Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Шердените, дето ги коментирате, по Габровско са си баш кървавица,
    почти по рецептата на Davc-ето, но сварена още след напълването.
    Общо взето е малотраен продукт, но в камерата на хладилото трае доста.
    Традиционна рецепта на баба ми беше боб яхния с добавена на резенчета такава кървавица и много чубрица.
    Ядяхме, та "чак ни плющяха ушите".

    За мен шерденчетата са агнешки (пълнени естественно)и запечени,
    ама отдавна не ги предлагат в култовата кръчма за дреболийки всякакви "Рачо Ковача" в Габровото.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Значи, проучих из Нетя. Всички почти са единодушни, че това с праз вместо кромид/както спомена Митко по-горе/ е в пъти по-правилно. Освен дроб се споменава и далак, сърце и малко черен дроб. Важно е, че не се слага кръв, та е и кашер. Ориза е абсолютно задължителен, не се оставя сурово, веднага се вари.

      Оказа се, че думата "шарден" е и обида. Така се казва за човек/но задължително мъж/, който е шкембелия.
      Но е наистина много вкусно. Не знаех, че се слага и месо/осмянка/, мислех че са само вътрешности.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Значи, проучих из Нетя. Всички почти са единодушни, че това с праз вместо кромид/както спомена Митко по-горе/ е в пъти по-правилно. Освен дроб се споменава и далак, сърце малко черен дроб. Важно е, че не се слага кръв, та е и кашер. Ориза е абсолютно задължителен, не се оставя сурово, веднага се вари.

        Оказа се, че думата "шарден" е и обида. Така се казва за човек/но задължително мъж/, който е шкембелия.
        Но е наистина много вкусно. Не знаех, че се слага и месо/осмянка/, мислех че са само вътрешности.
        По нашенско, черния дроб и сърцето (бъбреците и езикът също) се слагат в едно нещо, дето на друго място не знам дали го има - етреник. Карантията, която се яде пържена. Мисля, че някъде (най-вероятно в тази тема) съм писал вече.
        На кървавицата се слага и месо от главата - бузите.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          В северна България съм ги питал защо ,,кървавица"- защото се слага и кърваво месо и част от всичката карантия .Праз по- често съм срещал най-вече в южна и западна. От както има фризери не го варят в момента.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Е, това не го разбирам. Че той, езикът си е деликатес сам по себе си. Има десетки рецепти с език. А телешкия е голям, става си отделно ядене. За агнешкия да не говорим..
            Край, в събота отивам при Марио за език. Но той продава само свински.
            Но не бих бухнал език в кървавица или друг домашен колбас.

            Да кажа, че имам някъде записана рецепта за сос от кисели краставички, специално за заливка на език.
            Ще я търся, за да я споделя.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Има всякакво, жените са му хищници, в повечето случаи съм за брашната, ще се пробва следващия път.
              Брашното прегаря и нагарча, нишестето не променя вкуса
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Брашното прегаря и нагарча, нишестето не променя вкуса
                Да, и те така казват, даже подбират вида според продукта и пържене/ панировка. И обратно- брашно за сгъстяване на манджи и супи.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Е, това не го разбирам. Че той, езикът си е деликатес сам по себе си.
                  Миналата седмица жената прави език с червен (винен) сос.
                  Ама ако си мислиш, че на етреник е хабеж, то е щот не знаеш за какво става въпрос.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    Е, това не го разбирам. Че той, езикът си е деликатес сам по себе си. Има десетки рецепти с език. А телешкия е голям, става си отделно ядене. За агнешкия да не говорим..
                    Край, в събота отивам при Марио за език. Но той продава само свински.
                    Но не бих бухнал език в кървавица или друг домашен колбас.

                    Да кажа, че имам някъде записана рецепта за сос от кисели краставички, специално за заливка на език.
                    Ще я търся, за да я споделя.
                    Говоря единствено и само за свинската карантия в тази ,,кървавица". Даже и там езика не го слагат. Аз от друго животно не съм чувал да се прави нещо подобно. А шардени и всичко почти винаги имаше в Люлин, м/у 3 и 4, по бул ЗСтоянов преди да излезеш от комплекса, месарница в дясно, поредица магазини преди бл 318.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Бе сигурно не е хабеж, обаче не съм опитвал такова нещо. Явно си е местна рецепта.
                      А езика дори само сварен и запържен в масло си е върха.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Добре се, ама лигавчето ми е надалече, та втаса клавиатурата с тез езици .
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Снощи шпекован маринован, сутринта леко жарнат отвсякъде на грил, червено вино, лук, морков, целина, пащърнак и 10ч затворенс капак на 95° пък довечера ще видимНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171128_074323.jpg
Прегледи:1
Размер:274.6 КБ
ID:5773544
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            При тия 95 градусана фурната, вътре в съда месото на колко се готви? Не са ли му малко?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Е как на колко
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е как на колко
                                E е така. Знаеш ли има ли разлика, забивал ли си термометъра в месото и достатъчни ли са тия градуси?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X