Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
    ВиждАли сте вие шарена сланина с пиперЕва соль,ама грънци.Ако некой познае кое е характерното на Пиперевата сол,печели кило сланина,обработено с такава сол.Тва го нема в лидъл
    Че е шарена сол от банско и района?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Че е шарена сол от банско и района?
      Топло,ама не е верен отговор

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Пудеба.
        За полвин кило не се ли класирам?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Пудеба.
          За полвин кило не се ли класирам?
          Ако у дипломата немаш оценка по химия,печелиш прИмоция

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Неам. Иначе по химия винаги съм имал 6, но това само доказва че никой не знае за какво всъщност пишат оТценките в училище, щото съм пълна дупка
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              И ко ся! Къф пипер, или на кво викат пипер по тамошенско, та тая сол е пиперена, че и толко башка пиперена?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Значи не ме тълкувахте верно, опитвал съм неколко вида сланини(и още как, у дома и около мене винаги се е яло), ма не е мойто мезе, нито пачата и други подобни. Аз съм по мясото, по възможност по сухичко, може и от другото, ама да е предимно месо. Обаче пък ми писна това месо, нещо от градината ми се яде, от земята излезнало и с хубав леб.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  При батисването на свинята, това което си струва, е да си басаш и да ръфаш сурово докато е топла. Все-едно ти си и пречупил врата със зъби току-що. Всичко друго го има в магазина, че и по-качествено, а и приготвено от професионалисти.
                  Точно това имах предвид !
                  Преди '90-та около Коледите съм бил съпричастен на по десетина свински погребения и що кожа и уши съм изял !
                  ... а и понеже от малък си играя с огъня в секъв смисъл, пърленето ми е страст, виж после щавенето съм го оставял на по-дъртите, щото нали и то е повод за напиване.
                  Най-харесвам пърлено прасе със слама. С бензинова лампа, особено ако се разплюе, става гадно, а и с газова горелка също не ме кефи нещо, ама може да е следствие на пироманията, че в газта нЕма екшън.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ...мясото, по възможност по сухичко...
                    Сухичко, в този смисъл е относително. Например - вратна пържола, или котлет? Определено врат! Ама не и чиста "монолитна" мас (сланина), па ако ще осолена, или ръсена с каквото и да е.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ние купуваме от Лидъл. Марката е Пикок, произведено в Полша, в едни стъклени бурканчета по 350 гр. Три вида е - със сини, розови и кафяви капачки. Ситно смляно, едро смляно и джолан се води, всичките на вкус са си Русенско варено, само джолана е малко по-мазен.
                      Знам го най читавото е със синя капачка и етикет . Много сол има .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Ние май си ядем солено, та това не ни е проблем. Пък и повечето сол, свидетелства, че разчитат на нея, а не на други консерванти. Освен това, когато се ползва като добавка в друга манджа (например мусака ), солеността елементарно се коригира.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                          Топло,ама не е верен отговор
                          Дай още малце. Хайде, гошо е от порода и се храни по схема, но какъв е пиперлъка и технологията
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Да не е сминдух / чимен /, много добро за месата, като подправка.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Колегата явно е зает със сланинката.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X