Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    При мен е абсолютно същото. Майстора ми кара същата киа и неговата била така и той каза, че е от позапушени инжектори.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
      При мен е абсолютно същото. Майстора ми кара същата киа и неговата била така и той каза, че е от позапушени инжектори.
      "същото" както при мен ли?
      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
      Краси
      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Инжекторите(дюзите)ги почиствах и отпуших преди 3 месеца и тогава бяха добре!После в бензина сипвах за почистване на инжекторите и карах така няколко пъти и всичко беше добре!Сега ще видя какво е,може да се е запушила пак цедката на бензиновата помпа!Ще трябва да се мери налягането на помпата пак!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
          "същото" както при мен ли?
          Да, като я запаля и ако реша да тръгвам веднага и няма мощност. Ако подам повечко газ да се изфорсира и тогава тръгва или да я оставя едно две минути и се оправя.

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Здравейте колеги!Темата е дъвкана много пъти,но пак да попитам че ще сменявам пак гарнитурата на капака на клапаните,та с нея е хубаво да се смени някакъв О-пръстен на датчик?Та въпроса ми е на кой датчик и къде се намира този датчик?Рових се в базис-м,но там не намирам такъв О-пръстен за такъв датчик!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
              Здравейте колеги!Темата е дъвкана много пъти,но пак да попитам че ще сменявам пак гарнитурата на капака на клапаните,та с нея е хубаво да се смени някакъв О-пръстен на датчик?Та въпроса ми е на кой датчик и къде се намира този датчик?Рових се в базис-м,но там не намирам такъв О-пръстен за такъв датчик!
              Да не говориш за гумичката на клапана на картерната вентилация - PCV клапан?

              http://bazis-m.eu/review/product/lis...09/category/4/

              Тук номер 2 е самият клапан, а номер 1 е гумичката, но не я намирам в техния сайт.

              Взимал съм я от Колос: https://www.kolos-ms.net/bg/item/873...e30113338a.htm



              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Датчика е отзад на десния разпред вал гледано отпред. Отзад го държат два болта, а отгоре два на петата. О пръстена (температурно и маслоусточив)36 или 38 мм вътрешен диаметър, дебелина 2,5 може 3 мм, Вземи си двете дебелини за всеки случай.
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Павлине не става въпрос за това,а за това за което ми пише Сапоро!Лощото е че не го намирам този О-пръстен Онлайн нито в БаазисМ,нито в Колос за да мога да го поръчам!Явно ще трябва да им звъня на тел. и да им обяснявам какво ми трябва и дано да ме разберат!Благодаря Сапоро.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Ние ги взехме от Микромакс трейд, даже имам в себе си, но си ми далеч.
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      И в Хубата има всякакви размери О-пръстени. И масло и бензино устойчиви. Ако това горе са точните размери, могат да се поръчат.

                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Щом го имаш,свали му моля те точния(стига да не те затруднявам) размер и ми го напиши тук!И в Перник има магазини където продават о-пръстени и може да го имат
                        този размер!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          И Микромакс трейд и Hubata Seals имат магазини в София,така че ако не ги намеря в Пк.,ей го де е София!Май ще е най добре,сега докато е при майстора,да се свали това о-пръстенче и с него та в магазина!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Вътрешен 38 може и 36мм, на 2,5мм.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              То ако не се случи нещо,ще се забравим!Та да споделя с вас тук,във форума че джипа за втори път,връщайки се от София,ми вдига температурата и ми изхвърля антифриза,и винаги го прави на Владая!И то при все че преди 20-тина дена за втори път сменявах радиатор след като по това време новият който купих преди една година от Атосклад,протече!Проблема го прави и двата пъти на едно и също място!Като пътувам от село до Перник и до яз.Лобуш където работя(по някога),не го прави,освен един път когато се прибирах от работа с ремаркето и го бях по натоварил с баластра,та по баирчетата до село пак завре антифриза!Звъннах на майсторчето което ми сменява двата пъти радиятора,и този път ми смени и ремъците,и той ми каза че трябва да проверя виското!Има логика,защото до Перник пътувам без да е натоварено движението,и до язовира е същото и се охлажда от самото движение,но в София е спри тръгни и виското ако не е читаво,ето ти проблема!То тема е дъвкана мноого пъти ама как със сигурност да разбера че е виското?Днес я запалих,но не чаках да загрее, виското се въртеше и с вестник навит на руло доста трудно го спрях,трябва ли да изчакам да загрее и тогава да приложа номера с вестника?КАжете си мнението колеги...Винаги сте ми помагали с добри съвети в трудно положение!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Пробата с вестника се прави на добре загрял двигател. Не го ли чуваш, значи не работи правилно. Изправно виско вие много отчетливо и няма как да не го чуеш, когато работи.
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X