Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Албания през Македония или Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Албания през Македония или Гърция

    Планирам малка почивка в югозападната част на Албания. През Македония ли да мина или през Гърция?
    Лошия път не ме притеснява, ще бъда с джипа. Повече ме влече маршрута през Македония, но предния път, като ходих до Албания от Бурел не можах да стигна до Тирана с лекия автомобил, защото пътя се превърна в черен, и след това дори изчезна. Наложи ми се доста да обикалям.

    Така че очаквам съвети от пътували наскоро из Албания.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: До Албания през Македония или Гърция

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Планирам малка почивка в югозападната част на Албания. През Македония ли да мина или през Гърция?
    Лошия път не ме притеснява, ще бъда с джипа. Повече ме влече маршрута през Македония, но предния път, като ходих до Албания от Бурел не можах да стигна до Тирана с лекия автомобил, защото пътя се превърна в черен, и след това дори изчезна. Наложи ми се доста да обикалям.

    Така че очаквам съвети от пътували наскоро из Албания.
    Не знам къде е това Бурел, ама основния път е Скопие, Тетово, Охрид, Елбасан, Тирана.

    И аз мисля да ходя по празниците в началото на Септември, че не съм се мяркал натам вече 25г.....
    КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
    УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

    Коментар


    • #3
      От: До Албания през Македония или Гърция

      През Македония ще е по-бавно - Гърция при тази магистрала вече до Игуменица много по-бързо можеш да стигнеш до района /предполагам Саранде или Вльора ще гониш/. Аз минах преди месец през Битола - Охрид и там пътя е в основен ремонт /не като при нас европейците с кърпене на дупки, ами направо се местят планините/ и става бавничко, влезнах в Албания след Струга и от там през Елбасан до Дюреш и после покрай Вльора за Гърция. Пътува се нормално, само на едно място навигацията ме прекара през стария път и видях малко зор по дупките.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: До Албания през Македония или Гърция

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        През Македония ще е по-бавно - Гърция при тази магистрала вече до Игуменица много по-бързо можеш да стигнеш до района /предполагам Саранде или Вльора ще гониш/. Аз минах преди месец през Битола - Охрид и там пътя е в основен ремонт /не като при нас европейците с кърпене на дупки, ами направо се местят планините/ и става бавничко, влезнах в Албания след Струга и от там през Елбасан до Дюреш и после покрай Вльора за Гърция. Пътува се нормално, само на едно място навигацията ме прекара през стария път и видях малко зор по дупките.
        Само дето не ясно по границата с Гърция какво чудо ще е.
        КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
        УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

        Коментар


        • #5
          От: До Албания през Македония или Гърция

          Ние влезнахме през Гърция, Какавия и се върнахме през Бурел, после Дебър. Пътя навсякъде беше хубав.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #6
            От: До Албания през Македония или Гърция

            Първоначално публикуван от dan4o naidenov Преглед на мнение
            Не знам къде е това Бурел, ама основния път е Скопие, Тетово, Охрид, Елбасан, Тирана.

            И аз мисля да ходя по празниците в началото на Септември, че не съм се мяркал натам вече 25г.....
            Ето от тук не успях да мина: https://www.google.bg/maps/dir/Бурел...1.3275459!3e0(

            Пътя първоначално беше нов асвалт, после-черен, после се раздели на две, хванах този по широкия и утъпкан, ГПС ми отчете, че съм извън пътя, и като стигнах отклонение от около 200 метра настрани се върнах до разклона и хванах другия. Катерих около 15-20 мин и минах 1-2 км. Едвам обърнах. Тойотката се влачеше по корем.

            Да се чуем да пътуваме заедно ако времето на тръгване ни съвпада.

            И кой граничен пукт за Македония ще бъде най-малко натоварен на 02.09. вечерта? Или поне от къде може да се мине най-бързо, че много народ от България са се запътили към Гръцко за почивните дни.
            Последно редактирано от s_s1; 23-08-16, 15:30. Причина: за граничния пунк.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: До Албания през Македония или Гърция

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Ето от тук не успях да мина: https://www.google.bg/maps/dir/Бурел...1.3275459!3e0(

              Пътя първоначално беше нов асвалт, после-черен, после се раздели на две, хванах този по широкия и утъпкан, ГПС ми отчете, че съм извън пътя, и като стигнах отклонение от около 200 метра настрани се върнах до разклона и хванах другия. Катерих около 15-20 мин и минах 1-2 км. Едвам обърнах. Тойотката се влачеше по корем.

              Да се чуем да пътуваме заедно ако времето на тръгване ни съвпада.

              И кой граничен пукт за Македония ще бъде най-малко натоварен на 02.09. вечерта? Или поне от къде може да се мине най-бързо, че много народ от България са се запътили към Гръцко за почивните дни.
              Звънни 0877 51 79 65.
              КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
              УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

              Коментар


              • #8
                От: До Албания през Македония или Гърция

                Здравейте. Тази нощ се прибрах от Дурас. Минах през Скопие, Струга, Елбасан, Дурас. Пътят Навсякъде е хубав. По границите се минава бързо и без проблем. Единствено на връщане между Албания и Македония хванах разнасянето на кутиите с храна по митническите кабинки и се забавихме около 15 минути. При влизане в Албания пътят е тесен и стръмен - трудно се изпреварва.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #9
                  От: До Албания през Македония или Гърция

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  Здравейте. Тази нощ се прибрах от Дурас. Минах през Скопие, Струга, Елбасан, Дурас. Пътят Навсякъде е хубав. По границите се минава бързо и без проблем. Единствено на връщане между Албания и Македония хванах разнасянето на кутиите с храна по митническите кабинки и се забавихме около 15 минути. При влизане в Албания пътят е тесен и стръмен - трудно се изпреварва.
                  Колко часа Ви отне от Скопие до Дурас?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Албания през Македония или Гърция

                    Кутията ти е пълна, а имам питане към теб

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Албания през Македония или Гърция

                      Стига с тоя Дурес/Дурас, на български се казва Драч още от средновековието!
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Албания през Македония или Гърция

                        Зависи къде точно отиваш и какво искаш да видиш. И двата пътя са хубави и аз бих използвал единия на отиване, а другия на връщане. Това Бурел е на третия път, който е лош. Т.е. не влизай през Дебър.

                        Ходил съм много пъти, на 5 септември тръгвам отново.

                        Предлагам ти примерен маршрут с часове (без почивките и чаканията по граници), спокойно можеш да си го обърнеш.

                        София - Охрид (7 ч)

                        Охрид - Елбасан - Тирана (130 км, ок. 2 часа) - Между Елбасан и Тирана е недостроена магистрала. Т.е. има опасност от огромно задръстване, но може и бързо да се мине.
                        Можеш вместо по магистралата да минеш по стария път, който е доста запомнящ се. По него има и хубава крепост с кръчма в кулата. Ако имаш интерес, ще ти пиша подробности, да не се хабя, ако избираш магистралата.

                        Тирана - Круя (30 км) - има 3 пътя, най-бърз е този през летището. Тук не може да се каже време - може да се мине за 30 мин, може и 4 часа да отнеме, ако стане задръстване. Аз попаднах на откриването на Практикер и стоях 3 часа на място. Това е отклонение, но Круя си заслужава.

                        Тирана - Дуръс - 35 км магистрала, около час с излизането и влизането.

                        Дуръс - Фиер - тук не помня точните километри, но е около час по магистрала. Магистрала е силно казано - 80 км/ч максимална скорост и кръгови през 2-3 км. с ограничение 40 км/ч. Но асфалтът е хубав. От Фиер на запад (8 км) е Аполония - хубаво място, заслужава си.

                        Берат - остава встрани от пътя, но според мен е задължително да се мине през Берат. Има два варианта - по-краткия е през Люшня, по-дългия е през Фиер. Може би най-разумно е да минеш през Люшня и да се върнеш към Фиер.

                        От Фиер нататък има 2 пътя. За твоите нужди правилният е Фиер-Вльора-Дерми-Химара-Саранда. Другият през Тепелене и Гирокастра би могъл да стигне до Саранда, но виж първо класическия.

                        Фиер - Вльора не е много като километри, последния път като го минавах, ту имаше магистрала, ту нямаше и съм му загубил сметката. Сложи час, но е по-малко. Вльора не е много хубав град, но в края й, точно до морето, си заслужава едно бързо кафе.

                        Вльора- Орикум - Дерми. Прекрасен планински път с хубав асфалт и много завои. Серпантините след върха са умопомрачителни. Аз лично ходя на море в Дерми, на плажа Дормидос (че има и плаж Дерми). Не знам колко ще ти отнеме. Аз не съм го минавал за по-малко от половин ден, заради непрекъснатите спирания на хубави места. Иначе май беше 60 км, може и по-малко да е. Тия 60 км не са по-малко от 2 часа всеки случай.

                        Дерми - Химара - Саранда - и ако си мислиш, че досега си бил на най-хубавия път на света, този е още по-хубав. Само 70 км е и трябва да се мине бавно. По принцип пътя не позволява висока скорост, има много ограничения 20 км/ч, но по-скоро се минава бавно, заради гледките и красотата. Има много хубава лагуна с прясна риба, но е малко скъпичка. Между Порто Палермо и Чепаро е.

                        Саранда - Гирокастра - границата с Гърция. От Саранда можеш да тръгнеш на юг към един античен комплекс Бутринт (26 км), но не е голяма загуба, ако го пропуснеш. Там пътят свършва, не се опитвай да минеш към Игуменица. Може да стане, но не е позволено и е опасно. И крайно офроуд.

                        Над Саранда има хубава крепост с кръчма -заслужава си.

                        От Саранда тръгваш по долината на река Бистрица към Гирокастра. Когато минеш баира, Гирокастра ще ти остане отклонение вляво и ще е в грешната посока. Аз обичам този град и винаги се отклонявам, жена ми ми се подиграва за това и последния път се скарахме по тази тема. Абе завий към Гирокастра. От нея до границата е малко, пътят е хубав и бърз.

                        Границата - Янина е около 1 час. В Гърция пътищата рязко стават по-бързи. От Янина започва магистрала чак до Солун. Не помня колко километра е, ще го погледнеш. Бер (Вериа) е град, който си заслужава разглеждането. До него е Вергина- да кажем, че там е гробът на Филип Македонски, макар че май не е вярно. Отклонение на север е Костур (Кастория) - според мен си заслужава тези 70-80 км повече. Отклонение, което си заслужава, е Метеора. Вместо по магистралата можеш да минеш по стария път, който е много живописен, но ааадски бавен. Аз бих предпочел магистралата.
                        www.offnews.bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Албания през Македония или Гърция

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Колко часа Ви отне от Скопие до Дурас?
                          За съжаление не мога да кажа с точност, защото на отиване първо стоях 3 дни в Охрид, а на връщане от Драч (Дурес/Дурас) спрях за няколко часа в Елбасан, а след това и в Струга. Средна скорост по борд-компютър - 70 км/ч. Не минах по магистралите на към и от Тирана. Има някакъв нов път, който който според навигацията не съществува.... Но навсякъде си има табели.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Албания през Македония или Гърция

                            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                            За съжаление не мога да кажа с точност, защото на отиване първо стоях 3 дни в Охрид, а на връщане от Драч (Дурес/Дурас) спрях за няколко часа в Елбасан, а след това и в Струга. Средна скорост по борд-компютър - 70 км/ч. Не минах по магистралите на към и от Тирана. Има някакъв нов път, който който според навигацията не съществува.... Но навсякъде си има табели.
                            Съжалявам за правописните грешки, но не знам как да си редактирам публикацията. Да допълня, че според Гугъл новия път се води SH7, а след него по SH4. Поздрави и приятно пътуване.
                            В миналото ще остане, каквито сме били...

                            Коментар


                            • #15
                              От: До Албания през Македония или Гърция

                              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                              Съжалявам за правописните грешки, но не знам как да си редактирам публикацията. Да допълня, че според Гугъл новия път се води SH7, а след него по SH4. Поздрави и приятно пътуване.
                              Лошото е, че тези пътища не мога да ги намеря с гуглето.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X