Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Химия за защита на дървесина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Химия за защита на дървесина

    Точно зa дa не се лющи ,дa е трaйно и дa търпи повтaряне без лющене ,импрегнирaх с обикновенния грунд зa дърво,безир и вмест спирт бензин,повече прониквa в дълбочинa.Минaл съм две ръце супер обилно ,имa голямa покривaемост,a и цветa ми хaресвa много ,пече го от зимaтa и стaнa много готино злaтисто и тaкa си стои,дъждa кaто зaбивa стои кaто нa мaзно нa кaпки,просто нямaм зaбележки!Виждaл съм бои и лaкове нa 5-6 месецa прaвят пукнaтини и люспи,a aз обичaм елементaрните сигурни нещa.Нa тъст ми джaмове нa вилaтa сa сaмо нa безир не сa опреснaвaни и се личи ,но сa нa 30 и кусур години.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Химия за защита на дървесина

      Препаратите на маслена основа са за повърхностно прилагане без пропиване в сечението, докато тези на водна основа пропиват до 3мм и в много редки случаи до 5мм. Останалото е фолклор.
      Има препарати, които консервират дървесината в първоначалния или друг желан вид, но като правило струват на порядък по-скъпо от самата дървесина и у нас се внасят само със заявка и в много ограничени количества.
      А иначе - дървесина може да се импрегнира с всичко, което ви хрумне и във всякакви коктейли. Дори със свинска мас ако щете. Но ако на някой му хрумне да излезе от чалгата в дървообработването да му кажа, че си има наука за това как се защитава и модифицира дървесината.
      И последно - траен резултат за външно приложение като от рекламна снимка е невъзможен да се постигне със средностатистическа българска иглолистна дървесина и среден клас импрегнант. Другото е въпрос на един друг бюджет и личното ми мнение е, че не си струва.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #18
        От: Химия за защита на дървесина

        Докато не открих това по съвет на майстор-мебелист, минах през десетина байцове, лакове и т.н. То не бяха Сандолин-и, Сикенс-и, Сократес-и (голям майтап - сега забелязах, че всички са с "С").
        http://casati-bg.com/baicove.html
        Става въпрос за CASATI, 347. ... CASA LEGNO ®
        Беседката ми (вкл. и декинга на пода и масата), всички външни парапети на верандата и терасата, навесът (24 кв.м.) над входната врата отзад, финл. обшивка в спалнята - всичко е с него. За две зими и две лета не си личат поне визуално никакви промени. Има много цветове и базата се оцветява по избор. Не се разрежда и се минава само 1 ръка, защото попива и съхне за броени часове. И след това не цапа изобщо. Само за опит опитах втора ръка на парапета на верандата. Съхна два дни лятото.......Не образува филм, стои напълно матово, почти като не обработено. Струва 17-19 лв. кутията. Опитът ми се ограничава само с посочените по горе лични "дървении" и е без претенции за професионална оценка.
        Сега чакам всички гореспоменати "С" -та да се дообелят от минатите с тях дървениите на "гаража", барбекюто и други (външните за две години са почти готови) за да ги мина с Касати.
        Успех!
        П.П. Ако линкът се счете за реклама, моля да бъде изтрит.
        Венцислав Петров
        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
        0889 62 8четири 6четири

        Коментар


        • #19
          От: Химия за защита на дървесина

          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
          Концентрат!Бохемит оптимал.Разрежда се 1:10.Взех го за 27 лв от Брик-ж.И върши работа.Ламперията ми е третирана с таквоз на вилата.Сега мажа и нови черчевета.Мажа но две ръце.Като изсъхне,като че ли праи нещо като много лек запечатващ филм.Отгоре можеш да мажеш с квото искаш.Има безцветен,има и цветен.
          Точно! Върху него Бохемит естетик с желания цвят. Също попива и не прави люспи. Наблюдавам го трети сезон на кошерите при мене и нямам забележки.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #20
            От: Химия за защита на дървесина

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Точно! Върху него Бохемит естетик с желания цвят. Също попива и не прави люспи. Наблюдавам го трети сезон на кошерите при мене и нямам забележки.


            Това е с Бохемит Оптимал Форте - цветен върху материал, при който не се търси външен вид, а единствено защита. Първоначалното тъмнокафяво оцветяване след изсъхване избледнява и леко розовее. За материал на места, където ще се търси външен вид с Бохемит Естетик, първоначалната обработка е с безцветен Оптимал.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Химия за защита на дървесина

              Когато преди три години слагах тази дограма, се продаваше бохемит форте кафяв. Мазана е две ръце с него преди сглобяване и с нищо друго. Харесва ми и не го пипам засега. Снимките са стари, но вратите, понеже са на сянка, не са мръднали. Капаците на прозореца избеляват постепенно, ако се сетя, ще ги снимам как са сега.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дограма5.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5732436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дограма.jpg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5732433Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дограма2.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5732434Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Дограма4.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5732435

              После излязоха Бохемит Оптимал и Бохемит Естетик. Не ги купувам на кутии, а на баки и е наполовина по-евтино, когато е от дистрибутор. Аз купувам от дистрибутор във Варна, в София представителството е в Бизнес център "Сердика" /обувния завод/.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #22
                От: Химия за защита на дървесина

                Това е с Бохемит Естетик на 2 и на 1 (дясно)

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Химия за защита на дървесина

                  Приятелю Чавдар, доволен ли си от този Бохемит защото и на мен ми предстои обработка на дървен материал и от това което чета мисля и аз да се спра на Бохемит.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Химия за защита на дървесина

                    Първоначално публикуван от vankata174 Преглед на мнение
                    Приятелю Чавдар, доволен ли си от този Бохемит защото и на мен ми предстои обработка на дървен материал и от това което чета мисля и аз да се спра на Бохемит.
                    Въпросът тук е :


                    -Искаш да импрегнираш срещу насекоми /червояди / и разви други ципокрили ? или
                    - да го байцнеш/оцветиш или състариш / въпросната дървесина!?

                    Бохемита е готов продукт и и за двете неща !/ разните му разновидности!!/ разпространен е защото е лесно за някой да си го купи готово ,като има достатъчно кинти , а няма познания с какво друго елементарно да си напръска дървото.!което е в пъти по евтино и върши съсщата работа.
                    За пояснение импрегнатор за дърво / на пазара каквато и марка да е!! / ,,,може да "импрегнира " от две основни неща :
                    1. Гадове
                    2. трудно запалимост
                    Останалите продукти са за предаване на някаква визия и защита от влага !
                    За последното може би има стотици марки покрития , но най вярното е старата техника от векове .:
                    лелено масло с восък и др. добавки.
                    Смалко познания по химия за 8-9 клас , не е трудно.
                    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Химия за защита на дървесина

                      Аз понеже не съм в час импрегнаторите пръсках с бохемит. Преди това кой ли не питах и не можах да намеря отговор за нещо по-евтино и лесно достъпно.
                      Един от тези с които говорихме обаче ни говореше как дървен червей пуснат в чашка бохемит и на другия ден бил жив. Не съм го пробвал или виждал експеримента.
                      Затова освен бохемита натиках отровен коктейл в пръскачката-айкън ,ектомин и фендона по едно шишенце.
                      Дали е било правилно не знам. Това ми дойде на акъла.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #26
                        От: Химия за защита на дървесина

                        Първоначално публикуван от vankata174 Преглед на мнение
                        Приятелю Чавдар, доволен ли си от този Бохемит защото и на мен ми предстои обработка на дървен материал и от това което чета мисля и аз да се спра на Бохемит.
                        На въпроса вече съм отговорил, ама да го има и тук. За ефективността на Бохемит Оптимал Форте като средство против вредители мисля, че ми е рано да правя изводи, защото не са минали и две години.

                        От Бохемит Естетик засега съм доволен. Челните дъски си изглеждат все е едно вчера съм ги намазал.



                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        ... Затова освен бохемита натиках отровен коктейл в пръскачката-айкън ,ектомин и фендона по едно шишенце.
                        ...
                        Е това пък защо?!? Това са препарати за бълхи, кърлежи, хлебарки и т.п.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Химия за защита на дървесина

                          Понеже са инсектициди.Надявах се поне малко да навлезе в дървесината и да избие червеите вътре. На една от дъските и две от тачките имаше жив такъв.
                          Между другото коктейла го използвам от доста време за пръскане в мазата и е супер ефикасен.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Химия за защита на дървесина

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Понеже са инсектициди.Надявах се поне малко да навлезе в дървесината и да избие червеите вътре. На една от дъските и две от тачките имаше жив такъв.
                            ...
                            Е то Бохемит имат и препарат за обработка на вече нападната дървесина - Бохемит Плюс.
                            То с мазане или пръскане няма как препарат да влезе на повече от милиметър - два - три. При налични дървояди - освен да се налее в отворите.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Химия за защита на дървесина

                              и да не навлезе на по дълбоко , ако не измрат ще избягат на не отровно място! въпросът е за къв период от ввреме ?
                              Добре де , има и друго вещество с което може се третира и не само дървесина! и което за човек е безобидно заради малката концентрация . За топлокръвни животни също.За гадини и хлебарки даже е идеално.Като стойност в пари е в пъти по изгодно.!!
                              Казва се ". Боракс" или неговвите проиводни .
                              малко трудно се разтваря и се иска познана по химия , но чичко гугъл знае как!
                              дано съм бил полезен!
                              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Химия за защита на дървесина

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Е то Бохемит имат и препарат за обработка на вече нападната дървесина - Бохемит Плюс.
                                То с мазане или пръскане няма как препарат да влезе на повече от милиметър - два - три. При налични дървояди - освен да се налее в отворите.
                                Ми то отвори няма. Права ,нормална дъска-режеш и гнида вътре. С тачките същата работа. Понеже говоря за покривна конструкция бих напръскал и с по
                                -силни отрови ама не ги знам. А бохемита като цена изобщо не лъже.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X