Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв лек автомобил/ван

    Мда,киа сеед и Хюндай и30 са абсолютно едно и също,разликата е в едрогабаритните части,калници ,фарове и т.н Купето е еднакво мисля,вдигнати на подемник отдолу не можеш да ги различиш.Изключително здрав автомобил,нареждам го до Хюндай елантра.Части колкото и каквито искаш,цени нормални.Има специфики разбира се,таблото с врътките за парното 1800 лв.Датчици разни по 180 лв.Борд компютър и той към хиляда и нещо..Иначе обичайните водни помпи,консумативи и др.са Ок.

    Недостатъци .Висока цена за придобиване,голям данък моята е с най многото коне за 1.4 до миналата година 309 лв. тая е около 208лв. мисля,макар че незнам за коя година и30 питаш,ако е след 2012 са със 6 скорости и до 100 коня с евро 5 и данъка е по малък.Ако е преди 2012 страдат масово от биалетки,направо са консуматив,аз ги смених на 25000 км.след това на 105000 ,има колеги които ги сменят през 15000 км.20 лв.са ама.....тоест 6 години по късно или преди месец да бъда точен е втората смяна при мен.
    Относно газифицирането ,мога да напиша дисертация понеже сам я газифицирах,веднъж напасната няма проблем,но човека който я газифицира трябва да е правил такава ,не че няма да я подкарат но проблемите ще са доста,от сега да ти кажа брц знаят и могат,първите такива коли на които се учеха ги закарахме ние.
    При мен разхода е 6 лв.на 100 км.газ в момента.Компютъра се самообучава ,има две кислородни сонди,моята "разбира" ако бензина е по стар от 3-4 седмици,смятай че никакви отклонения от параметрите на газта спрямо бензина не трябва да има.
    Страдат от клапани ,минали са ми 7-8 такива и до 150 000 км.нито една не е имала проблем с клапаните,бакшишите казват над 200-250000 хиляди правят клапани.
    Пиши за коя година година иде реч,защото и там има няколко неща,фабрично някои имат проблем с рейките,часта струва 1.80 лв.ама се разглобява страшно,във форума на киа съм пуснал как го правих аз.

    Ако си правиш колите сам е ок,но ако разчиташ на дилърите,бягай от кмб демек киа,инд Комерс са добре....
    Последно редактирано от Roninn; 24-11-16, 07:20.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Какъв лек автомобил/ван

      Ставаше въпрос за i30 SW /CW 1.6 122 к.с.
      Въобще не ми хареса ... Много мърлява, очукана и миришеше отвратително.
      Работеше като дизел, имаше запушени бензинови дюзи и съединител за смяна ... Също ми направи впечатление че е доста шумна.
      Търсенето продължава
      РенеГАД
      VW Golf V Variant 1.9 TDI
      Honda HR-V 1.6i 4WD
      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

      Коментар


      • От: Какъв лек автомобил/ван

        Коя година? На място със затворени очи трябва да не можеш да разбереш дали работи или не двигателя.Отвън също не се чува , пешеходците не ти дават път щото не те чуват.Относно инжекторите,тея коли са много чувствителни към стар бензин,по горе ти казах че разбирам по сутрешното палене дали бензина ми е по стар от три седмици.Също миризмата от ауспуха на студен мотор трябва да е остра и миришеща почти на ацетон.По салоните нямат бензин колите и като мине месец ,може и да не успеят да я запалят ,ще тресе , прекъсва и гасне,чека ще грейне и запише бедна смес и мисс файер на компа.Вземи си обд четец и задължително чети грешките на компа независимо дали свети или не чека,имай също предвид че схемата с грешките е сложен алгоритъм,може и да не свети чека и да има една страница грешки чакащи потвърждение.Съединител на тея коли над 300 к.Също мотора не трябва да е отварян под никакъв предлог,заради CVVT-то никога няма да е същия,при отваряне на мотора,корейците дават смяна на главата,не шлайфане.Ние сме шлайфали на 3 такива гаранционни ,разлика нямаше,но казаха че бягат градусите на фазоразпределението,тея мотори също излизат с заводски луфтове и хлабини на лагери и т.н,не се разработват.

        п.п SW -то на i30 е грозно според мен,на Ceed му върви повече SW

        п.п Гаранционни засрещнаха клапани поради гадни маслени филтри,не оригинални без клапан,едната даже два пъти го прави,причината е че мотора е двувалка с верига и обтегача е маслен,има клип в ютооб с предупреждение точно към собствениците на i30 да си сменят веригата веднага без повод,онагледено е и защо.
        Ако имаш въпроси съм на разположение

        п.п Преди два часа смених оригиналния акумулатор на моята ,на 7 години.[emoji1]
        Последно редактирано от Roninn; 25-11-16, 20:31.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Какъв лек автомобил/ван

          Малко стара темата, но това не е важно. Много хора в нужда може да прочетат нещо. Ти колега си сложна личност. Трудно ти се угажда. Изброяваш някакви технически критерии. Ти ли ги измисли или някой ти ги подсказа. Ако някой разбере коя марка коли според теб не е прехвалена, аз ще се гръмна. Виж кво си писал. Това баварец, мерцедес, ауди ... и т.н. не ги броиш за марки въобще.
          То кво остана ? Нисан ГТР. 4 местна супер кар. Конските сили ги имаш умножени по 5, въртящия момент по 3. Не е скъпа даже. На половината на Мерцедес АМГ СЛС. Той е 176 000 евра. Като нов.
          Остави Форд. Ако си падаш по американски коли - Шевролет Стингрей - 7.мото поколение. В САЩ струва 54 000 долара базовата версия. И стига до 86 хилки. Дъщеря ми работи във Вегас. Кара точна такава. Двуместна колица, 6.2 литров енджин, 460 мустанга препускат под капака. Най хитрото което са направили Дженерал Мотърс - има един бутон ЕКО. Натискаш го и компа изключва половината цилиндри. Праскаш си градско на 4 цилиндъра. 2. 5 галона на 100 гори тогава. 1 галон е 3.7 литра. А струва 2.50 долара галона. Е, то за теб просто няма угодия. Алтерлнативата е -
          ............ вероятно ТАКСИ. За финал да ти кажа една истина. Взимай мнение за кола само от 1 човек, и то професионалист. По този повод американците имат един лаф. Too many cooks spoil the broth. Няма да ти кажа как точно се превежда. Но отговаря на нашата поговорка - Девет баби, хилаво бебе И последната истина - Колата е като жената. Оглеждаш много коли, но пред която ти трепне сърцето - тя ще е. Въпроса е подсъзнателно да я разпознаеш.
          И сърцето ти да каже - Ето я моята кола. Точно така си е. Въпрос на социална психология е. Но нямам време да пиша по темата. Все пак сме авто форум. Послушай първо портмонето, а после сърцето си. Ще се справиш.

          Коментар


          • От: Какъв лек автомобил/ван

            Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
            Малко стара темата...Много хора в нужда може да прочетат нещо.
            Хората в нужда вече са напълно задоволени откъм полезни съвети.

            Коментар


            • От: Какъв лек автомобил/ван

              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
              Хората в нужда вече са напълно задоволени откъм полезни съвети.
              Новият Гагич явно още не е открил "Политиката", въпреки последните И метри, ма яко набира скорост !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какъв лек автомобил/ван

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Новият Гагич явно още не е открил "Политиката", въпреки последните И метри, ма яко набира скорост ! [emoji38]
                Не бих го сравнил "колегата" с Гагич.
                Някакъв комплекс явно го гони пича.
                п.п.
                Колата е голф 5 комби, за информация.
                А под "прехвалени" имах предвид високата цена на обслужване и части.
                п.п.п.
                Наздраве, че съм на маса
                РенеГАД
                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                Honda HR-V 1.6i 4WD
                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                Коментар


                • От: Какъв лек автомобил/ван

                  Наздраве и от мен на цялата маса !
                  ... и, разгледай творчеството му, и ще видиш, че съм прав.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Какъв лек автомобил/ван

                    таз Соната е бая по-дългичка от 4.60м!

                    Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                    Май ще купувам Соната, втора генерация.
                    Обаче е с ръчни скорости. Някой може ли да каже как да разбера дали демпферния маховик е за смяна ?

                    Някой може ли да каже бива ли ги тия Сонати и друго скъпо освен маховика има ли. Двигателя е 2.4 162 к.с. бензин.

                    Edit :
                    Всъщност сонатата е поколение 5 и се произвежда от 2005 до 2010 година(таксиджийската).

                    П.п.
                    Благодаря на колегата с маздата за информацията!



                    Ей таз
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • От: Какъв лек автомобил/ван

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      таз Соната е бая по-дългичка от 4.60м!
                      Така е, но беше на добра цена и реших, че може и навън да я държа. Golf 5 Variant 1.9 TDI 105 к.с. взех в крайна сметка. Побира се идеално в гаража

                      РенеГАД
                      VW Golf V Variant 1.9 TDI
                      Honda HR-V 1.6i 4WD
                      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                      Коментар


                      • От: Какъв лек автомобил/ван

                        Честит Голф и със здраве да го носиш
                        И все пак за публиката ще е интересно защо:

                        Преди:
                        Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                        - Без прехвалени(според мен) марки като Mercedes, BMW, Audi, VW и т.н., както и Ford, Renault, Fiat;
                        След:
                        Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                        Golf 5 Variant 1.9 TDI 105 к.с. взех в крайна сметка.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Какъв лек автомобил/ван

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Честит Голф и със здраве да го носиш
                          И все пак за публиката ще е интересно защо:

                          Преди:


                          След:
                          Дизел също не търсех...
                          Защото ми омръзна да обикалям и да гледам; трябваше ми кола спешно, а и беше в доста добро състояние.
                          Бюджета също надхвърлих.

                          П.п.
                          За сега съм много доволен от голфчето.
                          РенеГАД
                          VW Golf V Variant 1.9 TDI
                          Honda HR-V 1.6i 4WD
                          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                          Коментар


                          • От: Какъв лек автомобил/ван

                            Добре си направил.Аз също не исках европейска кола,пък си купих Шкода.Обикалях по автокъщи, кочина до кочина. По-добре повече пари за покупка на читава кола,отколкото да наливаш после.Боклука винаги си остава боклук.

                            Коментар


                            • От: Какъв лек автомобил/ван

                              Хм... Гагычь спрягате нещо тука.
                              Фнимание! Сега ще чуете / прочетете, де, най-страшното признание
                              От един месец в семейния автопарк има, а аз от една седмица го карам... 12-годишно "Renault Megane" 1.5 dci комби.
                              6 на сто с вкл. климатик у градО. Не съм го пробАл още дали вРъви на олио.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Какъв лек автомобил/ван

                                Бай Боголюбе , от всичките теми по въпросЪт се оказа - най-му е убаво на убава нафта. Другото от лукаваго
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X