Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 3-грешка р2290

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 3-грешка р2290

    Привет на всички във форума! Четох много, но не открих решение на проблема.
    И така- дойде време да тръгна на почивка със семейството.
    Всичко нормално до момента в който не настъпих газта до ламарината при изпреварване,и изненада -вместо да се изнеса на кушия,колата заглъхна,изпиука и на дисплея изписа"Engine system fault".
    Влезе в авариен режим и не реагираше на подаване на газ.Сигурно човека, който изпреварих си помисли, че се базикам с него.Добре,че наблизо имаше отбивка.
    Изгасих двигателя, запалих отново, и все едно нищо не се е случило. И така до следващото сръчкване.На autocom-а показва грешка Р2290-"контрол на инжектора налягане твърде ниско".
    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как го е разрешил?Възможно ли е да е от запушен горивен филтър -да не пропуска достатъчно гориво,защото признавам си само него не съм сменил откакто купих джипа(около 3~4 месеца).Ако се окаже от него ще се изям от яд,защото имам чисто нов в гаража.
    Дано не се окаже нещо по-сериозно!Ще съм много благодарен на всички отзовали се!
    Поздрави!

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-08-16, 11:20.

  • #2
    От: LRD3-грешка р2290

    Няма какво да се чудиш!
    Просто си смени филтър и не икономисвай. В твоя случай просто не достига гориво.
    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

    Коментар


    • #3
      От: LRD3-грешка р2290

      Първоначално публикуван от jivaka75 Преглед на мнение
      .... На autocom-а показва грешка Р2290-"контрол на инжектора налягане твърде ниско". Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как го е разрешил? .....
      P2290 DTC.... - JaguarForum.com

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 3-грешка р2290

        Филтъра сменен,но проблема остава.Има някакво подобрение-вчера при яко натискане пак се получи същото,но не ми се наложи да спирам-само намалих и колата тръгна пак.Ако някой знае майстор в Бургас, който разбира от тези коли, защото диагностици много, но само констатират а не решават проблема.Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 3-грешка р2290

          В Бургас май освен МотоПфое ,няма кой . Ама там режат глави и не винаги се справят от първи път.
          Има един Милен/0888998464/, той чакаше диагностичен уред, ама дали разбира достатъчно.... Може да опиташ при Таньо-Бош сервиза на околовръстното-0887209096, достатъчно разбира, но не зная дали може да чете ЛР.
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 3-грешка р2290

            Благодаря,колега.И двамата ги познавам-Таньо не може да ги чете, а Милен е малко труден с тези командировки- от поне два месеца чакам да се свърти малко,че да ми обърне внимание.
            Иначе е спесиалист от мп-разбира ги нещата, но все пак сега е силния им сезон и го разбирам момчето.
            Поздрави!



            Съобщение от модератор:
            Моля, напишете си в профила от къде сте.
            ...ЦЪК
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-09-16, 15:37.

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 3-грешка р2290

              Проблема най-после решен,със смяна на доставната помпа(в резервоара).Пипкава работа-отне ми около 4часа,но резултата е налице! Благодаря на всички отзовали се!Поздрави!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X