Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Радиатора се сваля лесно, вземи и го почисти. Има разни препарати, ако ли не ти се занимава с купешки истории, налей го с оцет и го пораздрусай, остави го да поседи и после с чиста вода.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Гошо,купих нова преди месец,смених я и резултата беше същият!

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Симптомите които описвам,дали водят към запушен радиатор?!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
          Гошо,купих нова преди месец,смених я и резултата беше същият!
          Обади ми се по тел.0899113720,може и сега.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Да не те плаша. Нашата имаше същия проблем. Като я загасиш по-гореща завираше в радиатора, казанчето преливаше и съответно губеше антифриз. Не го правеше винаги, но се случваше. След смяна на капачка се оправи(уж) или поне го правеше много рядко. После сменях радиатор, че протече, взе пак да го прави вероятно заради сменена капачка, че станаха 3 и при смяната на радиатора не се знае с коя остана. Накрая зачести, духна гарнитура и след смяната на гарнитурата повече не го е в правила. Последния месец преди окончателно да се издуха вече имах сериозни съмнения, че нещо не е наред. След смяната на гарнитурата сме я карали малко и я продадохме, така, че не е сигурно, че пак не е взела да го прави. За мен проблема идва само когато е много гореща и се изгаси - просто завира в радиатора като не се върти водата.
            Последно редактирано от Иван Жоров; 26-12-17, 22:21.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Това е истината Ванка,гарнитура или глава.Колко ще изкара така,не знам?
              Никога не съм наливал антифриз в разширителния съд,и никога не е имало нещо там.
              Миналата зима го направи в най-големия студ,започна да бълбука и след три дена главата долу.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Странното е, че при мен го правеше само на изгасен двигател. Иначе изкара 3 години и към 40 000км. от първия път в който я хванах до духването на гарнитурата. Изгнила гарнитура вероятно от 100-120к. на газ за 5 години, не е прегрявана.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Да,но твоята беше бензин/газ.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Ванка,не е била по гореща или по студена!Прибирам се от Перник(живея на ранчото което е на 32км.от Пк),там съм налял антифриз в радиатора да покрива питата,в разширителният съд 1/3 част от обема на съда,през цялото време държи температура под 90гр.без да играе стрелката нагоре надолу,просто се заковава на 87гр. и след като си пристигна и загася двигателя,след малко се чува едно бълбукане,на пресекулки!Но при тези случай,оставаше течност в радиатора и малко в разширителният съд!Вчера тръгнах към Перник и понеже знаех че нивото е паднало,започнах да наливам вода,при това дестилирана и побра близо 3л.,което ще рече че в радиатора почти не е останало!!!Най интересното е че когато колата е загряла нормално,отварям капачката без проблем,доливам антифриз и я оставям да работи,без да изхвърля течност при отворена капачка!!!А бе дяволска работа,нищо чудно да е гарнитурата,но симптомите са различни!
                    Гоше,утре ще ти се обадя,че късно видях че си ми оставил тел.№!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Да,бензин-газ е,с газов инжекцион и лани,когато я докараха отивах към Пк., на една отсечка ме спират за(под вола теле) ии едното ченге ми вика,я нещо ти изтече от колата, тогава вдигнах капака и беше изхвърлила част от антифриза,само че го отдадох на това че съм я препълнил!Радиатора бях напълнил до капачката и разширителният съд до половината!!!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Не вярвай на стрелката, пробвах датчика който показва на таблото и не трепна при температура от 80 до 101 градуса, стои си под средата. Затова си сложих ел. термометъра, както направиха и други колеги. Най-вероятно си я прегрял. Отзад не си ли обърнал внимание какви изгорели газове излизат, ако гори антифриза ще излиза пара, е ако нямаш теч де.

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Ако, гори антифриз и липсва такова голямо количество, цилиндъра, който го гори, ще е измит като нов. Вече има камерки, които се провират през отвора на свещта и всичко лъсва. Още като развиеш свещите и ги сложиш една до друга, веднага се вижда кой е виновника. Свещта също е като излязла от магазина.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            През ауспуха излиза нормален сивкав пушек,а не бял както когато влиза вода в цилиндрите!!!Днес ще се опитам да сваля и свещите,да видя какво ще покажат!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Последното което направих преди малко тръгвайки за до селото(2-3км.)долях малко вода в радиатора и сложих новата капачка която купих преди месец,но незнам защо не одобрих нещо,джипа си загря нормално и когато се върнах реших да видя какво е положението в радиатора,опитах да отворя внимателно капачката и като я отвих съсвсем леко изкара антифриз и вода през гърловината на радиатора!Пипнах маркуча който отива към радиатора,беше мек!Нормално ли е когато колата е загряла и е в покой с изгасен двигател,системата да е под налягане?!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Да,но твоята беше бензин/газ.
                                Това беше към Ванката.
                                Чак сега разбрах,че и твоята е бензин.Да съм си отварял очите,навреме!
                                Но,това което говорихме по тел. важи и за бензиновите.
                                Най-вероятно,ще минеш с една гарнитура на главата.Не е болка за умиране.
                                пп: Писали сме заедно.На току що изгасен двигател е нормално да има налягане в системата.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X