатите опели ми се струват като най-добрия вариант.
                        Още нещо с което не съм съгласен - CR-V mk.2 за 7000 лв., пълен абсурд да се намери, освен някоя с десен волан.
                        С ляв волан цената започва от около 10000 лв.
                        Опарих се от американския москвич в подписа и намразих марката. Страх ме е да не влезна пак в същия филм ...
                        Точно за това търся нещо по-нова година със поносима поддръжка и не скъпи ремонти.

                        п.п.
                        Вкарваме още един автомобил за обсъждане - Mitsubishi Lancer комби 2004-2006 година( или нещо от тоя род). Прилича на катафалка и отвътре е изключително грозно(прилича повече на кола от края на 90-те, отколкото на такава от 2004 година). В нета не открих почти никаква информация за него.
                        Последно редактирано от mokanina; 28-08-16, 13:07.
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв лек автомобил/ван

                          Вектра Ц търси с мотор Z22SE (147 кс) който става за газификация докато другия Z22YH е с директно впръскване (153кс) и става но много скъпо.
                          1.8 не че е лош но идва малък за това купе и освен ако не си мнооооого спокоен водач няма да ти хареса.

                          1.8 моторите и двата стават за газификация и според мен на една Астричка биха заспали като мощност.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв лек автомобил/ван

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Вектра Ц търси с мотор Z22SE (147 кс) който става за газификация докато другия Z22YH е с директно впръскване (153кс) и става но много скъпо.
                            1.8 не че е лош но идва малък за това купе и освен ако не си мнооооого спокоен водач няма да ти хареса.

                            1.8 моторите и двата стават за газификация и според мен на една Астричка биха заспали като мощност.
                            По-назад в темата коментирахме с един колега за едно специфично придърпване при Астра Н. Същото го коментирах с май познат, газаджия, който ми обясни, че придърпването ще го има и при 2,2i 147 к.с.
                            Точно поради тази причина съм се насочил към 1.8 125/140 к.с. (z18xe/z18xer). Също така 1.8 е с обикновен маховик и ремък, докато Z22SE е с демпферен/верига.
                            п.п.
                            Аз също предпочитам този мотор да го карам на Астра
                            РенеГАД
                            VW Golf V Variant 1.9 TDI
                            Honda HR-V 1.6i 4WD
                            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв лек автомобил/ван

                              Моканин, не знам Анкх-морпорк дали е близо до Бургас Ако да, отиди виж една синя Тойота Камри 2.4 автомат за седем и нещо..Ако е здрава тая кола, ще я караш до пенсия...па и после...
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв лек автомобил/ван

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Моканин, не знам Анкх-морпорк дали е близо до Бургас Ако да, отиди виж една синя Тойота Камри 2.4 автомат за седем и нещо..Ако е здрава тая кола, ще я караш до пенсия...па и после...
                                аз до пенсия май няма да мога да я докарам, ама и по-добре, защото до сега циганин и грък не съм виждал да плаща данъци и осигуровки
                                майтапа настрана(надявам се да не съм обидил циганите и гърците населяващи форума ), но количката не ми върши работа, понеже надвишава сериозно обявените 4,6 метра максимална дължина.
                                РенеГАД
                                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                                Honda HR-V 1.6i 4WD
                                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X