Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Сложих го мам----му,ама не можах да сложа болта на скобата която го държи,заваля ме дъжд и прекратих,оставих за утре сутрин!Стария изцедих,после продухах с уста и ми направи впечатление че не е задръстен!!Друго ще се окаже май,ама утре ще видя!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Колега,и аз паля трудно и дори невъзможно сутрин.
      Сменях свещи,пак същото. Забелязах че когато и а повече бензин пали по лесно. Не хващам връзката,ама е факт . Интересно че като развия капачката на резервоара изсъсква-прави вакуум. Но и с развита капачка няма файда.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
        Колега,и аз паля трудно и дори невъзможно сутрин.
        Сменях свещи,пак същото. Забелязах че когато и а повече бензин пали по лесно. Не хващам връзката,ама е факт . Интересно че като развия капачката на резервоара изсъсква-прави вакуум. Но и с развита капачка няма файда.
        Колега,чакай да оправя моята,после ще разчепкаме и твоята!!!Тук има много грамотни колеги които помагат със съвети безрезервно и биха могли да те насочат към евентуалните причини за това!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
          Колега,чакай да оправя моята,после ще разчепкаме и твоята!!!Тук има много грамотни колеги които помагат със съвети безрезервно и биха могли да те насочат към евентуалните причини за това!
          Ти си провери,какво налягане прави помпата.
          Нищо,че не разбирам от бензин.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Ти си провери,какво налягане прави помпата.
            Нищо,че не разбирам от бензин.
            Откарах я днес в Пк. При едно момче и утре ще я.провери и помпата,и защо не отива бензин до рейката!!!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Джипа отново е както пристигна от Германия,пали на бензин и тръгва без прекъсвания и забиване,а причината се оказа тривиална,запушване на цедката на бензиновата помпа!!!КАкто знаете там,на лапата на самата сонда има една много фина мрежичка,та тя не пропускаше бензин към бензиновия филтър и към рейката,или това което пропускаше не беше никак достатъчно!!!Всичко това ни отне 2-3 часа работа и до бензиновия филтър дойде налягане над 3ат.,джипа запали веднага и сега вече се разбра че със дюзите съм се справил блестящо!!!В момента работи прекрасно и на бензин и като загрее малко си прехвърля на газ и има мощност и е както трябва да бъде!!!Да съм му откарал колата преди един месец,може би нямаше да скапя и имобилайзера,та да сменявям и компа и имото да се вкарвам във излишни разходи!!Ама човек каквото си направи сам,никой не може да му го причини,но всичко е добре,когато завършва добре!!!Що нерви изхабих за 30лв.и 2-3часа работа,а и от благодарност от несе и едно шише ракия мое производство!Сагата за сега приключи,да идването на друга такава!!!Искам да благодаря на всичките които бяха съпричастни с мен и помагаха със съвети!!!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                Колега,и аз паля трудно и дори невъзможно сутрин.
                Сменях свещи,пак същото. Забелязах че когато и а повече бензин пали по лесно. Не хващам връзката,ама е факт . Интересно че като развия капачката на резервоара изсъсква-прави вакуум. Но и с развита капачка няма файда.
                Като казваш повече бензин какво имаш в предвид,колко като количество?Най добре е да отидеш като мене при някой който да ти замери налягането при бензиновия филтър,и от показанията вече ще се види къде може да се търси причината!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Джипа отново е както пристигна от Германия,пали на бензин и тръгва без прекъсвания и забиване,а причината се оказа тривиална,запушване на цедката на бензиновата помпа!!!КАкто знаете там,на лапата на самата сонда има една много фина мрежичка,та тя не пропускаше бензин към бензиновия филтър и към рейката,или това което пропускаше не беше никак достатъчно!!!Всичко това ни отне 2-3 часа работа и до бензиновия филтър дойде налягане над 3ат.,джипа запали веднага и сега вече се разбра че със дюзите съм се справил блестящо!!!В момента работи прекрасно и на бензин и като загрее малко си прехвърля на газ и има мощност и е както трябва да бъде!!!Да съм му откарал колата преди един месец,може би нямаше да скапя и имобилайзера,та да сменявям и компа и имото да се вкарвам във излишни разходи!!Ама човек каквото си направи сам,никой не може да му го причини,но всичко е добре,когато завършва добре!!!Що нерви изхабих за 30лв.и 2-3часа работа,а и от благодарност от несе и едно шише ракия мое производство!Сагата за сега приключи,да идването на друга такава!!!Искам да благодаря на всичките които бяха съпричастни с мен и помагаха със съвети!!!
                  Хе-хе, пак леко си се разминал. Моята цедка направо се беше разпаднала врезервоара. От там изгоря бензиновата помпа. За карък, понеже бях с пластмасов резервоар, капака на помпата не съвпадаше с дупката на пода под седалката ... Наложи се да свалям целия резервоар. Там отново изненада - тръбите от резервоара за напред бяха изгнили и снаждани с маркучи. Та и тях сменях... Хубаво е да има щастлива развръзка.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Помоата от под седалката ли се вади

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Джипа отново е както пристигна от Германия,пали на бензин и тръгва без прекъсвания и забиване,а причината се оказа тривиална,запушване на цедката на бензиновата помпа!!!КАкто знаете там,на лапата на самата сонда има една много фина мрежичка,та тя не пропускаше бензин към бензиновия филтър и към рейката,или това което пропускаше не беше никак достатъчно!!!Всичко това ни отне 2-3 часа работа и до бензиновия филтър дойде налягане над 3ат.,джипа запали веднага и сега вече се разбра че със дюзите съм се справил блестящо!!!В момента работи прекрасно и на бензин и като загрее малко си прехвърля на газ и има мощност и е както трябва да бъде!!!Да съм му откарал колата преди един месец,може би нямаше да скапя и имобилайзера,та да сменявям и компа и имото да се вкарвам във излишни разходи!!Ама човек каквото си направи сам,никой не може да му го причини,но всичко е добре,когато завършва добре!!!Що нерви изхабих за 30лв.и 2-3часа работа,а и от благодарност от несе и едно шише ракия мое производство!Сагата за сега приключи,да идването на друга такава!!!Искам да благодаря на всичките които бяха съпричастни с мен и помагаха със съвети!!!
                      Пък викаше няма майстори,има само трябва да го намериш!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Хе-хе, пак леко си се разминал. Моята цедка направо се беше разпаднала врезервоара. От там изгоря бензиновата помпа. За карък, понеже бях с пластмасов резервоар, капака на помпата не съвпадаше с дупката на пода под седалката ... Наложи се да свалям целия резервоар. Там отново изненада - тръбите от резервоара за напред бяха изгнили и снаждани с маркучи. Та и тях сменях... Хубаво е да има щастлива развръзка.
                        При мен също не съвпада,нали съм с вагон и се сваля резервоара за да свалиш помпата ама аз вече три пъти го свалям и качвам и мога жмичката да го направя!!!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                          Помоата от под седалката ли се вади
                          Не знам при твята дали може,но при мен се сваля резервоара!Иначе,да,ревизинният отвор е под задната седалка и ако не са ръждясали много болтчетата на фланеца и съвпадат отворите,от там се сваля!!!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Колеги,здравейте,скоро не ми се е налагало да пиша тук,но отново им причина!От 5-6 дена джипката като запали на бензин,не може да се изфорсира,т.е.не мога да потегля,защото работи само в ниските обороти и като подам повечко газ започва да пука и гърми някъде по изпускателната система и не ще да поеме!КАто прехвърли на газ проблема изчезва и всичко е О.к!Къде да търся проблема?

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Ниско налягане на горивото.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Като поработи на място и позагрее,не се ли оправя?...и при мен е нещо такова,но не пука и гърми,още на студена като се опитам да тръгна и няма мощност и придърпва,но като натисна повечко педала на газта и поема...
                                А ако я изчакам да загрее малко си тръгва нормално/но имам позапушени инжектори аз/
                                Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                                Краси
                                "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X