Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Ето го хъба със шуплитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5727360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5727361дано да се вижда ясно,но оказа се че няма дупка навътре,а в1ера като го реазръчках с една отверчица ми се видя че е с дупка,но беше тъмно.Най интересното е че включва и след сваляне(което не знам как ще стане)и профилактика съм сигурен че ще включва добре.Не знам при това положение ако го почистя от шуплите и гняста,направя пръстен от ламарина която да намажа със здраво лепило и да го обвия като пристегна със тел или скоби докато изсъхне лепилото,дали няма да спася така положението!Иначе съм намерил такъв хъб II-ра употреба в идеялно състояние за 80лв.Как се сваля капачката за да стигна до болтовете,някой да ми каже и да се пробвам.

    Коментар


    • #32
      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Доста корозия се е посъбрала. Капачката се сваля от 6-те малки болтчета, които са Торкс (Май Т15 или Т20). Много внимателно пробвай с чисто нова вложка, дано да не прецакаш главите.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        2-рата джипка от днес ми е КИА

        Тези болтчета на читав хъб не излизат лесно, та за този силно се съмнявам. Като вкараш торкса, леко се нътртват с чука.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Опитах и с чука,и с благословии,но само дето си счупих две ключета.На става и не става,но едното болтче въобще липсва и от него място зее дупка,та от там със спринцовка вкарах тънка армейска смазка и хъба заработи чудесно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (13).jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5727384След това взех че замазах дупката с едно много яко лепило,за да не влизат боклуци и за сега се отказах от отваряне,защото трябва да се разпробият главите на тези болтчета със бургия за да се свали капачката и да имаш достъп до резбата,а дали ще успееш да ги отвиеш е много Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (12).jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5727387съмнително.Този хъб просто си е на доизживяване.По нагоре бях качил снимки как се раздвижва спирачното цилиндърче,но не това е начинаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (8).jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5727385а това!Трябва да се отвърти и долния водещ болт за да може да натискаш със скобата в средата на цилиндърчето,иначе буталцето се посуква и неще да влезе,а сегаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (11).jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5727386видно влиза до край.И така няколко пъти навън като внимаваш да не изкараш цилиндъчето(за това трябват двама човека,единия да помпа на педала на спирачката,а другия да гледа до къде излиза цилиндърчето),после го прибираш със скобата и сега няма да задържа и всичко за сега е добре.Няма нищо изкривено от прегряването на барабана,осукано и т.н.Лагера също е добре за сега.Утре ще си извадя водоструйката и ще измия идеално отдолу на всякъде за да я подготвя за обработка и консервиране.Ще има пак снимки.
          Последно редактирано от буклас; 09-09-16, 16:04.

          Коментар


          • #35
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Пробвах току що в проливния дъжд как работят хъбовете,включиха си предното така че съм с 4x4,излезе в един голям наклон,ама още не съм и свикнал,изглежда трябва с повечко газ че това купе не е като Ферозовото и се усеща че е по тежко.

            Коментар


            • #36
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Такива болтчета ми се струва че имам. Трябва само да проверя
              За чисто нови говоря. Ако ги открия, твои са.
              Разпробиваш главите за да извадиш капачката и после с гайка и контрагайка или някакъв друг пиниз ги развиваш.
              Язвите можеш да изчистиш добре и с поксипол двукомпонентен да запълниш и изпипиш после.
              Слагаш една боя отгоре и....те така.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Като свалиш това бразилско недоразумение го измий, изчисти и го продай на някой и си купи китайски и с рестото ще ме почерпиш крадец на ябълки
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Саше,ти си ми за лека,тъкмо се чудех с какво да замажа шуплите,че са големи и мислех с авто кит!За боята се бях досетил,но преди това с какво,ми беше мътно!А ето сега ми даде добра идея,а може и с SUN-FIX,той също подлежи на последваща обработка и боя.Благодаря за идеята,а болтовете ако не намериш не се притеснявай,ще сложа подобни а и в крепежни няма начин да нямат!
                  Търти,благодаря за идейката,ама тук всички говорят че бразилските били по добри(аз лично при първото ми съприкосновение с тях ги намирам за слаби и не надежни),а ти обратното,за китайките.Може да се окажеш и прав,ще проверя и ще ти споделя.Какви ябълки?!?!Изненадваш ме с някаква информация!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Другото което не работи по киата е регулирането на рефлектора на фаровете,моторчетата бръмчат но рефлекторите не помръдват!Някой ако знае какво може да е да дава акъл.Спирачните цилиндри раздвижих и сега не задържат,но контролната лампа продължава да свети на таблото,какво ли може да е?Централното на вратите работи,но когато заключвам от дясната врата с ключа се заключва само тя,а другите не щат!Когато заключвам от шофьорската се заключват всички,не мога д си го обясня!Идеи къде е проблема.

                    Коментар


                    • #40
                      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Централното на вратите работи,но когато заключвам от дясната врата с ключа се заключва само тя,а другите не щат!Когато заключвам от шофьорската се заключват всички,не мога д си го обясня!Идеи къде е проблема.
                      Проблем няма, това е нормалното поведение на системата. Машинката на централното заключване е в шофьорската врата и няма как да я задействаш от която и да е друга ключалка.

                      П.п. При ферозата ти би трябвало да е по същия начин, ако има централно и то работи.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #41
                        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                        Проблем няма, това е нормалното поведение на системата. Машинката на централното заключване е в шофьорската врата и няма как да я задействаш от която и да е друга ключалка.

                        П.п. При ферозата ти би трябвало да е по същия начин, ако има централно и то работи.
                        Чакай малко системата си работи правилно, но ... Оригинално, в трите врати без шофьорската има ел. машинки. В шофьорската, няма машинка, а само ел. ключе, което управлява фабричния модул. Разчита се, че шоф. врата се заключва ръчно, а тя вече подава управляващ сигнал на модула, който задейства останалите три машинки.

                        Ако се слага аларма, тогава вече се монтира универсална китайска машинка в шоф. врата. Тази машинка се управлява от алармата. Тя заключва шоф. врата и от там към старата система, която заключва останалите три врати
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #42
                          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Павлин го е обяснил. Можеш да заключиш централно, само от шофьорската врата.
                          При монтаж на аларма се добавя машинка.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            Търти,благодаря за идейката,ама тук всички говорят че бразилските били по добри(аз лично при първото ми съприкосновение с тях ги намирам за слаби и не надежни),а ти обратното,за китайките.Може да се окажеш и прав,ще проверя и ще ти споделя.Какви ябълки?!?!Изненадваш ме с някаква информация!!!
                            Говорят щото толко си могат и не са виждали двете едно до друго. Китайците са копие на айсин, а бразилките са си тяхно оригинално недосмислие. За капак са бая по-скъпи и те така.

                            Крадеца на ябълки е сайдер на Загорка
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Абе, аз съм виждал Айсин на ръждата с джилязен корпОс. Кетайските не са баш копие, ма до някой айсински модел мое да се доближават.
                              При мен си бачкат безгрижно засега. Включват и изключват като айсиновете.
                              Петьо, тва нещо като Фанта-хмел Уи е?
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Говорят щото толко си могат и не са виждали двете едно до друго. Китайците са копие на айсин, а бразилките са си тяхно оригинално недосмислие. За капак са бая по-скъпи и те така.

                                Крадеца на ябълки е сайдер на Загорка
                                Търтьо, тия китайци, дето са копие на Айсин ги няма за Кия. Иначе определено са по-добрия вариянт. За Кия, тук се намират АВМ и китайско копие на АВМ. Има и на WARN, но поне аз не съм чул да се предлагат в БГ.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X