Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Днес станах собственик и на КИА-бензинова,2002год.Още е в Германия но съм я платил и чака да я натоварят за да ми я докарат.Мой приятели ходиха да я видят и спазарят и казаха че е добра като ходова час,трансмисия и купе,здраво шаси и под.Е имало ръждичка от долу но без изгнило,само за ръждопреобразовател и някакво покритие.Двигателя е 118кон.сили и ми се вижда малко слаб за това купе(купето е вагон)ама ще видим!Вече мисля каква газова уредба да и слагам,инжекцион или обикновена и разчитам на вашите мнения,защото съм установил че тук имам много компетентни колеги.Също ще трябва да се оглеждам и за гуми защото ми казаха че гумите не са и много добри а и не знама с какви размери са ,а аз до скоро ви занимавах с гумите на ферозата защото имам 200 метра малко кофти терен,даже качвах и снимки!На 160000хил.км е,това много ли е,малко ли е за този мотор нямам представа?!Колеги очаквам отзиви!

  • #2
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Честито! Май сън не те хваща да се похвалиш

    За газовата - в кой век живеем, естествено, че ГИ е по-добре, а и вече не са толкова скъпи. Двигателя дали е слаб - не знам. Аз съм със 128 коня и ми стигат. Моята жена преди седмица, като я напъна по магистралата към морето - 130 си ги държеше продължително време без грижи, на изпреварванията подмина 140. Аз си я карам спокойно 110-120. Вагонът тежи 1500 кила, което не е много. За гумите - стандартните са 205/70R15 и са нисички. Без лифт (ако не са уморени пружините), побира 235/75 R15 или 215/80R15. С лифт - влизат до към 31-ци. Даже имаме една във форума и с 33-ки, но вече трансмисията идва бърза. Прочети темите за лифт и гуми за Спортидж. Задните пружини по подразбиране са кенеф. Не съм чул за Кия, дето да не са и омекнали.

    Отзиви очакваме от теб, а и снимки задължително!
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: От днес съм собственик и на KIA

      Честито!
      Да ти е безаварийна и да се слушате много.
      Нямам опит с бензиновите Кии. Моята е дизел.
      Като каза за повърхностни ръждички, особено по рамата, убеди се че номера на шасито се чете добре,за да нямаш проблеми при регистрацията.
      Поискай снимка отблизо.
      Че е набит с едни фини точици, като ситопечат.
      Да не я пускаш на части после.
      Аз на коли от Австрия , Германия и Швейцария, нямам доверие откъм ръжди.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: От днес съм собственик и на KIA

        Благодаря Саше,проверили са я на място за номера на шасито,чете се!

        Коментар


        • #5
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Благодаря,за съня не ме хваща,ама не от покупката ,а от ЕГН-то!Благодаря за информацията,ще ми е от полза,а като започна основния преглед и ако се налагат смени на туй,онуй ще има и снимки разбира се!

          Коментар


          • #6
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
            Днес станах собственик и на КИА-бензинова,2002год.Още е в Германия но съм я платил и чака да я натоварят за да ми я докарат.Мой приятели ходиха да я видят и спазарят и казаха че е добра като ходова час,трансмисия и купе,здраво шаси и под.Е имало ръждичка от долу но без изгнило,само за ръждопреобразовател и някакво покритие.Двигателя е 118кон.сили и ми се вижда малко слаб за това купе(купето е вагон)ама ще видим!Вече мисля каква газова уредба да и слагам,инжекцион или обикновена и разчитам на вашите мнения,защото съм установил че тук имам много компетентни колеги.Също ще трябва да се оглеждам и за гуми защото ми казаха че гумите не са и много добри а и не знама с какви размери са ,а аз до скоро ви занимавах с гумите на ферозата защото имам 200 метра малко кофти терен,даже качвах и снимки!На 160000хил.км е,това много ли е,малко ли е за този мотор нямам представа?!Колеги очаквам отзиви!
            Мотора 2.0 16v не е слаб!!!С щатните гуми за норматив на 3-та предавка си стига 145км/ч.,та по-скоро джипката,като вървеж и предавки на асфалта се приближава до вървежа на лек автомобил.
            Започва да се мори,като се сложат гуми с 12-14см. по-голям диаметър,спрямо щатния,какъвто е и моя случай.
            Но ти ще си я усетиш най-добре.......-по-важното е да я обслужиш качествено и да обърнеш най-вече СЕРИОЗНО внимание на охл. уредба,че на тия години,при тия мотори се случват едни неща.....-бе иска си всичко там да е ОК и да няма компромиси.
            Безаварийно и дълги години да си я караш.
            П.П.Що се отнася до километрите за които питаш,160 000км. са нищо,ако колата е гледана,така че това да ти е последна грижа.
            Последно редактирано от Янко Желязков; 23-08-16, 00:30.

            Коментар


            • #7
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Благодаря колега за отговора и за съветите,ще са ми от полза.

              Коментар


              • #8
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Честито! Май сън не те хваща да се похвалиш

                Вагонът тежи 1500 кила, което не е много.
                Павлине, моята не е вагон и тежи 1600 кг. празна. Мерил съм я на два различни скрападжийски кантари. Вярно, дизел е ма чак такава разлика- множко ми се вижда.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #9
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  Павлине, моята не е вагон и тежи 1600 кг. празна...
                  Моята на такъв кантар също удари точно 1600 кг, но с газова уредба, 20 л бензин, 30 л газ и голям куфар с инструменти. Те вагона и невагона имат 50-тина кила разлика по каталог.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:49.8 КБ
ID:5726749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5726750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:49.8 КБ
ID:5726751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5726752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI6041.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5726753

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      А, честито!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Няколко бързи снимки днес при полуичавнето.Утре ще ви пиша за състоянието.А бе ..............започна се!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Благодаря Сашо!

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Това намерих като Ангренажен с ролки,пълен комплект,малко ли е много ли е вие ще кажете!

                            Ангренажен ремък комплект:
                            SKF - 167лв
                            Japanparts - 148лв
                            INA - 118лв
                            Ashika - 110лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Въпросът е, че и водната помпа се върти от ангренажния ремък и трябва да се смени. Тя дали влиза в някой от комплектите ?

                              Можеш да провериш за цени по отделно на двете ролки, ремъка и водната помпа в сайтовете на Колос и Базис-М.

                              Иначе лошото, което виждам е ръждата ...
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X