Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Булакс, днес си взех колата от майстора ми и парното е на 6. Оказа се запушване на тръбичката на парното. Оправи го като продуха с компресор и като видях каква кал излезна направо се учудих как изобщо е духало хладно. Според майстора ми проблема може да съм си го причинил като съм си промивал толкова пъти системата само с вода и от там ръжда по тръбите и т.н. до запушването. Даже ме посъветва като сменям антифриза (защото сегашния е на около година, а е кафяв като вода от локва) да слагам антифриз без да го разреждам. Та в общи линии пробвай да продухате с компресор парното като надувате от изходящия маркуч и разкачиш входящия та да излизат боклуците. При мен това свърши работа да видим до кога
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • Браво Мирос,радвам се че си отстранил проблема!Ценна ти е информацията,ще пробвам и аз,има компресор под ръка,защото и при мен няма какво да е друго освен запушване!Антифриза ми е на два месеца,но и той стана мътен и кален след смяната!Това вероятно говори за боклуци в системата!!!

      Коментар


      • Като гледам къде се намират тръбичките на радиаторчето за парното,май и аз ще прибегна до услугите на майстор и сервиз,че без подходящи условия на този студ,няма как да стане!!!Остава да открия подходящият човек в Перник!!!

        Коментар


        • Ще се радвам информацията ми да помогне и на теб
          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
          08868пет4три18

          Коментар


          • Здравейте колеги, отдавна не съм писал тук, но се появи проблем с насочването на въздушната струя на парното, т, е.,духа само напред и немога да я пренасоча с копчето на никъде! Някой ако знае как да го разреша проблема, моля да помогне, ще бъда благодарен! Застудява и ако няма обдухване на предното стъкло, джипа става неизползваем!

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Привет!
              Пробвай да извадиш панела с управлението. Подозирам, че има откачено жило.

          • Здрасти Саше,не е със жила!!!Майче е със моторче!!

            Коментар


            • Здравейте колеги,какво масло сипвате на заднияв диф когато е LSD?

              Коментар


              • Здравейте колрги,отдавна не съм влизал тук защото свикнах да се оправям с джипа!Но сега искам да ви попитам каква гарнирура е най добре да сложа на капака на клапаните???

                Коментар


                • crazyjob83
                  crazyjob83 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Моят отговор е- каквато и да е ще ти трябва и силикон, пробвано многократно.

              • +1 за силикона.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • буклас
                  буклас коментира
                  Редактиране на коментар
                  През цяло ли намазвате със силикон?Защото аз слагам само на гърбиците на валоовете!

                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Като казвам силикон, имам предвид силикон за гарнитури или Gasket maker. Аз слагам по цялото протежение. Гарнитурките лесно се изпичат и без силикон е многосериен филма. На Ферозата също така сменях.

                • буклас
                  буклас коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е аз купих Виктор Рейнц,високо температурен!И гранитурата е Виктор Рейнц!Не си спомням каква беше дебелината на болтовете,ако някой зннае с колко Nm да ги притягам с динамометричния??

              • Колерги,някой да има ел.дясно огледало?Може и със счупен корпус,важно е огледалото да е здраво,Че си счупих моето!!

                Коментар


                • EIvanov
                  EIvanov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Иди при стъкларите да ти изрежат... ще е право без подгрев и почти без пари.

                • буклас
                  буклас коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не харесвам побългарените работи!Благодаря за идеята!

              • Здравейте колеги!След демонтаж за ппрофиллактикка на главата,и монтаж,трябва ли след 1500-2000км.повторно притягане?!?И ако да,с колко Nm се притяга??Вие как процедирате в такъв случай!!

                Коментар


                • На УАЗа притягам след като загрее и на другия ден като е изстинала притягам .Не чакам да мине километри .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • буклас
                    буклас коментира
                    Редактиране на коментар
                    На УаЗ--а,ясно,но при КИЯ-та дали е необходимо?!?И логично е че след като загрее,може да се прибегне към процедурата!

                • Колеги,никой ли не е сменявал гарнитура на главата,за да ми каже прибягвал ли е до донатягане на главата,освен колегата по гооре?!??!!?Икаше ми се да имам две,три мнения за да знам как да постъпя!!

                  Коментар


                  • Кията не е Уаз - и за това се четат сервизните ръководства. Иначе - защо каза пук... По късно ще ти изровя моментите и реда на стягане.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • буклас
                      буклас коментира
                      Редактиране на коментар
                      Колега,чакам,обещал си нещо!!

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X