Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    пакет масло ... .
    Намали температурата и пробвай без масло.
    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    ...само 200 мл. водица...
    Намали температурата и пробвай без вода.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Намали температурата и пробвай без масло.

      Намали температурата и пробвай без вода.
      Намали температурата и пробвай и без месо !

      Тоа път не издържах !


      Ма верно темата уйдЕ у друг раздел.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...
        А маслото разваля автентичния аромат на добре задушеното преди да се запече месо!
        Ако те чуят френските готвачиии ...
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Баси, мое ли а тръгна таа нощ да търся пък кисело зеле, през август...
          Ако намериш някъде свиркай ама силно ме съмнява освен ако не си затворил в буркани . Едната ми баба (лека и пръст) затваряше кисело зеле в буркани нарязано за готвене и цели листа за сърми .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Няма ли кулинарен раздел за вас бре
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #81
              От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Ако намериш някъде свиркай ама силно ме съмнява освен ако не си затворил в буркани . Едната ми баба (лека и пръст) затваряше кисело зеле в буркани нарязано за готвене и цели листа за сърми .
              Режеш като за салата, посоляваш, мачкаш и тъпчеш хубаво в буркан или нещо подобно, не е нужно нищо повече. Слагаш на топло на терасата и покриваш с нещо да не го пече дирекно. След3 дни е като от каца. Е, бульон трезвето го няма. Стават и чудни корнишони, гледам старците слагат нарязани краставици.
              Последно редактирано от veskov; 24-08-16, 13:18. Причина: проп
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #82
                От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Режеш като за салата, посоляваш, мачкаш и тъпчеш хубаво в буркан или нещо подобно, не е нужно нищо повече. Слагаш на топло на терасата и покриваш с нещо да не го пече дирекно. След3 дни е като от каца. Е, бульон трезвето го няма. Стават и чудни корнишони, гледам старците слагат нарязани краставици.
                Е изобщо ли не се слага вода? Заинтригува ме...да ме простят модераторите, че наистина го ударихме на кулинария, но не знам къде другаде да попитам.

                Коментар


                • #83
                  От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Само сол на вкус, все едно, че ще е сурова салата. Като предварително се смачка много добре, при уплътняването в съда си пуска достатъчно течност отгоре. Добре е да се притисне, за да има само течност отгоре. Не се запечатва- ври.Зависи от количеството, но след 3-4 дни (въпрос на вкус) в здрав найлонов плик в хладилника и е перфектно за салата и готвене.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Само сол на вкус, все едно, че ще е сурова салата. Като предварително се смачка много добре, при уплътняването в съда си пуска достатъчно течност отгоре. Добре е да се притисне, за да има само течност отгоре. Не се запечатва- ври.Зависи от количеството, но след 3-4 дни (въпрос на вкус) в здрав найлонов плик в хладилника и е перфектно за салата и готвене.
                    От къде ги вадите тия работи бе братче, са ше требва да редим буркани по терасите. Август месец да се чудя как да си направя кисело зеле - като бременните сме.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #85
                      От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Покрай тези туршии се сещам за едни елинпелиновски старци- разбойници, братя, над 80г, единия учен, другия, по-големия на село. Седнали на трикраки столчета, цокат сливова от павурчета, бъркат в едно гърне с кисели краставичкии зелени домати и гледат как синът на единия оре зеленч. градинка в двора стракторче самоделка. По- старият промърморва, че тази сушава година май ще трябва да сеят само женски. Гражданинът го поглежда очудено и получава разяснение, че те таман ще излизат по-стегнати.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Мдам, темата стана нова тема, та да се включа с един вкусен обект от онова време (198..)
                        Габрово- кръчмата е "Рачо Ковача" и се намираше в пряката зад дясната ръка на въпросния паметник.
                        Днес гордо се пъчи като винарна, ама не съм влизал скоро.
                        Та по онези времена си беше една такваа вкусноместна кръчмозакусвалня с меню от агнешки шерденчета, плетени чревца на фурна, дреболии свински, агнешки и пилешки, за чорбите не говоря.
                        Бира казах ли?- наливно Търновско, бутилки тоже такива и чат-пат Загорка.
                        Та целокупната студенция често си провеждаше следобедните занятия там, щото вечер място немаше
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Абе, кой измисли заглавието на темата?
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Абе, кой измисли заглавието на темата?
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Преди няколко поста се оказа, че човек, който обича такива вкусотии, е демоде..
                              Сега нещата се конкретизираха - предидесетоноемврийски дъртаци...

                              Порастнали пилце, поебали квачку, казват комшиите....

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Комшиите май имаха и друг лаф - "...Баш ме боли курац да некои немали смисла за хумор..."

                                Виж раздела и почеши коня. Не бери грижа. Ще има други сгодни случаи да ми се цупиш.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X