Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Къде ще търся тук чорба де бурта
    Това корем-супа ли значи?

    Коментар


    • #62
      От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Това корем-супа ли значи?
      Аха, по румънещи. Сервират я обикновено със сметана и зелена люта чушка. Хубава е!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #63
        От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Благодаря ти.
        Имам доверие на вкуса ти, и ще запомня - чорба де бурта.
        Единствената дума, която зная на румънски, е пепелник. И още една-две де, ама не са за тук.

        Чорба де бурта!

        Коментар


        • #64
          От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Ако някой пък е виждал скоро телешки опашки... .
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #65
            От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Аз съм виждал, казвай другото че като ги ядох не ме впечатлиха. Правени в къщи явно не както трябва.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #66
              От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Абе, другарки и другари - купувате си един гювеч, по възможност негледжосан и хакате вътре каквото ви душа поиска да ручате, наръсено със съответните подправки, на подложка от шайби лук, дъното леко намазано с олио или мАсълце, БЕЗ каквато и да било вода, вино, ракия и др. течности. За час и половина на макс. 100 градуса във фурната, месото си е пуснало всички сокове, стопило е лука също на около 1 пръст сос. Проверявате дали е омекнало и ако искате коричка и лек загар - давате газ на фурната пр. 200 градуса за 15-на минути. Какви води, какви водни бани, тенджери под налягане и т.н. ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #67
                От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Абе, другарки и другари - купувате си един гювеч, по възможност негледжосан и хакате вътре каквото ви душа поиска да ручате, наръсено със съответните подправки, на подложка от шайби лук, дъното леко намазано с олио или мАсълце, БЕЗ каквато и да било вода, вино, ракия и др. течности. За час и половина на макс. 100 градуса във фурната, месото си е пуснало всички сокове, стопило е лука също на около 1 пръст сос. Проверявате дали е омекнало и ако искате коричка и лек загар - давате газ на фурната пр. 200 градуса за 15-на минути. Какви води, какви водни бани, тенджери под налягане и т.н. ?
                Не съм съгласен.
                За час и половина на 100 градуса може да стане само риба в тава със сос от бяло винце, лимонов сок, чесън и другите подправки. Гювеч, агнешко с фолио и други меса им трябва минимум 3 /три/ часа на 180-200 градуса.
                А тенджерата под налягане е велика работа. Свинска глава на големина да се хване в тенджерата и две крачета. Обезкостявам и раздробявам. След това предавам щафетата на жената. Става пача да си ..бе мамата. Интересното е, че и тя която чопли с вилицата тлъстинките от шпековия салам яде от нея .
                Свински джолан задължително минава през тенджерата под налягане и след това в основното ястие.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #68
                  От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Не съм съгласен.
                  За час и половина на 100 градуса може да стане само риба в тава със сос от бяло винце, лимонов сок, чесън и другите подправки. Гювеч, агнешко с фолио и други меса им трябва минимум 3 /три/ часа на 180-200 градуса.
                  .
                  Абсолютно верно! Става и на 100 градуса, ама цяла нощ. Ама какво става, ех!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #69
                    От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Не съм съгласен.
                    За час и половина на 100 градуса може да стане само риба в тава със сос от бяло винце, лимонов сок, чесън и другите подправки. Гювеч, агнешко с фолио и други меса им трябва минимум 3 /три/ часа на 180-200 градуса.
                    Не си пробвал. Става дума за прясно месо или купешко, но мариновано такова (с кисело мляко + подправки, обсъждали сме го в една кулинарна тема). Глината разпределя равномерно топлината и действа като тандур. Аз преди време открих, че ми бил изгорял горният реотан на фурната чак когато реши жена ми да сготви нещо в тава. Дотогава в гювеча всичко си хващаше коричка като в пещ. И - НИКАКВО ФОЛИО! Само глинения капак. Допича се на висока температура, така, че отиват поне 2 часа общо, писал съм по-горе.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #70
                      От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      На сто градуса, в гювеча за цяла нощ (откак си легнем към 12 докато станем в 7) - кисело зеле с кървавица. Става и с разните купешки бахури.
                      Ма кво направихме с темата. Айде да кажа, че си спомням как майка така правеше, а сега и аз. Та да сме в нея.

                      ПП
                      Баси, мое ли а тръгна таа нощ да търся пък кисело зеле, през август...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        На сто градуса, в гювеча за цяла нощ (откак си легнем към 12 докато станем в 7) -..
                        А па какъв боб става в гювеча на 100 градуса за нощ не е истина. Мамка му направо я "омазахме" темата!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #72
                          От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          А па какъв боб става в гювеча на 100 градуса за нощ не е истина.
                          И пушени кокали.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Гювеча си е за Гювеч, утрем ще да приготвям нарочен телешки гювеч с всички видове зеленчуци- кило шол, пакет масло и галимацията от зелени чуци- три часа на 170 градуса...А джолана ...ехххх джолана,,, Голяма йенска тенджера- от кръглите големи де.. стандатни, редиш вътре , най отдолу половин кило гъбки разнообразни, после 200 грама, демек едно цяло пушено топено сирене на кръгчета нарязано, сетне килограм обезкостен джолан порциран , предварително овалян във всички видове подправки, но задължително- пушен червен пипер / има го де речем във фантаст.../. Никаква мазнина, само 200 мл. водица., 2 часа на 180 градуса без да се отваря и без да се намалява огъня, макар да ви се вижда, че е загоряло. Резултата е феноменален...
                            Последно редактирано от sonda; 23-08-16, 21:45.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #74
                              От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              А па какъв боб става в гювеча на 100 градуса за нощ не е истина. Мамка му направо я "омазахме" темата!
                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              И пушени кокали.

                              Mммм умрем...
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #75
                                От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Да отделим тема за колинариите на "соца"
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X