Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    И как,така ли продължи да я караш???Не може ли да се оправи тази работа така че да не омаслява там???
    Аз я продадох миналата година.

    Иначе след смяната с нова гарнитура, теча намаля. Преди смяната бяха пълни и 4-те отвора. След смяната - само в единия имаше. От капака е, не е от самата глава. Той капака е тънък алуминиев. Напълно възможно е с годините да се е поизметнал. Лошото е, че и главата е алуминиева и не може да се стяга много, че ще изтърват резбите.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Това е проблем на всяка 16-клапанова КИА.
      Решава се с нова гарнитура+идеално обезмасляване и двустранно нанасяне на силикон на "Виктор Рейнц"!
      Следва оптимално стягане по "Ауто дата"-(забравил съм момента) и никакво палене на мотора поне 3 часа.
      Аз процедирам така и винаги свалям сухи свещи.
      П.П.Пробвал съм и само с нова гарнитура без мазане със силикон и резултатите бяха лоши!
      И да напомня, че е важно качеството на силикона!
      Не пестете пари от него.
      Разни там от 3-5лв.не вършат работа.
      Целия мотор го сглобих с "Виктор Рейнц" и съм повече от доволен от този силикон.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 10-07-18, 09:35.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Купих днес гарнитура "Ерлинг" и скъп силикон но утре ще се занимавам с новите гърнета и имам малко изгнило на шасито от дясната страна зад задният диф там където е хванат теглича,та ми дават да си отрежа от здраво шаси колкото ми трябва да го присадя на местото на изгнилото вместо да кърпя!!!Нали не е главата и гарнитурата на главата,та е малкият дявол!!!Утре започвам едно по едно да сменявам и да стягам!!!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Колеги тези дни ми предстои да монтирам оригинален резервоар,метален!Купих и друг фланец,но уплътнителната гума е загубила голяма част от мекотата и еластичността си,та ако при монтажа за всеки случай я понамажа със силикона който купих специално за гарнитурата на капака на главата,дали ще издържи на бензина и парите му???!!!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Няма причина да не издържи,щом държи на масло и температура.
            Предполагам,говориш за фланеца на сондата?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Няма причина да не издържи,щом държи на масло и температура.
              Предполагам,говориш за фланеца на сондата?
              Да Гошо,става въпрос за уплътнителната гума на фланеца на сондата!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Намажи я тънко,няма да има проблеми.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Относно гарнитура капак клапани, го ядох два пъти, като единият път до Стара Загора щях да си окотя мотора. Последно купих от представителство на Киа и вече една година двигателя е сух. Сложих я без да я мажа дори. Така че горещо препоръчвам да ползвате оригинална. Проблемната гарнитура беше Елринг.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Става и със силикон,но не от 5лв.
                    Не мога да си намеря капак за клапаните на дизелова Киа,
                    та се принудих да мажа яко силикон.Така вече 8г.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                      Относно гарнитура капак клапани, го ядох два пъти, като единият път до Стара Загора щях да си окотя мотора.Последно купих от представителство на Киа и вече една година двигателя е сух. Сложих я без да я мажа дори. Така че горещо препоръчвам да ползвате оригинална. Проблемната гарнитура беше Елринг.
                      А къде е представителството на КИА!?
                      Защото аз съм си купувал уж оригинална от "Колос",пробвал съм и от "Базис-М" и ефекта е зле-як теч,стигащ още при спиране с капки по земята!
                      Просто капака ми е изметнат от стареене/някогашно прегряване и без качествено обезмаляване и двустранно мазане със силикон не става.
                      Може би,ако имаме права глава с прав капак нещата биха се получили и без силикон,но в болшинството случаи имаме крив капак с крива глава и течовете са налице-(да не забравяме,че главата няма как да се обработи отгоре,т.е.точно там където капака ляга към нея!
                      Може да се обработват-(изправят) само тунелите,където лагеруват рапр.валове,но там си е друг филм за който в момента не става въпрос...!
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 27-07-18, 22:19.

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Става и със силикон,но не от 5лв.
                        Не мога да си намеря капак за клапаните на дизелова Киа,
                        та се принудих да мажа яко силикон.Така вече 8г.
                        Първата ми работа във ДАПа преди 33 години беше изработка на гарнитури ...всякакви . Ако нещо го няма в магазина , можеш да си го направиш , ако не ползваш жокер
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          За оригинални части отивате в представителството на Киа, цената на гарнитурата беше по спомен 22-25лв. И като сменяте гарнитура сменете и уплътнителя на датчика който е отзад, моя гумен пръстен се счупи.
                          .
                          Bertone freeclimber 1.8 115hp

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Колеги,паразитния хебел две втулки ли има?Че не съм го свалял и разглобявал за да му разгледам устройството,но имам луфт във него и като го гледам би требвало да са две?Да съм сигурен и да ги поръчвам още сега че като се прибера от морето да ги сменявам,защото има едно неприятно претрисане на неравности!!!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                              Колеги,паразитния хебел две втулки ли има?Че не съм го свалял и разглобявал за да му разгледам устройството,но имам луфт във него и като го гледам би требвало да са две?Да съм сигурен и да ги поръчвам още сега че като се прибера от морето да ги сменявам,защото има едно неприятно претрисане на неравности!!!
                              Две са втулките.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0017-01.jpg
Прегледи:2
Размер:20.3 КБ
ID:5796834
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Добре де, никой ли не е правил хебел на лагери ?!
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X