Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Ще има явно втори цикъл хранително-химийна раздумка...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Добре че не ям гасена вар, хоросан и други строителни материали. Такива смески описвате, че трябва сутрин у кенефа дирекрно да изкарвате блокчета итонг.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Правилното наименование за мен е "окис" "хидроокис".
        CaOH2 хидроокис.OH e хидрооксид

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Добре че не ям гасена вар, хоросан и други строителни материали. Такива смески описвате, че трябва сутрин у кенефа дирекрно да изкарвате блокчета итонг.
          Най малкото нагъваш натриев хлорид.А в Е-тата е целата менделеева таблица,вервай ми

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Съжалявам, но вероятно ядеш гасена вар в минимални количества. Това е Е 526.

            "Добавката може да се открие в хранителни продукти като: масло, гроздов сок, какаови продукти, индийско орехче, вино, сладки замразени продукти, сушена риба. Използва се за мариноването на краставички и други, може да се съдържа в царевичното брашно, добавя се в напитки, с цел да се увеличи съдържанието им на калций. Разтвор на калциев хидроксид намира приложение за съхраняване на яйца, за регулиране на киселинността в замразени продукти (в съотношение със захар 1:3), за укрепване структурата на зеленчуците по време на обработката им."

            Е, хоросанът е въпрос на личен избор, разбира се../шегувам се, не се впрягай/
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Всичко наоколо е химияОпасно е невежеството

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                За да спрем с добавките и да се върнем към прекрасната тема, нека разгледаме картинката:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dobavki.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5773237

                Та, внимавайте с ябълките и с Е-тата.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  За варта ме убедихте, явно си папкам от нея, но поне тухли, цимент, филц, пепелина и други такива не вкусвам. За асфалта е ясно, хората казаха че не се яде.
                  Между другото в ранна детска възраст си хапвах маслени пастели, свещи, доста хартия съм изял и дъвките ги гълтах задължително. А да и пластелин обичах. Но това е тема за друга тема.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    За да спрем с добавките и да се върнем към прекрасната тема, нека разгледаме картинката:[ATTACH=CONFIG]938394[/ATTACH]

                    Та, внимавайте с ябълките и с Е-тата.
                    Много благодаря за картинката. Търся я отгодини, за да я показвам на хората които изповядват кухата мания по здравословно хранене.
                    Ще си сложа отметка в хрома към тази страница.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Коле, в интерес на истината почти 100% от описаното дотук кулинарно п0рно се състои от наистина много здравословни манджи. Въпреки че, сготвилите ги изобщо не са си поставяли подобна цел нито за миг.
                      Това съвсем сериозно, няма грам ирония. Донякъде разбирам от подобни неща.
                      А, и да не забравя. Методът за отслабване на колегата, който напълно е изключил хляба и всичко тестено е съвсем реален и действително работещ. Друг е въпроса, че понякога пълното отказване от хляб и тестено за някои хора е по-трудно от отказване от цигарите. Изглежда странно, но е така, има доста такива случаи.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Аз също съм в процес на отслабване. Заради това, че от повечето килограми започнаха да се обаждат здравословни проблеми.
                        За една година свалих над 20 кила, без изобщо да съм маниак на тема здравословно, био-еко-меко и т.н. Даже обратно-храня се с каквото ми е кеф, според някои хора-супер нездравословно.
                        Вчера например довърших джумерките, трябва да си взема още.
                        Кренвирши и македонка яма когато ми се доядат, от безбройните Е-та по етикетите ми става само кеф.
                        И да-много се кефя на храни в които има глутамат.
                        Ей ма на-здрав, прав, пращя от здраве. Е, не пращя де, бил съм и по-здрав, но се чувствам прекрасно, и не мога да имам по-сериозни оплаквания.
                        Живее ми се, и си живея живота с удоволствие.
                        Ако започна да се шашкам на тема здравословно хранене-всичкия кеф от живота ще иде по дявола.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ако започна да се шашкам на тема здравословно хранене-всичкия кеф от живота ще иде по дявола.
                          Мислиш така, защото гледаш нещата едностранчиво. Маса хора хич не се шашкат на тема здравословно хранене (това е едно многопластово понятие, ама сега няма да го разискваме), а просто това им е начина на живот, чувстват се като теб и изпитват не по-малко кеф от живота.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            В интерес на истината, каквото и да се самоуспокояваме в тази тема, храненето на българина НЕ е здравословно от време оно. В някакъв кратък период бяхме излезли напред по брой столетници в Европа, което съвпадна с изоставането ни в индустриализацията, ама после наваксахме, пък изостанахме с екологията, та сега сме ПАК най-дебелите и най-умиращите от рак и сърдечно-съдови заболявания в Европа, каквито ВИНАГИ сме били!
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              В интерес на истината, каквото и да се самоуспокояваме в тази тема, храненето на българина НЕ е здравословно от време оно. В някакъв кратък период бяхме излезли напред по брой столетници в Европа, което съвпадна с изоставането ни в индустриализацията, ама после наваксахме, пък изостанахме с екологията, та сега сме ПАК най-дебелите и най-умиращите от рак и сърдечно-съдови заболявания в Европа, каквито ВИНАГИ сме били!
                              Бай Тошо е виновен. И Путин също.

                              Изключително много теории има по отношение на това, кое е здравословно и кое не в храненето. Също и изследвания безброй. Нищо обаче не важи категорично еднозначно съотнесено към отделен индивид. Разбира се хубаво е да се съблюдават базовите принципи. За мен най-важни са баланса и всичко да е умерено, и човек да си опознае тялото.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Изключително много теории има по отношение на това, кое е здравословно и кое не в храненето. Също и изследвания безброй. Нищо обаче не важи категорично еднозначно съотнесено към отделен индивид. Разбира се хубаво е да се съблюдават базовите принципи. За мен най-важни са баланса и всичко да е умерено, и човек да си опознае тялото.
                                Абсолютно вярно!

                                А причините за рак и ССЗ ги подреждам така:
                                1.Стресът-главна и основна причина
                                2.Тежки и вредни условия на труд.
                                3.Претоварване с работа-и физическа, и умствена.
                                4.Пушене над 5 цигари на ден.
                                5.Нискокачествена храна.

                                Алкохолът умишлено не е в причините. Има защо.

                                А това с мононатриевия глутамат е дълга история. С 2 думи-90% от писаното за него е лъжа. Но и без това сме вече извън темата, при това много.
                                Никой ли не е сготвил нещо ново?
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X