Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Благодаря,има логика,и да,чувал съм го този звук на виското,и на предишната джипка!Утре ще го проверя,и ако се наложи идеи от къде и какво виско да купувам?

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Имам 2 нови вискота,купувани от Базис-М през 2015 и 2016г.
      И двете са "пипнати" и са настроени за тежки режими на работа.
      Като казвам нови,карани са по 10-15 000км.на моята и другото на КИА на приятел.
      Ако някой е на зор бих му пратил едното на разумна цена и едно си оставям на резерв.
      Вискотата са за бензинова КИА 2.0-16v.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Янко,кой ги е ,,пипал,,?
        Цена.

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Какво значи "пипнати"?

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
            Янко,кой ги е ,,пипал,,?
            Цена.
            Фирма "Томчеви"-(Сливен).
            Занимават се професионално от 90те години с ремонт на вискосъединители.
            Който желае нека пише в Интернет и ще му излезе инфо за дейността им.
            Виското го платих 2016г.на 128лв.-(явно е произведено 2015г., защото има щампа 2015 на самия съединител).
            За проверката на стенда и реглажа-(имаше нужда от доливка на още силиконов гел) ми взеха общо 50лв.
            Стандартно виско зацепва на 95-98гр.
            Тези, които направих при тях зацепват още на 90-92гр.
            Ако някой има нужда от така настроено виско за 100лв.бих го дал.

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Благодаря за предложението Янко,но аз ако го сменявам(а на там отиват нещата),ще ползвам стандартно което вчера намерих ново на Ashika за 90лв.!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Ползваш голяма отстъпка през сервиз или цената е само за вискосъединител без витлото?
                Вероятно е второто...-иначе такава цена за цяло виско няма.
                Корейските започват от 130-140лв. и отиваме на 160-170лв.за по-реномирани марки.
                Последно редактирано от Янко Желязков; 12-09-19, 08:16.

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Ползваш голяма отстъпка през сервиз или цената е само за вискосъединител без витлото?
                  Вероятно е второто...-иначе такава цена за цяло виско няма.
                  Корейските започват от 130-140лв. и отиваме на 160-170лв.за по-реномирани марки.
                  Само виското,без витлото!То витлото на моето си е здраво!И не,не ползвам отстъпка!

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Ползваш голяма отстъпка през сервиз или цената е само за вискосъединител без витлото?
                    Вероятно е второто...-иначе такава цена за цяло виско няма.
                    Корейските започват от 130-140лв. и отиваме на 160-170лв.за по-реномирани марки.
                    Тези от Ashika и Japanparts са една и съща фирма. Уж италианска. Произвеждат всякакви части и са странно евтини. Аз си взех накладки на Тераното Ashika, след като прочетах добри отзиви за тях. За сега съм доволен - спират нормално, не свирят и не хвърлят феродо на прах. Но не знам какво е качеството на другите им части. Та бих се радвал на отзив от колегата за това виско, след известно време.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • Колеги здравейте,скоро не съм писал тук,но сега се налага!Вчера да сляза до центъра на селото да гледам кукерите и джипа след като запали на втория път,започна да работи на 2 цилиндъра,до селото не иска д загрее и да прехвърли на газ(2.5км),и едвам изкачих баира на 2-ра скорост!!!Съмнявам се че въпреки че свещите са нови(на4-5хил.км),някоя от тях може да е заминала!После след като си тръгнах,прехвърли на газ,но и на газ не работеше добре джипа!!!От свещите ли да тръгна и как мога да проверя кой цилиндър не работи,или да се дотътря до Перник и да я карам на диагностика???Давайте съвети как да постъпя!!!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                        Колеги здравейте,скоро не съм писал тук,но сега се налага!Вчера да сляза до центъра на селото да гледам кукерите и джипа след като запали на втория път,започна да работи на 2 цилиндъра,до селото не иска д загрее и да прехвърли на газ(2.5км),и едвам изкачих баира на 2-ра скорост!!!Съмнявам се че въпреки че свещите са нови(на4-5хил.км),някоя от тях може да е заминала!После след като си тръгнах,прехвърли на газ,но и на газ не работеше добре джипа!!!От свещите ли да тръгна и как мога да проверя кой цилиндър не работи,или да се дотътря до Перник и да я карам на диагностика???Давайте съвети как да постъпя!!!
                        Отвий свещите. Тези, които не работят ще са черни, мокри и г.н. Работещите трябва да са сравнително чисти. Няма как да не ги познаещ. Ако са 2 бр неработещите цилиндри, има голяма вероятност да е бобина. Една бобина пали два цилиндъра при Кията.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • буклас
                          буклас коментира
                          Редактиране на коментар
                          Благодаря Павлине,ще го направя!И как да ги проверя свещите след като ги сваля и установя,например кои са не работещи,или да ги сменя с други и ако се оправи,значи е от свещите,ако ли не,значи е бубина,така ли да разсъждавам???

                      • Дано да са само свещи. Моята я кара баща ми повече и края на ноември се прибира и вика, джипа не върви. Викам, как така вчера си вървеше. Ами прекъсва и не иска да се изфорсира. Помислих и аз свещи, свалихме ги и наистина си бяха много зле, смяна с нови, но същата работа и последва мерене на компресия при майстора и какво- два цилиндъра ги нямааа. Сваляне на главата и ужас, нагар и налепи все едно, като от комин и един крив и един с отчупено клапан.

                        Коментар


                        • Ако е 1 загубен цилиндър залагам на лула. Бобина не умира напълно, има само яки прекъсвания, но не и пълна липса на работа.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • буклас
                            буклас коментира
                            Редактиране на коментар
                            Днес я разглобих и вадих свещите една по една!Оказа се че на 1-ви цилиндър свещта беше мокра и не беше работила коректно,другите свещи бяха добре,като на 4-ти пак беше омаслена леко от към керамиката,макар че сменявах уплътнение на капака,но това е друга бира!!!Смених свещта на 1-ви и я събрах,запалих я,но работата не се подобри,продължи да работи като тряктор на 3 цилиндъра,оставих я да загрее и да прехвърли на газ,след като прехвърли на газ,в 1-вите 5сек. и на газ рабоотешше на три цилиндъра след което си заработи както трябва!!!Направи ми впечатление след това че колкото пъти я гасих и изстиваше колата,като я запалех на бензин не работеше както трябва и след като прехвърлеше на газ в първите 5сек.също не работеше добре след което се оправя и започва да си работи нормално!!!Коментирах с един приятел,който се занимава с диагностики и той е категоричен че е пикаеща дюза,а това в други ден ще ходя да я закачи на диагностика да видя какво ще покаже,но може би ще се купува дюза да сменя на 1-ви цилиндър поне!!!

                        • Здравейте колеги,за по горе описания проблем,от утре та чак след месец стигнах да я закача на диагностика!Показа че EGR -клапана не работи и едната бубина,но братовчеда каза че ако е бубината на газ ще работи още по зле и ми насочи вниманието към дюза!Къде се намира този клапан и как да постъпя с него,да го почистя или да го затапя?Как да разбера със сигурност дали е дюза,или е бобина или кабел?Дайте съвети.

                          Коментар


                          • Има ли разлика при студен/топъл двигател. Моята студена на бензин е много зле докато вдигне 30 градуса. Смених свещи, кабели (те са са само два) и бобини и няма оправия. Нещата отиват към дюзи ама хич не ми се занимава с тях че са навряни в на кучето...

                            Двете ми стари бобини ги пазя, ако искаш мога да ти ги дам за проба.
                            Hyundai Galloper 3.0 V6

                            0885 44 60 16

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X